2018

Новости за 18.08.2018

Mladi bh. košarkaši osvojili drugo mjesto na EP-u u Sarajevu

Vijesti.ba

Mladi bh. košarkaši su večeras u finalnom meču u dvorani "Sabit Hadžić" na Ilidži poraženi od Rusije sa 77:83 (19:20, 8:28, 28:15, 22:20). Najefikasniji u bh. timu bili su Gobović sa 16, Huseinović s 15 i Gatarić sa 13 poena. Bez obzira na poraz mladi bh. košarkaši ostvarili su cilj, a to je plasman u A-diviziju. Uz BiH i Rusiju u elitnom rangu evroputf8

Napoli nakon preokreta savladao Lazio na Olimpicu

Vijesti.ba

Lazio je bio bolji rival u prvih pola sata, što je rezultiralo fenomenalnim golom Cire Immobilea u 25. minuti kada se velemajstorskim potezom oslobodio trojice čuvara i postigavši sjajan gol za 1:0. Napoli se nakon toga tek probuduio, pa je Zielinski pogodio prečku u 35. minuti, a u sudijskoj nadoknadi prvog dijela Milik je krunisao lijepu akciju za poravnanje 1:1. U nastavutf8

Novalić u Gradačcu govorio i kao pripadnik Armije RBIH: Razdvojite lažne od pravih prijatelja

Vijesti.ba

Federalni premijer Fadil Novalić je naglasio kako je „Ljiljan“ simbol bosanskih kraljeva, motiv na stećcima, simbol borbe Gradaščevića, simbol borbe za dom i domovinu. Njegov govor prenosimo u nastavku: - Čast mi je biti danas ovdje i to u dvostrukoj ulozi: premijera Federacije BiH, ali i pripadnika 107 Viteške brigade Armije Bosne i Hercegovine. Čast mi je &utf8

Potraga za osobom zbog lažne dojave o bombi na Bentbaši

Vijesti.ba

Glasnogovornica MUP-a Kantona Sarajevo Suvada Kuldija je kazala kako je policija danas oko 17:05 sati dobila dojavu o postavljenoj bombi ispod brane na Bentbaši u Sarajevu, te kako je MUP KS-a dojavu primio dok su skokovi još bili u toku. "O svemu je obavješten tužilac Kantonalnog tužilaštva, policijski službenici i inspektori KDZ-a u izašli na teren utf8

Odbojkašice BiH u Kaknju pobijedile Latviju

Vijesti.ba

Nakon pobjede na gostovanju u Rumuniji, najbolje bh. odbojkašice su večeras u Kaknju pobijedile selekciju Latviju s 3:0 (8, 16, 16) i preuzele lidersku poziciju na tabeli F-grupe sa pet bodova. U drugom susretu u grupi u nedjelju se sastaju Španija i Rumunija. Treće kolo na rasporedu je 22. augusta kada bh. odbojkašice idu u goste Španiji, a četiri dana kasnijutf8

Neću dozvoliti da Bošnjaci postanu žrtva Bermudskog trougla Teheran – Ankara - Moskva

Vijesti.ba

- Vidite šta se dešava u svijetu, pred Bosnom se može naći svojevrsni Bermudski trougao anahronih politika Teherana, Ankare i Moskve. Neću dozvoliti da Bošnjaci kao vazali idu u propast i okrenut ćemo Bosnu i Hercegovinu i naš narod tamo gdje oduvijek pripadamo – Evropi, Evropskoj uniji i zapadnoj civilizaciji. Čuvat ćemo naš autentični vjerski identutf8

Migranti prelaze Drinu u dječijim gumenim čamcima i “plovilima” od boca za vodu

Vijesti.ba

Kako se odnosimo prema migrantima, beskućnicima i nevoljnicima, s koliko empatije, razumijevanja i solidarnosti doživljavamo te mlade ljude koji su se uputili ka Evropi, ka obećanom raju. Ne treba zaboraviti Osim Bihaća i Krajine, gdje problem s migrantima traje već mjesecima, novo žarište su područja Bijeljine i Zvornika. U protekla dva mjeseca migranti preko Drine stižu u ove krutf8

Drugi poraz mladih bh. košarkašica u Podgorici

Vijesti.ba

Nakon poraza u prvom kolu od Bjelorusije te ubjedljive pobjede nad Albanijom, košarkašice BiH su danas u trećem kolu u okviru D-grupe poražene od Finske sa 49:73. Najbolja u bh. selekciji bila je Uma Bobić s double-double učinkom od 19 poena i 12 skokova, dok je Anđela Šipka postigla 14 poena. Naredni meč na EP-u mlade bh. košarkašice igraju u ponedjeljutf8

Velež ostvario i drugu pobjedu na startu sezone

Vijesti.ba

Velež je na domaćem terenu uspio stići do pobjede nad Goraždem, koje je utakmicu završilo s igračem manje pošto je u 71. minuti crveni karton zaradio Ćulov. Rođeni su do vodstva stigli na otvaranju utakmice. U 10. minuti je dosuđen penal, a siguran realizator istog bio je Brandao. Ipak, Goražde je u nastavku pružilo dosta dobru partiju, a do izjednačenja su stigli u 51. minutf8

Chelsea u završnici savladao Arsenal u sjajnom londonskom derbiju

Vijesti.ba

Bio je to sjajan meč, pogotovo u pvom dijelu, a Plavci su golovima Pedra u 9. i Morate u 20. minuti imali velikih 2:0. Činilo se tada da Topnicima prijeti potop, ali Arsenal se nije predavao. Sjajne šanse propustili su Aubameyang i Mkhitaryan, ali hrabra igra nagrađena u finišu prvog dijela. Prvo je Mkhitaryan u 37. minuti smanjio na 2:1, a samo četiri minute kasnije Iwobi je utf8

Bernardeschi u 93. minuti donio Juventusu pobjedu protiv Chieva

Vijesti.ba

Utakmica je na kraju završena pobjedom Juventusa od 3:2, a pobjednički gol Stara dama je postigla u sudijskoj nadoknadi. Heroj Juventusa bio je Juventus je do vodstva došao već u 3. minuti kada je pogodio Khedira. Vjerovatno su svi već tada počeli da pogađaju koliko će Juventus postići pogodaka do kraja, ali Chievo nije tako mislio. U 38. minuti domaći stižu do poravnanja putf8

Mektić pita Stevandića: Ko je ubio inspektora Sušnicu!?

Vijesti.ba

Na kritike predsjednika Ujedinjene Srpske Nenada Stevandića da je najgori srpski funkcioner, Mektić je odgovorio rekavši da Stevandić prvo treba da se riješi bremena ubistva i ratne pljačke, pa tek onda da komentariše druge političare. Vlada Republike Srpske je saopštila da je, u skladu sa Ustavom i zakonima Republike Srpske, Ministarstvo unutrašnjih posloutf8

Prikrivanje dokaza o ubistvu Davida je dokaz da režim mora da padne

Vijesti.ba

Razgovarao: Delvin Kovač Na početku razgovora i najaktuelnija tema posljednjih dana - izvještaj Komisije za Srebrenicu. Kako ocjenjujete zahtjev Milorada Dodika za sazivanjem sjednice NSRS o ovom pitanju? KRSMANOVIĆ: To je očito pokušaj uvlačenja teme Srebrenice u izbornu kampanju SNSD-a i pokušaj da se na tim emocijama Milorad Dodik spasi od izbornog poraza. Njemu tutf8

Kao kod raspada Jugoslavije, opet se stvara klima koja može izmaći kontroli

Vijesti.ba

Razgovarao: Delvin Kovač Ko drži ključ rješenja srbijansko-kosovskog dijaloga? MINIĆ: Presudnu ulogu igraju glavni akteri iz Srbije i sa Kosova. Ne treba zanemariti unutrašnje okolnosti i međunarodni kontekst u kome se ovo pitanje rješava i kapacitet eksternih aktera da kreiraju casus belli, ukoliko je to iz bilo kojih razloga njima potrebno. Utoliko je odgovornost outf8

Бастрыкин взял дело хирурга, на которого пожаловались пациенты, на контроль

Erdogan: Niko ne može zaustaviti jačanje i razvoj Turske

Vijesti.ba

Erdogan je danas u glavnom gradu Ankari govorio na redovnom 6. velikom Kongresu Stranke pravde i razvoja (AK Parti), a tom prilikom se osvrnuo i na aktuelna dešavanja. Erdogan je kazao kako je AK Partiju na papiru utemeljilo 60 njenih članova, ali njen stvarni utemeljitelj je turski narod. Turski predsjednik se osvrnuo na krizu u odnosima njegove zemlje i Sjedinjenih Američkih Državautf8

Ornek: Mi smo skroman tim, ali u sedam dana smo tri puta ostali neporaženi

Vijesti.ba

- Ne sjećam se kada sam izgubio utakmicu, a da moj golman nije imao nijednu intervenciju. To je paradoks koji se ne dešava baš često. Čelik je zasluženo pobijedio, jer je postigao golove iz brzih akcija - kazao je trener Zvijezde 09 Milan Đuričić, koji je dodao i kako nije sramota izgubiti u Zenici. Gostujući je trener pohvalio i "divnu publiku, koja, zaista, nosi ove momke&utf8

Pobjede nogometaša Čelika, Krupe i Radnika

Vijesti.ba

Čelik je upisao treću pobjedu u sezoni savladavši na Bilinom polju ekipu Zvijezde 09 sa 2:0, dok je Krupa s ubjedljivih 3:0 savladala Gošk. Radnik je u Bijeljini pobijedio Mladost sa 3:1, nakon što je imao zaostatak od jednog gola. Rezultati: Radnik - Mladost 3:1 Čelik - Zvijezda 09 2:0 Krupa - Gošk 3:0 - nedjelja: Tuzla City - Željezničar (19.00) Sarautf8

"Svim sredstvima spriječiti druge policijske agencije u RS"