2018

Новости за 20.01.2018

Bosna Royal poražena od Zrinjskog u derbiju 14. kola

Vijesti.ba

Bosna Royal nije uspjela savladati lidera na ligaškoj tabeli i nanijeti mu drugi ovosezonski poraz.   Prvo poluvrijeme meča u KSC Skenderija u Sarajevu okončano je rezultatom 40:40. Iako su domaći košarkaši nekoliko puta imali osjetniju razliku, Zrinjski se vraćao u rezultatski 'egal' zahvaljujući odličnim kontranapadima.   U drugom poluvremenu Mostarutf8

Odlični nastupi Muse i Stipanovića u pobjedi Cedevite protiv Mege Bemax

Vijesti.ba

Većinu prve četvrtine Cedevita je imala prednost, a istu su završili sa +5 (19:14), što je i bila najveća prednost u tom dijelu meča. U drugom periodu Mega je došla do prednosti od pet poena, međutim na odmor se otišlo sa neriješenim rezultatom (33:33).   Mega Bemax je odigrala odlično treću dionicu u kojoj je imala i deset poena prednosti, ali su u poutf8

Di Francesco: Džeko će igrati, a nadam se i odlučiti utakmicu s Interom

Vijesti.ba

"Hoće li Džeko igrati? Hoće. Veoma je motivisan, ima veliku želju i nadam se da će biti čovjek odluke", rekao je Di Francesco.   Podsjetimo, Romu je prethodnih dana potresla priča o mogućem odlasku Džeke u Chelsea, koji je spreman za našeg napadača i Emersona Palmierija izdvojiti čak 60 miliona eura.   Mnogi engleski i italijanski mediji prenijeli su informaciju utf8

Košarkaški klasik pripao Partizanu

KK Cibona Vip

U 17.kolu ABA lige Vukovi  poraženi u košarkaškom klasiku protiv Partizana rezultatom 80:69. “Čestitam Partizanu, publika je imala što vidjeti. Mi smo kontrolirali igru u prvom dijelu  kada smo igrali 5 na 5. Iskontrolirali Partizanovu kontru i tada smo im parirali u utakmici”, izjavio je na konferenciji za novinare nakon utakmice trener Cibone Ante Nazor. […]

Turska vojska pogodila 108 meta na teritoriji Sirije

Vijesti.ba

U saopćenju nije precizirano da li se sve pogođene mete nalaze na teritorili sirijske pokrajine Afrin.   Kamerman Reutersa je na granici Turske i Sirije prijavio da je vidio borbene avione kako prelaze na sirijsku stranu i izvode zračne napade.   I dalje nije poznato da li je bilo žrtava prilikom napada turske vojske.   (Vijesti.ba / SRNA)

Francuska bez problema protiv Švedske

Vijesti.ba

Francuzi su od početka utakmice bili bolji protivnik, a poluvrijeme su okončali s dva gola prednosti (10:8).   U nastavku utakmice omjer snaga na terenu se nije mijenjao. Francuska je u drugom poluvremenu igrala još bolje i brzo odlazi na velikih šest golova prednosti.   Švedska nije imala snagu za preokret, te je upisala prvi poraz u ovoj fazi takmičenja. &utf8

Valentin Inzko: Milorad Dodik “prodaje maglu“

Vijesti.ba

''Istovremeno, kao visoki predstavnik, ja sam i dalje veoma zabrinut u vezi sa nekim stavovima koje on zagovara i njihovim eventualnim destabilizujućim posljedicama na ovu zemlju", kaže u razgovoru za Danas Valentin Inzko, visoki predstavnik međunarodne zajednice u BiH, odgovarajući na pitanje da li, uopšte, ima kontakte sa predsjednikom Republike Srpske Miloradom Dodikom, utf8

Istetovirani tipovi ne trebaju prepadati narod na ulici

Vijesti.ba

Reagujući na jučerašnju izjavu Milice Marković da je “najveća mrlja na licu RS-a to što je u zajedničkim institucijama BiH predstavljaju ljudi poput klasičnog srpskog autošoviniste Igora Crnadka, koji svojim ponašanjem pokušava da ‘šamara’ RS, dodvoravajući se na taj način političkom Sarajevu i nekim zapadnim ambasadama,   Crnautf8

Povratak metode gradnje iz vremena Da Vincija

Globus

Gabionski zidovi - Građevinski element koji se u posljednje vrijeme ponovno počeo pojavljivati u brojnim projektima moderne arhitekture potječe još iz vremena slavnog Leonarda Da Vincija, a koriste ga poznati arhitekti diljem svijeta kako bi stvorili impresivne građevine koje privlače poglede svojim izgledom i strukturom.

Vogošća: Prevrnuo se automobil, dvije osobe povrijeđene

Vijesti.ba

Kako je rečeno u MUP-u KS, do nesreće je došlo u 18:40 kada se automobil "Polo" prevrnuo na krov.    Iako zvaničnih podataka o razlozima nesreće nema, najvjerovatnije se radi o vožnji neprilagođenoj uvjetima na putu.    - Uviđaj je završen, a dvije osobe su upućene na KUM KCUS-a zbog povreda zadobivenih u ovoj nesreći - saopćeno je za Avaz.ba iz utf8

Doktor za lične fotelje

Vijesti.ba

Uzmu li se višegodišnji Ljubićevi radikalni i zadrti stavovi, njegovoj političkoj figuri ima se šta prigovoriti, bez ovih porodičnih kompromitirajućih veza. Ko je ustvari Božo Ljubić?     Malo je poznato da je prvi hrvatski predsjednik Franjo Tuđman želio reformirati HDZ BiH i očistiti ga od korumpiranih lidera, pa je naložio da novi stranački šef uutf8

Milion turista u Međugorju

Vijesti.ba

Ocijenio je kako su od tog broja, njih 70 posto tzv. stacionirani gosti, odnosno gosti koji borave dva, tri ili više dana u Međugorju, dok su ostali jednodnevni gosti koji, pogotovo tokom ljetnih mjeseci, u to marijansko svetište dolaze na poludnevne ili dnevne izlete.   Govoreći o turističkim rezultatima u protekloj godini, Vasilj je kazao kako je 2017. godina za Međugorjutf8

Bradara: Mi smo svoje ispoštovali, hoće li SDA znat ćemo u utorak

Vijesti.ba

Prvi dio dogovora već je ispoštovan budući je i glasovima HDZ-ovih zastupnika u Zastupničkom domu u srijedu, a  u Domu naroda u petak izglasan Budžet Federacije BiH za 2018.   Bradara: Test u utorak   -Mi smo svoje obećanje ispunili. Hoće li SDA, vidjet ćemo. Test će biti u utorak, kada bi se taj SDP-ov i DF-ov neustavni prijedlog zakona trebao naći na dnevnom redu Zautf8

Sejdinović: Vučić je fascinantan ekspert za licemjerje

Vijesti.ba

Njegov sastanak s Bjeregardom izazvao je brojne reakcije u Srbiji, pogotovo od strane predstavnika nezavisnih medija, koji smatraju da je takav sastanak neprimjeren s obzirom na stepen medijskih sloboda u Srbiji.   Sloboda medija u Srbiji u 2017. bila je na niskom nivou, stoji u izvještaju Nezavisnog udruženja novinara Srbije (NUNS) uz konstataciju da nema kritičkog javnog mnijenutf8

Kineska Nova godina obilježena koncertom Pekinške plesne akademije

Vijesti.ba

Koncert je organizirala ambasadorica Narodne Republike Kine u BiH Chen Bo, a svečanosti su prisustvovali i zamjenik gradonačelnika kineskog grada Tjenđina Zhao Haishan, kao i predstavnici političkog, kulturnog, javnog života BiH te diplomatskog kora.   Kineska nova godina smatra se nosiocem kineske kulture. Zagovara filozofiju sreće, harmonije, blagoslova, a s temom zajedničkog proslavlutf8

POREZNICI PROTIV MODRIĆA: 'IGRAČI SE SVJESNO UPUŠTAJU U PRIJEVARU' Je li za situaciju kriv njihov financijski savjetnik ili su oboje znali što rade?

Globus

ISTRAGA SE NASTAVLJA - Zima je 1996. godine. Jedanaestogodišnji Luka Modrić napucava loptu na smrznutom zemljanom terenu u Zadru. Sanja o karijeri velikog nogometaša. Njegovi vršnjaci također oponašaju igrače koje vide na televizijskim ekranima. Jedan od idola u to vrijeme je Davor Šuker. Njegovi atraktivni pogoci za Hrvatsku, četiri mjeseca ranije na Europskom prvenstvu u Engleskoj, oduševili su mnoge. Napadač Seville prelazi u Real Madrid, klub s najviše naslova prvaka Europe. Popularnost mu raste.

Napad na hotel Intercontinental u Kabulu: "Pucaju po gostima, nekoliko ljudi ubijeno"

Vijesti.ba

Glasnogovornik ministarstva unutarnjih poslova Najib Danish izjavio je da specijalne snage pokušavaju savladati napadače. Također je rekao kako se čini da su među njima i bombaši samoubice, objavio je Reuters.   Službenik Afganske špijunske agencije izjavio je za AFP da napadači "pucaju u goste hotela". Napad je započeo oko 21 sat po lokalnom vremenu, rutf8

Эксперты КА «Главный Советник» приняли участие в форуме «Тренды и антитренды корпоративного видео сегодня»

Vojnik nakon 24 godine pronašao dječaka kojeg je upoznao u ratu u BiH

Vijesti.ba

"Živio sam u selu pod nazivom Visoko, sjeverozapadno od Sarajeva. Naš kamp zvao se CANBAT 2. Jedan od mojih zadataka bilo je osiguravanje sletišta za helikoptere UN-a. Pored zone slijetanja nalazilo se nekoliko kuća, a svaki put kad bismo osiguravali sletište, jedan mali dječak dolazio bi do ograde gledati nas. Ubrzo sam se sprijateljio s njim, njegovo je ime bilo Amiutf8

Merkel: Bugarska da pospješi evropske integracije Zapadnog Balkana

Vijesti.ba

"Dobrobit mirne Evrope iziskuje učešće tog regiona", rekla je Merkel.   Kancelarka je, tokom radne posjete Bugarskoj na poziv premijera Bojka Borisova, ocjenila da je Bugarska veoma dobro pripremljena za predsedavanje EU i poručila da se u potpunosti slaže sa ciljevima bugarskog predsedavanja, prenosi BTA.   "Dobrobit mirne Evrope iziskuje, takođe, uče&sutf8

Elegantni mali studio stan u pastelnim bojama

Globus

INTERIJER OD 35 KVADRATA - Jednosobni stan od 35 četvornih metara s udobnim i funkcionalnim namještajem u pastelnim bojama, prostranom kuhinjom i blagovaonicom, bračnim krevetom i kaminom u dnevnoj sobi

Odbojkašice Kule Gradačac u Tuzli slomile otpor žilave Slobode

Vijesti.ba

Glatka pobjeda gošći navodi na zaključak da su do tri boda došle lako. Međutim, u svakom setu vodila se žestoka borba, a susret je efektivno trajao 70 minuta.   U prvom setu ekipe su se smjenjivale u vodstvu, da bi kod rezultata 14:14 gošće napravile seriju poena za pobjedu 20:25 i vodstvo od 0:1 u setovima.   U drugom je ekipa iz Gradačca povela 4:8 i 8:12, utf8

Tande svjetski prvak u skijaškim skokovima

Vijesti.ba

Srebrom se okitio Poljak Kamil Stoch sa 638,6 bodova, a treće mjesto i bronzanu medalju osvojio je Nijemac Richard Freitag sa 627,6. bodova.   Sutra u Oberstdorfu od 16 sati počinje ekipno takmičenje.     - rezultati: 1. Daniel Andre Tande (Nor) 651,9 točke (212/227/200 m) 2. Kamil Stoch (Polj) 638,6 (230/219/211,5) 3. Richard Freitag (Njem) 627,6 (228/225/190,5) 4.utf8

Jovanović: Tužno je ovo, ljudi se smiju reprezentaciji Srbije

Vijesti.ba

"Ne razumijem šta mi to igramo. Pa bilo je mečeva da nam krila nisu ni primila loptu. Nema borbenosti, odbrana je loša, lopta sporo ide, nema ideje. Posljednju medalju osvojili smo prije šest godina, a mislim da novu neće osvojiti još dugo. Kako trenutno izgleda, nećemo se uspjeti oporaviti ni u sljedećih pet godina", rekao je Jovanović za Alo.   Jeutf8