Savjeti za opremanje kućne teretane
Ako i vi pripadate skupini ljudi koja ne voli česte odlaske u pretrpanu teretanu ili se jednostavno ne osjećate dovoljno ugodno vježbajući s drugima, onda je kućna teretana idealno rješenje za vas. Da bismo vam pomogli u tome, donosimo vam savjete za opremanje teretane u vašem domu.
1. Odlučite se za prostor
Naime, teretanu možete opremiti i na tavanu, podrumu, bilo kojoj neiskorištenoj zasebnoj prostoriji ili dijelu prostorije, zimskom vrtu pa čak i garaži. S obzirom na to da vježbanje kod kuće, baš kao i u teretani, iziskuje određen prostor, soba u kojoj je smještena kućna teretana morala bi imati najmanje 15 kvadrata.
2. Vodite računa o rasporedu
Osim samog prostora, vrlo je važno da pripazite i na raspored sprava za vježbanje. Naime, imajte na umu da je potrebno omogućiti nesmetan pristup svim spravama i rekvizitima koji se nalaze u vašoj kućnoj teretani. Bilo bi najbolje da one najveće sprave smjestite uz zidove prostorije, dok one manje neka budu kod sredine.
3. Izolirajte prostoriju
Ovo možda niste znali, ali izolacija prostora u kojem vježbate vrlo je važna kako biste postigli što bolje rezultate. Zvučna izolacija podova važna je stvar jer su podovi ti koji amortiziraju skokove i pritom čuvaju vaše zdravlje. Osim toga, prilikom vježbanja neće vam smetati zvukovi ostalih ukućana, kao što ni vi nećete smetati njima.
4. Nemojte zaboraviti na ogledala
Da, ogledalo će vam itekako dobro doći u vašem prostoru za vježbanje, a njegovo djelovanje ima nekoliko pozitivnih čimbenika. Kako biste vizualno povećali prostoriju u kojoj vježbate, ali ujedno i vodili računa o tome izvodite li koju vježbu na ispravan način, preporučuje se da na jedan dio zida postavite ogledalo.