2018

Новости за 16.12.2018

Cibona odnijela veliku pobjedu protiv Budućnosti

KK Cibona Vip

U 11. kolu ABA Lige košarkaši Cibone odnijeli su veliku pobjedu protiv drugoplasirane Budućnosti VOLI rezultatom 83-77. Ivan Velić, trener Cibone: ”Ne volim previše hvaliti igrače ali ovo je po ko zna koji put pobjeda tima, vrhunskih momaka koji igraju jedan za drugog i tako možemo sa svakim igrati. Mi smo vjerovali u pobjedu, pokušali […]

Rukometašice Jedinstva u Tuzli poražene od Jedinstva iz Brčkog

Vijesti.ba

Tuzlanke su u zadnje četiri minute prokockale dva gola prednosti (30:28), a gol za pobjedu gošći, u posljednjoj sekundi utakmice, postigla je Marijana Sorak, bivša igračica tuzlanskog tima. Najboljom igračicom pobjedničke ekipe proglašena je golmanica Nefisa Kovačević, dok je u domaćem sastavu najboljom proglašena Admira Zvekić. Zvekić je sa 12 golova bila najutf8

Direktor NOS-a potvrdio: Mostarski Aluminij krao struju!

Vijesti.ba

Piše: Avdo Avdić Nezavisni operator sistema BiH (NOS) utvrdio je da je mostarski Aluminij u oktobru i novembru ove godine krao električnu energiju sa prijenosne mreže, potvrđeno je za Žurnal u toj instituciji. „Kada smo to ustanovili, odmah smo im prekinuli dnevnu isporuku. Još jedan takav slučaj bio je registrovan i u oktobru“, kazao nam je direktor NOS-a BiH Mutf8

Horor povreda bh. golmana, sa terena iznesen na nosilima

Vijesti.ba

Naime, Burić je u šestoj minuti susreta u sudaru s jednim protivničkim igračem dobio žestok udarac koljenom u glavu. Iako se pridigao kako bi spasio svoj gol u nastavku akcije, vrlo brzo nakon toga je završio s krvavim licem na travi. Nekoliko minuta mu se ukazivala pomoć na terenu, a potom je iznesen na nosilima. Umjesto Burića na gol je stao Matus Putnocky, a onda je Lutf8

'Ovo je kruna najljepše godine u mojem životu'

Globus

NATAŠA JANJIĆ - Glumica koja će za dva i pol mjeseca postati majka nominirana je za najbolju filmsku glumicu za ulogu u “Comic Sansu” zahvaljujući ulozi maestralne Marine

Hollywood očekuju radikalne promjene

Globus

PREKRETNICA U SVIJETU FILMA - Kritičar Magazina koji redovno izvještava za Jutarnji list i s većine svjetskih A filmskih festivala svoj je godišnji izbor stranih filmova na domaćem kinorepertoaru bazirao uglavnom na nezavisnim i umjetničkim naslovima

Autobus s turistima udario u zid na autocesti u Cirihu

Vijesti.ba

Policijska uprava u Cirihu saopćila je da je autobus s turistima udario u branik na autocesti A3 nakon što je vozač izgubio kontrolu nad vozilom zbog snježne oluje. U nesreći je učestvovao autobus koji je turiste prevozio iz italijanske Genove u njemački Dusseldorf. Prema prvim informacijama u nesreći je poginula jedna žena, a 44 osobe su povrijeđene. Među povrijeđenima su najmanjutf8

Sljedeće sedmice hladno sa padavinama

Vijesti.ba

U utorak prije podne preovladavaće pretežno oblačno vrijeme, povremeno slab snijeg je moguć u centralnim i istočnim područjima Bosne. Poslije podne bez padavina i postepeno razvedravanje u Posavini, Krajini i Hercegovini. Jutarnje temperature od -8 do -3, a na planinskim područjima do -12, na jugu od 0 do 5, a dnevne od -2 do 2, na jugu od 4 do 9 °C. U srijedu po kotlinama i uz riječne utf8

Bernardić: Problem migranata se "guralo pod tepih"

Vijesti.ba

Hrvatska ne smije postati hot spot za migrante, ali se s tim ljudima mora humano postupati, poručio je Bernardić na konferenciji za novinare upitan za komentar tajnih snimki koje je objavila organizacija Border Violence Monitoring. Ustvrdio je da ti ljudi ne žele ostati u Hrvatskoj, već kao i "tri autobusa naših sugrađana dnevno", svoju sreću traže u nekim od zemalja zapadnutf8

Топливному компромиссу между Украиной и Азербайджаном пришел конец?

Milik fenomenalnim golom u 91. minuti donio pobjedu Napoliju

Vijesti.ba

Prvo poluvrijeme nije obilovalo prilikama, a u nastavku su Napolitanci propustili nekoliko dobrih prilika za gol. Najbolju je imao Milik kada je glavom pogodio prečku, ali mreže su ostale netaknute sve do sudijske nadoknade. I kada se činlo da će ostati 0:0, Milik je u 91. minuti postigao fenomenalan gol iz slobodnog udarca za vrijedan trijumf Napolitanaca koji su ostali na osam bodova zaosutf8

Pejić: Čović i ekipa podijelili su Hrvate na bosanske i hercegovačke

Vijesti.ba

- HDZ je u dvije države i dalje jedinstven, a Čović je utjecajan. On ih krivo informiše o situaciji u BiH i želi da iskoristi prisustvo Hrvatske u EU i predstavi joj lažnu sliku o tome da je hrvatski narod ovdje ugrožen - rekao je Pejić u razgovoru za Vijesti.ba. Drago mu je, kaže, da se i u Hrvatskom saboru mogao čuti otpor predloženoj deklaraciji, jer je tokom rasprave dosta bučno utf8

SAD i NATO će poduzeti konkretnije korake na Kosovu

Vijesti.ba

Nakon što je Skupština Kosova izglasala set zakona koji se omogućiti transformisanje Kosovskih sigurnosnih snaga (KSS) u vojsku Kosova, iz CEAS-a ističu da je za srpsku zajednicu na Kosovu ovaj proces vrlo traumatičan, jer je prethodno ionako već teško pogođena drakonskim mjerama uvođenja taksi. "Iskreno se nadamo da će srpska zajednica ostati mirna i dostojanstvenutf8

GSS pronašao izgubljene migrante na Plješevici

Vijesti.ba

Pripadnici GSS-a Bihać su više od 20 sati tragali za grupom migranata koja se izgubila na izuzetno teškom terenu planine Plješevice. Situaciju je dodatno otežavao snijeg kojeg ima skoro metar. U potrazi za izgubljenom grupom GSS-ovci su pronašli drugu grupu migranata i nagovorili ih da se vrate u Bihać. Uvjeravanje je trajalo više od sat, a nakon &amutf8

Rukometašice Francuske evropske prvakinje

Vijesti.ba

Francuska, koja je bila domaćin Evropskog prvenstva, pobijedila je u finalu Rusiju sa 24:21. Ovo je prvo osvojeno zlato za francuske rukometašice. Holandija je osvojila treće mjesto, savladavši Rumuniju rezultatom 24:20. (Vijesti.ba)