'SMJENA NATAŠE RAJKOVIĆ JE SUKLADNA STATUTU' Sanacijski upravitelj Studentskog centra odbacio zahtjeve za poništenjem odluke

Globus

BURA NAKON SMJENE - ZAGREB - Iz Ureda sanacijskog upravitelja Studentskog centra Zagreb u četvrtak su priopćenjem reagirali na zahtjeve za revizijom i poništenjem odluke o smjeni Nataše Rajković s dužnosti pomoćnice ravnatelja za kulturu SC-a te su izvijestili da je Sanacijsko vijeće SC-a donijelo odluku o razrješenju troje v. d. pomoćnika ravnatelja nakon što im je 31. srpnja istekao mandat od četiri godine, a istaknuli su i da je ta odluka sukladna Statutu i novom Pravilniku o unutarnjem ustroju SC-a Zagreb.

Hajduk remizirao sa Steauaom, Rijeka neporažena u Norveškoj

Vijesti.ba

Morelos je u 6. minuti doveo Škote u vodstvo, ali je Maribor preko Bajdea poravnao u 62. minuti. Ipak, ekipa Stevena Gerrarda je do pobjede stigla u nastavku. Prvo je u 50. minuti Tavernier postigao gol iz penala, a Coulibaly je u 86. minuti postavio konačnih 3:1. Jasmin Mešanović je u igru ušao u 62. minuti. Rijeka je na gostovanju protiv norveškog Sarpsborga reutf8

DA JE PO TRUMPOVOM, NIKADA NE BI POSTALI DRŽAVLJANI SAD-a Melanijini roditelji postali Amerikanci, ne zna se tko ih je 'sponzorirao'

Globus

VIKTOR I AMALIJA KNAVS - Viktor i Amalija Knavs, osim svoje kćeri Melanije najpoznatiji stanovnici slovenskog gradića Sevnice, u četvrtak su položili prisegu i postali građani Sjedinjenih Američkih Država. Do sada su u SAD-u živjeli kao trajno nastanjeni. Nakon što su položili prisegu nisu bili pretjerano rječiti, prenosi AP - Viktor je novinarki na pitanje kako se osjeća nakon što je postao Amerikanac kratko odgovorio: “Hvala”.

Tsitsipas nakon Džumhura poslao i Đokovića kući

Vijesti.ba

Đoković se od početka turnira primjetno mučio sa igrom, a sjajni Grk je to znao iskorostiti. Prvi set je dobio sa 6:3, a nakon što je drugi izgubio u tiebreaku to ga ipak nije pokolebalo da nastavi sa dobrom igrom. U trećem, odlučujućem setu, Tsitsipas je napravio jedan break što mu je bilo dovoljno da sigurnim servisom osigura veliku pobjedu.   (Vijesti.ba / SCsporutf8

DALIĆ TVRDI DA THOMPSONA PODRŽAVA 95% HRVATA, VELIKA ANKETA POKAZALA DA TO NIJE BAŠ TAKO Hrvatska se ipak podijelila oko Marka Perkovića

Globus

ISTRAŽIVANJE PROMOCIJE PLUS ZA RTL - Kada je srebrne Vatrene na ulicama Zagreba dočekalo pola milijuna navijača svjedočili smo jednom od najvećih okupljanja u povijesti države. Cijela zemlja je disala kao jedno, a mišljenja su jedino bila podijeljena oko sudjelovanja Marka Perkovića Thompsona na dočeku. Što Hrvati misle o tome pokušao je istražiti RTL u ekskluzivnoj anketi, koju je za tu televiziju provela agencija Promocija plus na 1300 ispitanika.

U vazdušnom napadu u Jemenu poginulo 50 osoba, među njima veliki broj djece

Vijesti.ba

Napad se dogodio u gradu Dahjan, u provinciji Sada, uporištu pokreta Huti. Koalicija predvođena Saudijskom Arabijom saopštila je da su meta napada bili raketni bacači koji su korišteni za napad na saudijski grad Džizan, te da se radi o "legitimnoj akciji". MKCK se založio za zaštitu civila tokom sukoba. "Blizu 20 miliona stanovnika Jemena treutf8

Kodro pogodio za preokret i pobjedu Kopenhagena

Vijesti.ba

Iako su domaći vodili od 15. minute golom Mauridesa, danski tim je u nastavku brzo preokrenuo. Vavro je porvanao u 64. minuti, da bi deset minuta kasnije naš Kenan Kodro pogotkom iz penala donio trijumf Kopenhagenu. (Vijesti.ba / SCsport)

Miše: Ako je moguće biti zadovoljan porazom, onda sam zadovoljan

Vijesti.ba

U izjavi nakon meča konstatovao je kako minimalni poraz ipak ostavlja nadu njegovim nogometašima da mogu napraviti iznenađenje u 3. pretkolu Evropske lige: “Očekivano teška utakmica protiv odličnog protivnika. Mi smo napravili ono po šta smo došli. Imamo aktivan rezultat i u uzvratu ćemo pokušati iznenaditi Ludogorets. Poznavajući snagu ekipe Ludogorutf8

Goran Zakarić na debiju pogodio mrežu Nordsjaellanda

Vijesti.ba

Crno-bijeli su do velike pobjede u Danskoj stigli pogocima Gomeša u desetom i debitanta Gorana Zakarića u 64. minutu. Utisak je pokvario kiks odbrane u 70. minutu koji koristi rezervista Rasmussen te smanjuje rezultat na 2:1 i doveo Nordsjaelland u bolju poziciju uoči revanša u Beogradu. Revanš meč je za sedam dana u Humskoj 1, a bolji tim će u play-offu za plasman uutf8

Zrinjski minimalno poražen od Ludogoretsa

Vijesti.ba

Ludogorets je od početka krenuo ofanzivno i u ranoj fazi meča prijetio je preko Keserua i Wandersona, ali mreža našeg prvaka je mirovala. Ipak, u 16. minuti nakon kornera Soldo je slabo procijenio let lopte i “zaplivao” je u prazno, a Motiju nije bilo teško da pogodi glavom iz blizine za 1:0. Nakon toga probudili su se i Mostarci, Filipović je pet minuta kasnije soutf8

'HRVATSKOJ KULTURI PRIJETI TRAGEDIJA' Ne stišava se bura nakon smjene pomoćnice ravnatelja za kulturu SC-a Nataše Rajković, zabrinuta i Nina Obuljen

Globus

TRAŽI SE PREISPITIVANJE ODLUKE - Smjena Nataše Rajković s mjesta pomoćnice ravnatelja za kulturu Studentskog centra u Zagrebu ideološki je i politički orkestrirana odluka, koja dovodi u pitanje realizaciju kulturnih projekata i predstavlja ozbiljnu opasnost za hrvatsku kulturu općenito, upozoravaju kulturnjaci okupljeni iza peticije kojom se traži revizija i poništenje takve odluke.

Шапки женские на Wildberries — скидки от 398 руб. (на новые оттенки)

ŽIDOVSKI CENTAR OSUDIO VUČIĆEV GOVOR Jedini genocid nakon Holokausta dogodio se u Srebrenici, a usporedbe Oluje s Holokaustom odbijamo s negodovanjem

Globus

NOVA REAKCIJA - Nakon niza reakcija domaćih političara na skandalozni govor predsjednika Srbije Aleksandra Vučića u Bačkoj Palanci, stigla je i osuda Židovskog informacijsko-edukacijskog centra Hatikva sa sjedištem u Zagrebu, na čijem čelu je Julija Koš, nekadašnja knjižničarka Židovske općine Zagreb, čija je obitelj ubijena u Holokaustu.

Demobilisani borci odblokirali granični prijelaz Bijača

Vijesti.ba

Ranije Demobilisani borci blokirali granični prijelaz Bijača Demobilisani borci blokirali su Međunarodni granični prijelaz Bijača. Kako su potvrdili iz BIHAMK-a, saobraćaj je blokiran od 19.40 sati, a okupljeni borci su najavili da će nastaviti borbu za svoje ciljeve. Drago Grbavac iz Udruge "Zaboravljeni branitelji" kazao je za Avaz.ba da su ljudi ogorčeni zbog svega &utf8

Demobilisani borci blokirali granični prijelaz Bijača

Vijesti.ba

Kako su potvrdili iz BIHAMK-a, saobraćaj je blokiran od 19.40 sati, a okupljeni borci su najavili da će nastaviti borbu za svoje ciljeve. Drago Grbavac iz Udruge "Zaboravljeni branitelji" kazao je za Avaz.ba da su ljudi ogorčeni zbog svega što im se dešava. - Vjerujte da ne znam kada će se sve ovo završiti. Puna nam je glava svega. Nas je trenutno 100-njak utf8

UN: Građanski rat u Siriji koštao 388 milijardi dolara