Добавить новость
123ru.net

World News in Czech

Новости от Russia24.pro

Russia24.pro Каталог
Октябрь
2022
123456
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Все новости

OBRAZEM: Za třetinu do play off! Hradec drží český prapor v CHL

Hokej.cz 

(BERLÍN, od našeho zpravodaje) To byl večírek! Hokejisté hradeckého Mountfieldu parádně, ale naprosto zaslouženě otočili v Berlíně zápas proti domácím Eisbären z 1:3 na 7:3 a s předstihem si zajistili postup do play off Ligy mistrů. Podívejte se na fotoreport z haly Wellblechpalast.

Nechceme ždímat pokladnu, ale očekáváme aktivní přístup státu

Česká Pozice 

Rostoucí ceny energií tvrdě dopadají samozřejmě i na obecní rozpočty. Obce a města, která během covidové krize a v období po pádu Bohemia Energy vynakládala nemalé personální, časové i finanční prostředky na pomoc obyvatelstvu a překlenutí složité situace, nyní samy zakoušejí krušné časy.

Zvýšení cen energií se promítne i do služeb a stavebnictví

Česká Pozice 

Tak jako všichni i náš městský obvod Plzeň 2 – Slovany se snaží hlavně omezit spotřebu a šetřit. Spravujeme celkem dvanáct komplexů mateřských škol, kdy mateřskou školu často tvoří několik budov. Zde jsme ale logicky omezeni tím, že malým dětem, které si hrají především na koberci, není možné příliš teplotu snížit.

Štefan Margita o posledních chvílích Hany Zagorové: Musel jsem jí lhát - Prima Ženy

Hlavní události – Zprávy Google (ru) 

 1. Štefan Margita o posledních chvílích Hany Zagorové: Musel jsem jí lhát  Prima Ženy
 2. Štefan Margita: Nejtěžší bylo Hance před smrtí lhát  iDNES.cz
 3. Srdcervoucí zpověď: Štefan Margita popsal poslední okamžiky života Hany Zagorové ( 75)  Super.cz
 4. Vdovec po Zagorové (†75) Margita: Urnu s Hankou mám doma! Nemůže ji pohřbít  Blesk.cz
 5. Štefan Margita popsal, jaké znamení dostal od své milované Haničky - Prima  Prima Ženy
 6. Zobrazit vše o tomto tématu v aplikaci... Читать дальше...Máme velmi dobré reakce, pochvaluje si Fiala, že nemá kandidáta na Hrad - iDNES.cz

Sport – Zprávy Google 

 1. Máme velmi dobré reakce, pochvaluje si Fiala, že nemá kandidáta na Hrad  iDNES.cz
 2. Vlevo dole: Fiala dělá s prezidentskou volbou chybu, před kterou sám varoval  SeznamZprávy.cz
 3. Skutečným referendem o vládě bude druhé kolo prezidentské volby | Názory  Lidovky
 4. Začíná být jedno, jestli ANO postaví Babiše. Spolu si nemohlo dovolit nedělat nic, říká politolog  Deník N
 5. „Neutekli jsme z boje.“ Fiala o výběru koaličního kandidáta na Hrad  Echo24.cz
 6. Zobrazit... Читать дальше...

Blbí a blbější. Inteligence se výrazně snižuje. Proč lidé hloupnou?

ECHO24 

„Bylo najednou méně významných mužů? Vůbec ne! Uvázl veškerý život? Nikoli, zmohutněl! Nedály se dříve zvrácenosti? Dály se jich spousty!“ Navzdory tomu je Ulrich, protagonista Muže bez vlastností od Roberta Musila, přesvědčen, že něco je ve vzduchu. Šíří se tajemná nemoc – blbost. Jenže Musil, který intelektuální nesmělosti věnoval skvostnou přednášku O hlouposti, pořádně nevěděl, o čem mluví. Proslov přednesl roku 1937, v době, kdy inteligence stoupala. To naše doba je na tom hůře. Hloupneme…

Skutečný cíl jaderného úderu? Veřejné mínění

ECHO24 

V Americe se ujal výraz „current thing“ – současná věc – pro téma, k němuž najednou všichni musí zaujmout stanovisko a žít jím, přesněji řečeno budit dojem, že jím žijí, aniž by toho o něm moc věděli. Tak dlouho (nebo spíš krátce), dokud tato současná věc není nahrazena novou současnou věcí a influenceři si nedají do své twitterové biografie nějaký nový symbol. Pak bude stará current thing okamžitě zapomenuta, nanejvýš bude jen příležitostně živořit.

Málo jste demonstrovali

ECHO24 

Ve středu česká vláda potvrdila výšku stropů pro ceny elektřiny a plynu pro domácnosti, živnostníky, malé a střední firmy. Potvrdily se zprávy, že to bude tři koruny s DPH na kilowatthodinu u plynu a šest korun u elektřiny, firmy budou mít zastropovaných 80 procent své průměrné roční spotřeby. Není jasnějšího důkazu, že výrobcům elektřiny, soukromým a nutně i polostátním, poněvadž jsou na jednom trhu, se v České republice vychází vstříc způsobem, který by si žádal vysvětlení pro dospělé.

Celoevropské řešení energií: německé biliony boří před summitem v Praze jednotu

ECHO24 

Tažení českého předsednictví za společným řešením energetické krize opět naráží. Už v pátek mají jednat v Praze lídři unijních zemí o dalším postupu, zatímco uvnitř Evropské komise začíná situace vřít. Komisař pro hospodářství Paolo Gentiloni a komisař pro vnitřní trh Thierry Breton se obořili veřejně proti německé „injekci“ do vlastního hospodářství, které další země nemohou konkurovat. Francouzsko-italská dvojice tak varuje před tím, že Německo, které se navíc podle kritiků zásadně podílelo…

Manévry v Praze. Na summit dohlédne i armáda, kolony státníků omezí dopravu

ECHO24 

Pražský hrad bude ve čtvrtek a v pátek hostit zasedání lídrů nejen členských zemí Evropské unie, ale také dalších států kontinentu. Ve čtvrtek se totiž poprvé sejde Evropské politické společenství, na jehož zasedání bylo pozváno 44 zemí. V pátek naváže jednání hlav států a předsedů vlád zemí EU. Bezpečnost a doprovod účastníků unijního summitu zajistí stovky policistů z Prahy a z celé republiky, pravděpodobně se zúčastní i armáda. Dopravní uzavírky v plánu nejsou, od úterý do soboty je uzavřen…

Vláda přijala cenový strop na energie. Ještě musí vyřešit, jak ho zaplatí

ECHO24 

Cenový strop na energie už Česká republika má, na pravidla pro mimořádné zdanění se ale stále čeká. Premiér Petr Fiala (ODS) po jednání vlády řekl, že je potřeba počkat na rozhodnutí na úrovni Evropské unie. Právě tzv. windfall tax na firmy v energetice, která má z velké části přinést do rozpočtu peníze na pokrytí cenového stropu, je přitom předmětem ostré kritiky ze strany hnutí ANO v čele s bývalou ministryní financí Alenou Schillerovou, zejména kvůli tomu, že návrh rozpočtu na rok 2023 už…

Rusové by radši čelili porážce než použití jaderných zbraní, říká expert

ECHO24 

Hrozba použití jaderného útoku se zdá po dění v posledních týdnech bližší. Z odborného pohledu by však zřejmě pro Vladimira Putina nedával v současné situaci smysl. A to ani strategický, ani vnitropolitický. Ruská veřejnost má totiž k použití jaderných zbraní velmi silný odpor, říká v rozhovoru pro deník Echo24 expert na jaderné zbraně a bezpečnostní analytik Michal Smetana z Univerzity Karlovy.

Mach a Šebestová jsou v televizi už 40 let. Mají německou i anglickou verzi

iDNES.cz 

Veselá i poučná dobrodružství dvou žáků „třetí bé, kteří berou na sebé podobu zajíce, žirafy či krabice“, jejichž první díl měl v televizi premiéru 6. října 1982, patří k nejoblíbenějším večerníčkům. Mach a Šebestová se po původních 13 dílech dočkal ještě dvou dalších sérií i celovečerní podoby od Václava Vorlíčka. Dobrodružství z pera Miloše Macourka a tužky Adolfa Borna, které nezapomenutelně namluvil Petr Nárožný, mají také německou a anglickou verzi.

Uvařte doma a odneste si oběd do práce. Vejdete se do padesátikoruny

iDNES.cz 

Seriál Jídlo do krabičky přináší první várku receptů, při jejichž realizaci by náklady neměly překročit padesát korun. Reagujeme tím na signály, že pro stále větší množství lidí je už cenově neúnosné stravovat se denně v restauraci, jelikož se tam ceny stále zvyšují.

Новости России
Москва

Подведены итоги первого этапа Международного телевизионного фестиваля «Большая сцена»


Máme štěstí, že z našeho sportu nezbohatneme, říká vodní slalomář Přindiš

iDNES.cz 

Jeden z nejúspěšnějších vodních slalomářů posledních let má medaile téměř ze všech velkých akcí. V roce 2017 zvítězil jako první Čech v celkovém hodnocení Světového poháru své kategorie. A letos se stal poprvé mistrem světa. Jen olympijský kov mu zatím uniká. „Kdybych teď skončil, nemám se za co stydět. I bez olympiády,“ říká Vít Přindiš.


Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
Владимир Сидоренко

Опальный вице-мэр Волгограда Владимир Сидоренко лишился своей должности


Москвичам пообещали трехдневную золотую осень

Синоптики пообещали москвичам до 12 градусов тепла 6 октября

Посол России в США Антонов высказался о напряженности между Москвой и Вашингтоном

Наталья Соломатова из Первоуральска стала заслуженным учителем Свердловской области