Trump: Pjongjang obećao da neće izvesti raketni napad

- Sjeverna Koreja nije izvela raketni test od 28. novembra prošle godine i na našim sastancima je obećala da to neće učiniti u budućnosti. Vjerujem da će održati obećanje - napisao je Trump. Kako navode agencije za sada nije poznato na koje sastanke je Trump mislio, niti kada su se dogodili.   (Vijesti.ba)

Globus

Fotograf Reuben Wu - Fotograf Reuben Wu poslužio se dronovima kako bi uhvatio ove izvanzemaljske pejzaže na Zemlji - zapravo pejzaže koje su združenim radom oblikovali priroda i čovjek. Dronovima je kreirao izvore svjetla, osvjetljavajući lokacije koje je snimao noću.

Košarkaši Slobode sjajnom odbranom pobijedili Bosnu Royal

Vijesti.ba

Susret nije imao rezultatski značaj, ali je zbog rivaliteta dva kluba uzbuđenja bilo na pretek. Domaći su odlično otvorili prvu četvrtinu koju su, prvenstveno zahvaljujući dobroj odbrani, riješili u svoju korist s 27:13, a dvije minute prije toga vodili su 22:4. Naredne dvije četvrtine protekle su u izjednačenoj igri, a gosti su u 29. minuti uspjeli smanjiti prednost Tuzlaka na svutf8

Mourinho: Kontrolisali smo utakmicu!

Vijesti.ba

United je do trijumfa stigao zahvaljujući golovima Marcusa Rashforda na otvaranju susreta u 14. i 24. minuti. U nastavku Liverpool je samo uspio smanjiti na konačnih 2:1 autogolom Erica Baillyja. “Rashford je postigao dva gola protiv prvoklasnog protivnika. Iskoristio je prvu šansu koja mu se ukazala, što se nije događalo prethodnih nekoliko mjeseci. Zbog toga je patilo utf8

Grad uspio da riješi problem grijanja poštujući sve procedure

Vijesti.ba

Komentarišući današnje zaključke sa okruglog stola Savez za promjene o "Eko toplani" i grijanju u Banjaluci, Radojičić je rekao da je van pameti pozivati građane da ne plaćaju komunalne usluge, što je, kako kaže, pokušaj opstrukcije procesa. "Građani znaju da ako ne plate račun za telefon da će im biti isključen, a ista stvar je i sa strujom, vodomutf8

Snapchat kopira Instagram - evo šta su "pozajmili"

Vijesti.ba

Dodana je mogućnost označavanja (tag) drugih korisnika u pričama, s linkovima ka njihovim profilima. Da bi nekoga označili u Snapchatu na taj način, korisnici treba da ukucaju korisničko ime u polje za tekst u opisu slike ili videa u Stories. Gledaoci će moći da kucnu po slici ili videu kako bi dobili meni koji će ih povezati s informacijama o korisniku, gdje će direktno moći da ga dodajutf8

Ne prestaje ezan sa uništene džamije u Istočnoj Guti

Vijesti.ba

U intenzivnim napadima na sirijsku Istočnu Gutu uništena je i džamija Huzeyfe. Ebu Gassan, koji je 20 godina mujezin ove džamije ne dozvoljava da stane ezan sa džamije koja je uništena tokom zračnih napada izvedenih 19. februara, piše Anadolu Agency (AA). Unatoč tome što je uništen veći dio munare, mihraba i zidova ove stare džamija Ebu Gassan ne prestaje utf8

Šuman objavio spisak igrača za meč sa Crnom Gorom

Vijesti.ba

Na spisku se nalazi 21 igrač: Benjamin Burić, Admir Ahmetašević, Edin Tatar, Tomislav Nuić, Alen Ovčina, Faruk Vražalić, Srđan Predragović, Vladimir Vranješ, Emir Građan, Muhamed Toromanović, Igor Mandić, Mirsad Terzić, Nikola Prce, Marin Vegar, Marko Tarabocchia, Ivan Karačić, Josip Perić, Marko Panić, Dejan Malinović i Ibrahim Haseljić i Edin Klis. (Vijesti.ba / FENA) utf8

Tabaković: Bošnjaci nisu glasali da se Dodiku dodijeli Zlatna plaketa

Vijesti.ba

- Od ukupno pet članova komisije samo su dva Bošnjaka koji nisu bili prisutni prilikom glasanja, jer su napustili komsiju kada su dobili jasnu poruku da će dobitnik nagrade biti Milorad Dodik. Dodik nije imao podršku ni svih srpskih odbornika, ali kao kompromis našao se član Predsjedništva BiH Mladen Ivanić, koji je kao kompromis među srpskim partijama dobio srebrenutf8

Navijači West Hama prekidali utakmicu, vlasnici bježali sa stadiona!

Vijesti.ba

Već neko vrijeme se West Hamovi navijači žale na vodstvo kluba i raznim transparentima su iskazivali nezadovoljstvo, no danas su otišli korak dalje. Naime, navijači su počeli ulaziti na teren nakon što je West Ham primio gol u drugom dijelu, a kapiten Mark Noble se tukao s jednim navijačem i čak ga oborio na travu. West Ham nakon 30 kola ima 30 bodova. (Vijesti.ba) utf8

Proglašeni najbolji učesnici turnira brazilske jiu jitsue u Sarajevu

Vijesti.ba

Za najbolji tim turnira proglašen je Team Union BJJ Mirković, čiji je dio i Akademija borilačkih vještina "Bushido" Sarajevo, pobjednik apsolutne kategorije je Brano Vuksan iz BJJ kluba Checkmate Zadar. Najinspirativniji borac na turniru i uzor svim ljubiteljima borilačkih vještina je Omar Bojčić iz kluba Pound for pound. Omar iako lišen vida, ravnopravutf8

Đoković: Očekivanja i ciljevi su se promijenili

Vijesti.ba

Srpski teniser vraća se na teren prvi put od Australian Opena, a nakon operacije lakta početkom februara. "Јedina stvar koju želim je da vratim svoje samopouzdanje, da pronađem ritam na terenu. Posljednjih devet mjeseci sam imao samo četiri meča, čekam da zaigram bez bola", rekao je Đoković. Novak je deseti nosilac na Indian Wellsu, a prvi rival biće mu 109. igrač svijeta, Јapautf8

PSG uvjerljiv protiv Metza, Miličević igrao do 86. minute

Vijesti.ba

Parižani nisu imali milosti prema fenjerašu, te su ga sa Parka prinčeva ispratili sa pet pogodaka u mreži. Već u prvom poluvremenu Sveci su postigli četiri pogotka. Najprije je Meunier pogodio u 5. minuti za 1:0, a poto je na 3:0 povisio Nkunku pogocima u 20. i 28. minuti. Mbappe je u 45+1. minuti pogodio za 4:0. Konačnih 5:0 postavio je Silva u 82. minuti susreta. Danijel Miliutf8

Golman Hajduka zabio gol u 96. minuti za pobjedu protiv Istre

Vijesti.ba

Gosti su vodili 2:1, ali je Hajduk ipak iščupao pobjedu i to doslovno u posljednjim sekundama. Hajduk je poveo u 16. minuti golom Gyurcsa, izjednačio je Vojnović u 27. minuti, da bi Matei u 53. minuti doveo goste u vodstvo. Said je izjednačio u 71. minuti i posljednjih 20 minuta gledali smo opsadu gostujućeg gola. U 89. minuti Bašić je iz slobodnog udarca uzdrmao prečku, a dviutf8

Beograd: Muškarac (39) izrešetan pred kućom u BMW-u

Vijesti.ba

- Policija je zatekla tijelo muškarca u automobilu. Za sada nemamo više informacija - kratko su potvrdili u MUP-u Prema prvim informacijama, nesreća se dogodila u Ulici vojvode Skopljanca 22, a iz Hitne pomoći poručuju da je njihova ekipa još na terenu, te ne raspolažu detaljima o slučaju za sada. Kako saznaje N1, žrtva je bila u svom automobilu, marke BMW, kada je nutf8

Hasanbašić će zbog pokušaja ubistva policajca u Doboju biti predat MUPRS-a

Vijesti.ba

Hasanbašić je, nakon višesatne potjere, saradnjom pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske (MUPRS) i Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-Dobojskog kantona uhapšen danas je oko 16.15 sati, u mjestu Jablanica, u općini Maglaj. - Bit će predat policijskim službenicima Uprave MUPRS-a za organizovani i teški kriminalitet i policiutf8

Like FM – федеральный партнер релиза «Идеальная зависимость»

Vranješ: Moramo dati maksimum da bismo se vratili na prvo mjesto

Vijesti.ba

Željezničar je u prve četiri utakmice proljetnog dijela prvenstva ostvario tri pobjede i jedan poraz. Upravo je jednu od tih pobjeda ubilježio protiv sutrašnjeg rivala Plavih, ekipe Krupe. Prvotimac Želje Stojan Vranješ najavio je da će ekipa dati maksimum da obraduje navijače novom pobjedom. – Što se tiče dosadašnjeg dijela proljetnog dijela prvenstva mislutf8

Rodrigo postigao dva pogotka i donio trijumf Valenciji u Sevilli

Vijesti.ba

Oba pogotka za Šišmiše postigao je Rodrigo. Dvadesetsedmogodišnji napadač je doveo goste u vodstvo u 25. minuti. Kondogbia je poslao dugu loptu s centra igrališta, Rodrigo je dobio duel s Escuderom i izašao sam na Rica pored kojeg je rutinski poslao loptu za 1:0. Isti akteri su zaslužni i za drugi pogodak na meču u 68. minuti susreta. Kondogbia jutf8

Mladi odlaze, neka Dodik stane pred ambasade da vidi kako RS pobjeđuje

Vijesti.ba

Podsjećaju Dodika da je za polikliniku u Istočnom Sarajevu Vijeće ministara BiH osiguralo 3,2 miliona KM, a da sve ostalo, kako navode u saopćenju, plaća narod RS-a. - Smatramo da je sramota što na otvaranje Poliklinike nije pozvan Mirko Šarović uime Vijeća ministara BiH – navode iz SDS-a. "Umjesto hvalospjeva Vlade RS-a, da treba odati priznanje što je u utf8

DF pružio podršku Kojoviću: Njima smeta i Muhamed koji nije dio njihove bratije

Vijesti.ba

"Nakon necivilizovanog, nekulturnog, bahatog i bezobrazbog odnosa jednog dijela zastupnika (branitelja lika i djela dokazanog fašiste), usmjerenog prema Predragu Kojoviću, samo iz razloga što Predrag nosi ime koje nosi i dolazi iz porodice iz koje dolazi, uz gnušanje spram spomenutog odnosa, želimo drugu Predragu izraziti podršku i poručiti mu da se fašiutf8

U sudaru dva kamiona u blizini Kruševca poginula jedna osoba

Vijesti.ba

Do saobraćajne nesreće došlo je kada je 23-godišnji vozač teretnog vozila iz okoline Kruševca udario u teretno vozilo koje se kretalo u istom smjeru. On je zadobio tjelesne povrede od kojih je preminuo na licu mjesta. Uviđaj su izvršili osnovni javni tužilac i pripadnici saobraćajne policije. Zbog vršenja uviđaja i otklanjanja posljedica saobraćajnogutf8