2022

Новости за 24.06.2022

Senzační návrat? Kuchta blízko Spartě, útěk může poškodit Slavii

iSport.cz

Potřebuje vylepšit palebnou sílu, to je v případě Sparty daná věc. S příchodem kouče Briana Priskeho se nabízelo, že Letenští zaloví v severských vodách, nyní je ale ve hře třaskavý návrat. Novinář Luděk Mádl ze Seznam Zpráv přišel v pátek večer s informací, že Pražané stojí o někdejšího útočníka Slavie Jana Kuchtu, zdroje redakce iSport.cz tuhle tezi potvrzují. Během pátku se jednalo přímo na Letné, hráč je se Spartou předběžně dohodnutý, ve hře jsou tři možnosti: přestup, roční hostování s opcí nebo přerušení kontraktu s Lokomotivem... Читать дальше...

Ruský plyn začínají nahrazovat jiní dodavatelé, řekl italský premiér

ECHO24

Itálii se podařilo snížit svou závislost na dovozu ruského plynu na 25 procent ze 40 procent v loňském roce. Uvedl to dnes italský premiér Mario Draghi po summitu Evropské unie. Ta se nyní potýká s omezováním dodávek plynu z Ruska, které přispívá k růstu cen energie.

Čeští hokejbalisté porazili na MS Slovensko a vyhráli základní skupinu - iDNES.cz

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. Čeští hokejbalisté porazili na MS Slovensko a vyhráli základní skupinu  iDNES.cz
  2. Hokejbalisté na MS porazili i Slovensko, vyhráli skupinu a jsou ve čtvrtfinále  ČT sport
  3. ČR - Haiti 10:0, Čeští hokejbalisté vyhráli na MS. Vysoko porazili Haiti  Sport.cz
  4. O semifinále MS proti Finsku, čeští hokejbalisté chtějí navázat na skupinový triumf  iDNES.cz
  5. Trable hokejbalistů na MS. Autobus jim nepřijel, na zápas museli taxíkem | TN.cz  TN.cz
  6. Zobrazit vše o tomto... Читать дальше...

Čeští hokejbalisté porazili na MS Slovensko a vyhráli základní skupinu

iDNES.cz

Čeští hokejbalisté zvítězili na mistrovství světa v kanadském Lavalu nad Slovenskem 3:0 a vyhráli bez porážky základní skupinu A1. Svěřenci trenéra Jiřího Mašíka připravili vítězům minulých čtyř světových šampionátů první ztrátu na turnaji, dvěma góly se na tom podílel Jan Čejka. V sobotním čtvrtfinále český tým čekají obhájci stříbra Finové, Spojené státy americké, nebo Řecko.

Senátor Doubrava: Lhaní o energetické krizi a jakýsi Biden

Parlamentnilisty.cz

Zprávy Bidenovy administrativy o nejhorší inflaci za čtyřicet let se změnily tolikrát, že to je až směšné. Jak bylo uvedeno v Asia Times (https://asiatiZDEmes.com/2022/06/biden-loses-the-inflation-blame-game/), za to nemůže globální zloduch Putin.

Armáda ČR: Ukrajina zvedla zájem o speciální cvičení chemiků a zdravotníků

Po šesti letech se v České republice koná unikátní mezinárodní cvičení zdravotníků a chemiků Clean Care. Postupy při použití zbraní hromadného ničení společně trénují v Tisé na Ústecku Češi, Francouzi, Němci, Britové a Američané. Kvůli válce na Ukrajině se podle řídícího cvičení podplukovníka Radka Tomáše o výcvik zvedl nebývalý zájem i u řady dalších států.

MOV znovu odebral boxerské asociaci řízení olympijského turnaje

Sport.cz

Mezinárodní boxerská asociace (IBA, dříve AIBA) nebude mít na starosti kvalifikační turnaje pro olympijské hry v Paříži 2024 ani samotné souboje pod pěti kruhy. Mezinárodní olympijský výbor (MOV) kvůli nespokojenosti s jejím vedením asociaci tuto zodpovědnost odebral, stejně jako to udělal už před minulými hrami v Tokiu.

Nejvyšší soud USA rozzuřil liberály. Jde o potraty

Nejvyšší soud USA vydal očekávané rozhodnutí o právu na potrat. A vyvolal tím velkou bouři na straně liberálů. Zvrátil totiž rozsudek, který téměř 50 let zákazu potratů velmi účinně bránil.

Reakce na rozhodnutí o potratech v USA: hrůza i souhlas - SeznamZprávy.cz

1. Reakce na rozhodnutí o potratech v USA: hrůza i souhlas  SeznamZprávy.cz
  2. Nejvyšší soud v USA zrušil právo na potrat. Tragický omyl, kritizuje to Biden  Novinky.cz
  3. Nejvyšší soud USA zrušil federální právo na potrat, zákaz žádá polovina Ameriky  iDNES.cz
  4. V USA začaly zavírat potratové kliniky. Reagují na rozhodnutí nejvyššího soudu  iROZHLAS
  5. V některých amerických státech se začaly zavírat potratové kliniky  ceskatelevize.cz/ct24

Bouřky a vydatné lijáky dorazily

Novinky

Na řadě míst v Česku od pátečního odpoledne vydatně prší. Někde spadly podle meteorologů během půl hodiny i více než čtyři centimetry srážek. To způsobuje vzestup hladin. Bouřky a vydatné deště hrozí až do sobotního rána.

Jižní a střední Čechy s Vysočinou zasáhnou extrémní bouřky, hrozí i povodně

Lidove noviny

Česko zasáhly silné bouřky, podle meteorologů mohou být místy velmi nebezpečné. Varování před až extrémně silnými bouřkami platí od pátečního poledne. Za několik málo hodin může ojediněle spadnout více než 50 milimetrů vody, někde i kolem 100 milimetrů. V Praze na Botiči byl dosažen první povodňový stupeň. Vyplývá to z dat Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Hokejbalisté na MS vyhráli základní skupinu, čekají je Finové

Sport.cz

Čeští hokejbalisté zvítězili na mistrovství světa v kanadském Lavalu nad Slovenskem 3:0 a vyhráli bez porážky základní skupinu A1. Svěřenci trenéra Jiřího Mašíka připravili vítězům minulých čtyř světových šampionátů první ztrátu na turnaji, dvěma góly se na tom podílel Jan Čejka. V sobotním čtvrtfinále český tým čekají obhájci stříbra Finové.

Hokejbalisté na MS vyhráli základní skupinu

Sport.cz

Kanoistům se v Bělehradu daří, do finále postupuje dalších 10 českých lodí

Český vodácký server

Druhý den na mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice přinesl českým mladým závodníkům další postupy do medailových soubojů. Dvoustovku ovládl kanoista Antonín Hrabal, třetí postupovou příčku na 200 metrů brala kanoistka Denisa Řáhová, do finále pětistovky se probojovala kajakářka Anežka Paloudová. V juniorské kategorii si velké finále zajistilo sedm českých posádek. V sobotu dopoledne se rozhodne o prvních medailistech na kilometrové trati, do bojů o cenné kovy půjde osm českých lodí. Odpolední... Читать дальше...

Эксперт Президентской академии в Санкт-Петербурге об эффективных решениях в дорожном строительстве

Zase jsem nelhal! Svoboda v euforii, hulákat bude v autě celou cestu

Sport.cz

Byl ve svém živlu. Vždyť takový čas v životě za cílem neviděl, a to už české tituly sbírá patnáct let! Český rekordman na 110 metrů překážek Petr Svoboda vyhrál na domácím šampionátu v Hodoníně v nejrychlejším čase české historie 13,25 s, o vylepšení dvanáct let starého rekordu ho připravil údaj z větroměru +3,1 m/s.

Všichni tři čeští moderní pětibojaři budou ve finále SP bojovat o medaile

Sport.cz

Ve finálovém závodu Světového poháru v moderním pětiboji v Ankaře se představí v bojích o medaile kompletní trojice českých reprezentantů. Martin Vlach vyhrál semifinálovou skupinu A, Marek Grycz v ní byl pátý. Jan Kuf obsadil v "béčku" deváté místo. Čeští závodníci si poradili i s ošemetným parkurem, na který řada jejich soupeřů doplatila. Ve skupině A za něj nezískalo body sedm z 18 mužů.

Češi i přes prohru se Španělskem postoupili do semifinále

Sport.cz

Česká reprezentace prohrála se Španělskem v zápase o 1. místo skupiny A, ale i přesto postupuje do semifinále, ve kterém se utká s týmem Hakusoh Globetrotters, dříve International Stars. Do programu 41. ročníku Pražského baseballového týdne vstoupilo počasí. Nejdříve bylo zrušeno homerun derby a následně nebyl dohrán ani zápas České republiky se Španělskem. Rozhodčí ho museli v 7. směně za stavu 2:3 ukončit.