Nepotrebne konsultacije o genocidu, pozivamo srpski narod da spriječi veličanje genocida

Vijesti.ba

Odavno već postoje relevantne presude međunarodnih sudova koje su jasno utvrdile ishod događaja od 10. do 19. jula 1995.godine u Srebrenici. Smatramo da nikakva paralmentarna komisija na čije formiranje poziva Milorad Dodik ne može ponuditi nove činjenice u vezi sa događajem genocida u Srebrenici. Pošto je očito da smisao ovih konsulatacija o genocidu, između dva srpska politička bloutf8

Široki Brijeg i Radnik remizirali u meču bez pogodaka

Vijesti.ba

Meč nije mogao zadovoljiti prisutne gledaoce, a bliži pobjedi su bili gosti iz Bijeljine. Najbolju šansu imao je Radnik u 34. minuti. Nakon centaršuta Đurića u odličnoj šansi bio je Hadžić, ali Bilobrk je spasio domaće. Hadžić je pet minuta kasnije imao novu odličnu priliku, ali Bilobrk je još jednom odlično intervenisao. U nastavku još siromašniji utf8

Bayern razmontirao Eintracht u Super kupu Njemačke

Vijesti.ba

Za njemačke prvake tri pogotka zabio je Robert Lewandowski (21, 26, 54), a po jedan su dodali Kingsley Coman (63) i Thiago (85). U maju ove godine u finalu njemačkog kupa Ante Rebić je zabio dva gola za pobjedu Eintrachta 3-1 protiv Bayerna. Niko Kovač je po završetku protekle sezone otišao iz Eintrachta, te je preuzeo Bayern, a Rebić je, uprkos bogatim ponudama Tottenhamutf8

Erdogan: Pad lire je rezultat političke urote protiv Turske

Vijesti.ba

- Svrha te operacije je postizanje poraza Turske u svim područjima, od finansija do politike. Ponovo smo suočeni s političkom urotom. Uz Božju pomoć ćemo to riješiti - rekao je on pristalicama okupljenim u gradu Trabzonu na Crnom moru. - Ako je Washington spreman žrtvovati svoje odnose s Ankarom, Turska će reagirati prelaskom na druga tržišta, nova partnerstva i nove saveznikeutf8

Za ubistvo doktorice iz Trogire optužen bivši muž, on tvrdi da je nije ubio

Vijesti.ba

– On negira kazneno djelo ubistva, a što se tiče iznošenja njegove odbrane, u ovoj fazi postupka ništa ne mogu reći – izjavio je Franceschi u vrijeme dok je njegov branjenik čekao privođenje u Županijsko državno odvjetništvo, piše 24 sata.hr. Omiljena fizijatrica iz splitskih toplica ubijena je u ponedjeljak u Trogiru, u svom stanu koji je iznautf8

Nismo najjača ekipa u ligi, ali se borimo!

Vijesti.ba

Domaći trener Adnan Ornek, koji još nema mogućnost da s klupe vodi svoj tim, imao je više razloga da bude zadovoljan. - Zrinjskom nije bilo lako, posebno nakon utakmice Lige prvaka, zbog čega su došli umorni. Ja im želim sreće u narednim utakmicama. S druge starne, mi, kada se susretnemo s ovako kvalitetnim protivnikom, imamo i dodatni motiv. Pogotovo pred našim utf8

Miše: Nismo stvorili nijednu pravu priliku

Vijesti.ba

- Čestitam Čeliku na zasluženoj pobjedi. Mi smo imali posjed lopte, ali nismo imali kontrolu utakmice. Nismo stvorili nijednu pravu priliku, osim na samom kraju, ali to je malo protiv Čelika na odličnom terenu i u odličnom ambijentu - kazao je na pres-konferenciji nakon utakmice trener gostiju Ante Miše, koji je istakao kako su radili puno grešaka u tranziciji. Domaći trener Autf8

Putin: Konvencija o Kaspijskom jezeru historijski događaj

Vijesti.ba

"Ovo je veliki događaj ka kojem smo išli dvije decenije i o čemu smo pokušavali da dođemo do rješenja koje je sada pronađeno.To će ohrabriti tješnju saradnju u Kaspijskom regionu", rekao je Putin na sastanku sa predsjednikom Kazahstana Nursultanom Nazarbajevim, prenosi Tas s. On je takođe pozvao na veću saradnju Kaspijskih zemalja u suzbijanju terorizmautf8

Nakon Željezničara na Bilinom Polju pao i Zrinjski

Vijesti.ba

Bio je to meč koji nije obilovao prilikama i naročito dopadljivom igrom. Najbolju šansu u prvom dijelu Čelik je imao u 36. minuti kada je nakon jedne dubinske lopte Okić zaobišao Solda, ali sa gol linije je spasio Jakovljević. Bilbija je na drugoj strani u 42. minuti silovoto šutirao lijevom nogom sa vrha kaznenog prostora, ali bio je neprecizan. U nastavku je Zrinjski utf8

Milion Ujgura i pripadnika muslimanske manjine u Kini u "masovnim logorima"

Vijesti.ba

Odbor za ljudska prava Ujedinjenih naroda primio je ove sedmice mnogo vjerodostojnih izvještaja o zatočenju milion etničkih Ujgura u Kini u nešto nalik "masovnom logoru za zatočenike", javlja u nedjelju Reuters. Procjene govore da je čak dva miliona Ujgura i pripadnika muslimanske manjine natjerano u "političke logore za indoktrinaciju " u zapadnoj autonomnutf8

Opozicija odbila poziv na konsultacije, Dodik o Srebrenici sa partnerima

Vijesti.ba

Sve su prilike da će se, ipak, konsultovati samo sa koalicionim partnerima, odnosno predstavnicima stranaka koje čine skupštinsku većinu. Opozicione stranke okupljene u Savez za pobjedu najavile su da se neće prisustvovati konsultacijama kod predsjednika RS. Koalicija "Domovina" nije ni pozvana. Predsjednik SDS-a Vukota Govedarica u razgovoru za Vijesti.ba tvrdi da Vlada RSutf8

Odović: Morali smo ranije riješiti meč, protiv Sarajeva se nikad ne zna

Vijesti.ba

“Bila je teška utakmica, igrala se po velikoj vrućini. Tokom sedmice smo radili na nekim stvarima, nismo bili fit, ali imali smo igru i šanse u nekim trenucima. Morali smo ranije riješiti meč, ali smogli smo snage da protiv ambiciozne ekipe osvojimo tri boda”, rekao je trener Plavih. Odović se osvrnuo i na predstojeći gradski derbi sa Sarajevom koji se igra utf8

Globus

JEZIVA SMRT MIGRANATA IZ SIRIJE - Velika kamena gromada teška nekoliko tona i promjera dva metra strovalila se sa strme padine iznad zabačenog zaseoka Tomići na područnju Drežnice nadomak Ogulina na skupinu od 12 migranata koji su pod okriljem noći sa subote na nedjelju u tom skrivenom šumarku pronašli privremeni smještaj za prenoćiti.

Ne tuče Mile nego Radovan

Vijesti.ba

Neko bi sad mogao reći da je Blagića pretukla vlast RS, pošto ga je, kako se piše, pretukao aktivista SNSD-a. Možda i jeste, a možda ga i nije pretukla aktuelna vlast RS-a. Možda je tek neki aktivista SNSD-a htio pesnicama demonstrirati pluralizam mišljenja, izražavajući vlastito neslaganje sa onim što Blagić radi i govori.To treba policija da utvrdi. Šta će utf8

Каждый пятый российский зумер планирует переехать из города-миллионника в Москву

EKSPLOZIVNI INTERVJU OCA MEGHAN MARKLE Thomas Markle ogolio dušu i zatvorio vrata pomirenju s kćeri: 'Da, lagao sam princu Harryju...'

Globus

POSLJEDNJA IZJAVA - Dan, dva nakon što su svi mediji u Velikoj Britaniji, a i šire prenijeli vijest kako Meghan, vojvotkinja od Sussexa, namjerava posjetiti svojeg oca Thomasa Marklea, pomiriti se s njim i uspostaviti kako-tako normalan odnos, on je intervjuom za The Mail on Sunday, nedjeljno izdanje Daily Maila, tu mogućnost sasjekao u korijenu.

Na ulazu u Sarajevo kao na graničnom prelazu

Vijesti.ba

Iako se saobraća u dvije trake, gužvu stvara neovoljan broj naplatnih kućica. U fotogaleriji pogledajte kilometarsku kolonu koja je stvorena na ulasku u Sarajevo. (Vijesti.ba)

Sjajna uvertira za derbi, Željo rutinski savladao Zvijezdu

Vijesti.ba

U sedmoj minuti Osmanagić šutira sa distance malo pored našeg gola. U narednom napadu sjajna situacija za naš tim. Prvo udarac Zeca sjajno brani Erić, a potom Veselinović ne uspijeva šutira iz peterca i Erić hvata loptu. Huseinbašić šutira u 14. minuti, ali je Kjosevski siguran. Minutu poslije Šabanadžović šutira pored gola domaćih sa nekutf8

Juventus u test meču porazio B tim, Ronaldo pogodio

Vijesti.ba

Cristiano Ronaldo svojim senzacionalnim transferom zaludio je sve u Italiji, pogotovo Torino koji vrvi dresovima portugalskog superstara. Već tradicionalna Juventusova utakmica između A i B momčadi (5:0) uoči početka sezone pobudila je ogromno zanimanje. Naravno, ponajviše zbog Cristiana Ronalda. U Villar Perosi, kultnom gradiću udaljenom četrdesetak kilometara od Torina u kojem sutf8