World News in Czech
Июнь
2022

Новости за 19.06.2022

Stop transgender plavkyním. Většina nebude smět na elitní ženské soutěže - SeznamZprávy.cz

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. Stop transgender plavkyním. Většina nebude smět na elitní ženské soutěže  SeznamZprávy.cz
  2. Revoluční krok! Plavání jako první sport zavádí kategorii pro transgendery  Sport.cz
  3. Transgender plavci budou mít svoji kategorii. Mezi ženy podle federace FINA nepatří - Aktuálně.cz  Aktuálně
  4. ‚Chránit právo sportovat, ale i férovost soutěží.' Plavání zavede kategorii pro transgenderové sportovce  iROZHLAS
  5. Plavání se rozhodlo zavést kategorii pro transgenderové sportovce... Читать дальше...

Volejbalisté zdolali Turky a po osmnácti letech slaví triumf v Evropské lize - iDNES.cz

1. Volejbalisté zdolali Turky a po osmnácti letech slaví triumf v Evropské lize  iDNES.cz
  2. Česko - Turecko 3:1, Senzace! Čeští volejbalisté po 18 letech vyhráli Evropskou ligu  Sport.cz
  3. Volejbalistka Dostálová před finále: Francouzky jsou favoritky, ale my budeme bojovat  iDNES.cz
  4. Po 18 letech zpět na trůnu Evropské ligy. Volejbalisté zaskočili Turky  ČT sport
  5. Francie - Česko 3:0, České volejbalistky Evropskou ligu nevyhrály  Sport.cz
  6. Zobrazit vše o tomto... Читать дальше...

HZS ČR: Bezpečné léto u vody

Parlamentnilisty.cz

K létu patří vodní radovánky. Kdo z vás by se v létě nechtěl osvěžit v bazénu nebo na koupališti? Kdo z vás by se za horkých dní vzdal plavání v rybníku nebo jezeře? Kdo z vás netouží po dobrodružné výpravě na kajaku nebo na raftu? A kdo z vás ví, že v České republice je druhou nejčastější úrazovou příčinou náhlé smrti dětí a mládeže a čtvrtou nejčastější u dospělé populace právě utonutí?

MS v plážovém volejbalu ovládli Norové Mol, Sörum a Brazilky Duda, Ana Patricia

iDNES.cz

Mistry světa v plážovém volejbalu se v Římě poprvé stali Norové Anders Mol a Christian Sörum a Brazilky Duda a Ana Patricia. Díky turnajovým dvojkám se ženský titul vrátil do jihoamerické beachvolejbalové velmoci po sedmi letech. Na třináctém šampionátu získaly Brazilky zlato už pošesté. Mol a Sörum vylepšili třetí příčku z minulého MS v roce 2019 a postarali se o historický triumf pro Norsko.

Ukončení sezóny 2021/2022

ČAFC Praha

PO – 20.05. – VOLNO ÚT – 21.05. – VOLNO ST – 22.06. – TJ ČAFC UMT – 18.00 – 19.30 (v 17.45 sraz v šatně) Poslední trénink této sezóny Soustředění st.dorostu bude na hřišti ČAFC od 6.8. – 13.8.2022.

Pro transgenderové plavce vznikne kategorie „open“. Jejich starty mezi ženami se omezí

ECHO24

Plavání se jako první sport rozhodlo zavést kategorii "open" pro transgenderové sportovce na některých akcích. Jejich účast v elitních ženských závodech mezinárodní federace FINA omezí. Zástupci členských svazů to v neděli odhlasovali na mimořádném kongresu v Budapešti. Pro návrh bylo 196 hlasující, 42 bylo proti a 36 se jich zdrželo.

Siniaková vyhrála debla v Berlíně, Bouzková a Martincová vypadly v Eastbourne

Tenisové zprávy - iDnes

Česká tenistka Kateřina Siniaková získala v této sezoně třetí titul ze čtyřhry. Světová deblová čtyřka porazila s Australankou Storm Sandersovou ve finále turnaje v Berlíně francouzsko-švýcarskou dvojici Alizé Cornetová, Jil Teichmannová 6:4, 6:3. Rodačka z Hradce Králové vybojovala celkově 16. trofej na okruhu WTA. Hned v 1. kole turnaje v Eastbourne vypadly Tereza Martincová a Marie Bouzková.

Říčany získaly titul i v sedmičkovém ragby

Sport.cz

Po zisku extraligového titulu vyhrály Říčany i domácí šampionát v sedmičkovém ragby. Ve finále dvoudenního turnaje ve Vyškově porazily 35:10 Tatru Smíchov, která obhajovala vítězství. Třetí skončil Vyškov, který v zápase o bronz zdolal Bystrc 24:14.

Basketbalovou anketu na Slovensku opět ovládly Bálintová a trenérka USK Hejková

Sport.cz

Rozehrávačka USK Praha Barbora Bálintová vyhrála počtvrté za sebou anketu o nejlepší slovenskou basketbalistku roku. V kategorii Trenér roku si připsala už 21. vítězství Natália Hejková, která dovedla USK k rekordnímu 16. ligovému titulu. Hráčem roku byl zvolen pivot Vladimír Brodziansky ze španělské Badalony.

Like FM – федеральный партнер релиза «Идеальная зависимость»

Drama v Kanadě vyhrál Verstappen, na stupně vítězů dosáhl i hvězdný Hamilton - Sport.cz

Sport – Zprávy Google

1. Drama v Kanadě vyhrál Verstappen, na stupně vítězů dosáhl i hvězdný Hamilton  Sport.cz
  2. Velkou cenu Kanady 2022 vyhrál Max Verstappen – F1sport.cz  F1sport.cz
  3. Pátek v Kanadě: Red Bull a Ferrari tradičně na špici  GPF1
  4. F1 ONLINE: Drama v Kanadě! Verstappen vede, Sainz je těsně za ním. Ze hry jsou Pérez i Schumacher  Sport.cz
  5. Naše rychlost na rovinkách byla rozhodující, říká vítězný Verstappen  F1sport.cz
  6. Zobrazit vše o tomto tématu v aplikaci Zprávy Google

Subtropické teploty. Kvůli horku vyjeli středočeští záchranáři ke 30 případům

ECHO24

Středočeští záchranáři o víkendu vyjížděli k lidem, které zmohlo mimořádně teplé počasí. V sobotu pomáhali 17 takovým pacientům, v neděli měli podobných zásahů ještě více. Do podvečera v souvislosti s horkem ošetřili 25 lidí, většinou šlo o starší ročníky, řekla v neděli večer mluvčí středočeské záchranné služby Monika Nováková. Večer už o dalších zásazích neměla zprávy.

Macron volby vyhraje, ale ztratí většinu. Výrazné zisky si připisuje Le Penová

Česká Pozice

Koalice Spolu francouzského prezidenta Emmanuela Macrona podle povolebních prognóz po druhém kole parlamentních voleb získá nejvíce hlasů, unikne jí však většina v Národním shromáždění. V 577členné dolní komoře francouzského parlamentu by mohla podle agentury Ifop obsadit 210 až 250 křesel.

Velkou cenu Kanady 2022 vyhrál Max Verstappen – F1sport.cz - F1sport.cz

1. Velkou cenu Kanady 2022 vyhrál Max Verstappen – F1sport.cz  F1sport.cz
  4. Verstappen udržel v Montrealu za zády Sainze, Red Bull vyhrál pošesté za sebou - Aktuálně.cz  Aktuálně
  6. Zobrazit vše o tomto tématu... Читать дальше...

Verstappen vyhrál v Kanadě, odolal Sainzovi. Hamilton na třetím místě

iSport.cz

Úřadující mistr světa Max Verstappen vyhrál Velkou cenu Kanady vozů formule 1 a zvýšil po technických potížích svého kolegy z týmu Red Bull Mexičana Sergia Péreze náskok v čele mistrovství světa na 46 bodů. Čtyřiadvacetiletý Nizozemec ustál v napínavém závěru tlak Španěla Carlose Sainze z Ferrari a v Montrealu před ním zvítězil o 0,993 sekundy. Třetí dojel Brit Lewis Hamilton z Mercedesu.

Viděl jsem trojitě! Martínkův soupeř reaguje na bitvu s Blackbeardem! - MMA Shorties

1. Viděl jsem trojitě! Martínkův soupeř reaguje na bitvu s Blackbeardem!  MMA Shorties
  2. Soupeř si o mě zlomil zápěstí, hlásí bijec Martínek. Od manželky dostane špagety | TN.cz  TN.cz