2018

Новости за 17.02.2018

Bill Clinton: Kosovo će uvijek u mom srcu imati posebno mjesto

Vijesti.ba

Čestitke su uputile bivše državne sekretarke Madeleine Albright i Condoleezza Rice, kao i bivši komandant NATO snaga u Evropi, general Wesley Clark. U video-poruci Clinton je izjavio da će Kosovo uvijek u njegovom srcu imati posebno mjesto". "Izuzetno sam zahvalan što sam kao predsjednik SAD mogao da pomognem da ostvarite budućnost u slobodi i toleranciji&autf8

Bačena eksplozivna naprava na diskoteku Mirsada Kukića

Vijesti.ba

Jedna ženska osoba zadobila je lakše povrede i prebačena je u lokalni Dom zdravlja, prenosi Fena. Mjesto eksplozije osiguravaju jake policijske snage, a slučajnim prolaznicima sugerirano je da se sklonu s ulice. Foto: E. Skokić Eksplozija u Banovićima, slučajno ili ne, dogodila se u vrijeme kada je imenovana nova Vlada TK na čelu s Jakubom Suljkanovićem, a pošto je putf8

Ruska vojna baza gradi se u RS na lokaciji 150 km od Zagreba

Vijesti.ba

Za ministra unutarnjih poslova BiH Aljošu Čamparu to je zabrinjavajuća vijest, za Milorada Dodika to je osiguranje sigurnosti, javnog reda i mira te obrane Republike Srpske. Nisu, dakako, ovime oduševljeni zapadnjački diplomati. Austrijanac Valentin Inzko, predstavnik međunarodne zajednice u BiH, izjavio je kako policija u njegovoj zemlji ima na raspolaganju 400 pušaka na utf8

Federer i Dimitrov u finalu turnira u Rotterdamu

Vijesti.ba

Švicarac je u polufinalu turnira vrijednog 1.724.930 eura savladao Andreasa Seppija rezultatom 2:0 u setovima. Bilo je 6:3, 7:6(3) nakon sat i 25 minuta igre. Bugarin je u finale ušao nakon samo sat vremena igre s obzirom da mu je David Goffin predao meč. Dimitrov je prvi set riješio u svoju korist rezultatom 6:3, a potom je Belgijanac pri vodstvu 1:0 u drugom setu odluutf8

Manchester United, Southampton i Brighton u četvrtfinalu FA Cupa

Vijesti.ba

Duel dva premierligaša obilježio je Romelu Lukaku, koji je postigao oba gola na utakmici. Već u trećoj minuti statisti Belgijanac je načeo mrežu Huddersfielda, a konačan rezultat zaključio pogotkom u 55. minuti, na asistenciju Alexisa Sancheza. Prethodno je poništen gol Mate, nakon pregledavanja VAR-a. Southampton je nadigrao WBA u gostima rezultatom 2:1 pogocima Hoedta (11.) utf8

Nakon osmog dana Olimpijade: Njemačka i dalje najuspješnija, slijede Norveška i Holandija

Vijesti.ba

Uprkos činjenici da su posljednja dva dana bez zlatnog odličja njemački sportisti i dalje drže vrh tabele osvajača medalja. Njemačka je do sada stigla do devet zlatnih, četiri srebrne i četiri bronzane medalje. Slijedi ih Norveška, koja u ukupnom skoru ima više medalja, ali dva zlata manje. Osim sedam zlatnih norveški olimpijci osvojili su još osam srebrnihutf8

Cedevita osvojila Kup Hrvatske, Musa ubacio 12 poena u finalu

Vijesti.ba

U finalu Kupa Krešimira Ćosića u Zadru igrači u narandžastim dresovima bili su bolji od gradskog rivala Cibone, 86:74. Džanan Musa je bio jedan od najzaslužnijih za trijumf, upisavši 12 poena, dvije asistencije i tri ukradene lopte. Stipanović je zabilježio osam poena i bio najbolji skakač na meču (šest uhvaćenih lopti). Oba košarkaša trebala bi sutra dutf8

Imenovana nova Vlada TK, novi premijer Jakub Suljkanović

Vijesti.ba

On je u uvodnom obraćanju rekao da je cilj nastaviti dalju finansijsku stabilizaciju TK i deficit smanjiti ispod 40 miliona KM. U novoj vladi su i: - Husejn Topčagić, ministar unutrašnjih poslova Ivana Kulić, ministrica pravosuđa i uprave Zlatan Muratović, obrazovanja i nauke Miralem Nuhanovič, finansija Slavena Vojinović, ministrica kulture Mirsad Gluhić, ministar utf8

U toku imenovanje nove Vlade TK, novi premijer Suljkanović iznosi plan

Vijesti.ba

Novi premijer bit će Jakub Suljkanović, a iz bivšeg saziva u novoj Vladi TK trebali bi ostati Bahrudin Hadžiefendić, Zlatan Muratović, Osman Puškar, Mirsad Gluhić, Ivana Kulić i Husein Topčagić. Vrlo vjerovatno će u Vladi TK ostati i Zoran Jovanović, dok će novi ministri biti Enes Gegić i Miralem Nuhanović, dok će ostati upražnjene pozicije u tri ministarstva. (Vijesti.ba) utf8

Cibona poražena u finalu Kupa

KK Cibona Vip

U zagrebačkom finalu Kupa “Krešimir Ćosić” košarkaši Cibone poraženi su u od gradskog rivala Cedevite rezultatom 86:74 “Čestitam Cedeviti, stručnom stožeru, igračima i upravi na tituli. Nekako su bili zreli za pobjedu u finalu. Vjerojatno je ova treća zahtjevna utakmica u nizu ostavila traga, ali kad je finale u pitanju ono se igra i “bez […]

BUDUĆA RUSKA VOJNA BAZA GRADI SE NA LOKACIJI 150 KM OD ZAGREBA? Republika Srpska ulaže 3 milijuna eura u uređenje golemog napuštenog vojnog kompleksa

Globus

ZVECKANJE ORUŽJEM - Političari u BiH svako malo se potrude ukazati koliko je krhak mir koji im je prije 22 godine donio Daytonski sporazum. Zveckanje oružja vrlo je korišten termin u odnosima na relaciji Banja Luka - Sarajevo, no predsjednik srpskog entiteta Milorad Dodik ovaj put ga je primijenio gotovo pa doslovno. Sredinom ožujka iz kragujevačke tvornice Zastava oružja isporučit će mu 2500 automatskih pušaka naručenih u studenom prošle godine.

Reis Kavazović: Iz Mostara su oduvijek dolazile prave ideje važne za Islamsku zajednicu u BIH

Vijesti.ba

Kompleks novog objekta prostirat će se na 2.000 kvadratnih metara i uz obnovu džamije stare preko 400 godina u njezinom izvornom obliku, s četvrtastom munarom. Navodeći kako se radi o iznimno značajnom projektu, govori da su dobre ideje za Islamsku zajednicu uvijek dolazile iz Mostara i bile inspirativne za daljnje djelovanje. "Iz Mostara su ideje uvijek bile poticajne za Islamsku Zutf8

Iran će poštovati obaveze iz sporazuma o nuklearnom programu

Vijesti.ba

- Mi ćemo se povinovati obavezama koje smo preuzeli. Nakon potpisivanja sporazuma, poigravanje s njim je smješno - izjavio je on na skupu u New Delhiju. Američki predsjednik Donald Trump insistira na promjenama sporazuma, koji je otvorio put za ukidanje sankcija protiv Islamske Republike, prenosi Reuters. (Vijesti.ba / FENA)

Čelik fenomenalnim pogotkom Šišića došao do važne pobjede protiv Viteza

Vijesti.ba

U duelu dvije posljednjeplasirane ekipe, pred oko 7.000 gledalaca, Zeničani su slavili na Bilinom polju (1:0) fantastičnim golom Aldina Šišića. Iako nije bilo spektakularnih šansi u uvodnim minutama susreta, Čelik je djelovao konkretnije i odlučnije. Imali su domaći nekoliko poluprilika, ali Nikolić i Đelmić nisu bili precizni. Ključni trenutak dešava u 35. miutf8

Пассажир рейса Москва — Пермь попал в реанимацию

PSG rutinski savladao Strasbourg, nova dva pogotka Cavanija

Vijesti.ba

Gosti su u 6. minutu preko Aholoua stigli do vodstva od 0:1, međutim njihova radost nije dugo trajala, pa PSG već u 10. minutu golom Draxlera poravnava rezultat na 1:1. Deset minuta kasnije, Parižani stižu do dva ekspresna pogotka i vodstva od 3:1, a strijelci su bili Neymar i Di Maria, te se sa ovim rezultatom otišlo na odmor. U drugom poluvremenu Bahkonen smanjuje prednost na 3:utf8

Meksiko: U padu helikoptera sa zvaničnicima 13 mrtvih

Vijesti.ba

Iz Tužilaštva Oaxace saopćeno je da je tokom slijetanja helikoptera u kojem se nalazio ministar unutrašnjih poslova Alfonso Navarrete i guverner Oaxace Alejandro Murat smrtno stradalo 13 osoba koje su se nalazile na mjestu pada. Među poginulim se nalazi pet žena, četiri muškarca i troje djece. Iz vojske je saopćeno da je helikopter zbog kvara pokušao da sleti na utf8

Igokea odbranila titulu pobjednika Kupa BiH

Vijesti.ba

Sastav iz Laktaša pobijedio je ekipu Kaknja, koja je ujedno bila i domaćin završnog turnira takmičenja. Prvo poluvrijeme nije nagovještavalo rutinsku pobjedu aktuelnog prvaka BiH, domaći igrači su čak vodili dobrim dijelom prvih 20 minuta, da bi timovi na odmor otišli u egalu, 39:39. No, već početkom drugog poluvremena Igokea je nanizala seriju od 11-0 za predutf8