123ru.net

World News in Polish

Новости от Russia24.pro

Russia24.pro
Добавить новость
Декабрь
2020
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Все новости

Boks. Eddie Hearn: Cieślak kandydatem numer jeden do walki z Okoliem

Interia.pl 

Promotor Lawrence'a Okoliego (14-0, 11 KO) - szef grupy Matchroom Eddie Hearn - stwierdził, że najpoważniejszym kandydatem do walki z Brytyjczykiem 12 grudnia jest Michał Cieślak (19-1, 13 KO), który walczy jutro z Taylorem Mabiką w Warszawie na gali PBN. Jeżeli wygra, mógłby zastąpić Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO), którego występ uniemożliwił koronawirus.
Serie A. Stadion w Neapolu nosi już imię Diego Armando Maradony

Interia.pl 

Od piątku stadion w Neapolu, noszący dotychczas nazwę San Paolo, nosi oficjalnie imię Diego Armando Maradony. Rada miejska zaaprobowała wniosek w tej sprawie złożony przez burmistrza Luigiego de Magistrisa tuż po śmierci piłkarza 25 listopada.

Pokonała raka i sepsę. 102-latka po raz drugi wyzdrowiała z Covid-19

Polsatnews.pl 

102-letnia Angelina Friedman z Nowego Jorku w listopadzie po raz drugi pokonała Covid-19. Kobieta, która przeżyła także grypę hiszpankę, wyzdrowiała z raka i zwalczyła sepsę, jest prawdopodobnie może najstarszą osobą na świecie, której udało się dwukrotnie przechorować Covid-19.

Kaczyński wzywał do "obrony kościołów". Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa

Polsatnews.pl 

Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia postępowania w związku z październikowym oświadczeniem Jarosława Kaczyńskiego po pierwszych protestach kobiet. Zawiadomienie w tej sprawie złożył wiceszef klubu Lewicy Krzysztof Śmiszek, który zapowiada, że w ciągu siedmiu dni złoży zażalenie na pseudo-postanowienie prokuratury.

Obsada serialu „Władca pierścieni” powiększyła się o dwadzieścioro aktorów

Interia.pl 

Peter Mullan, Benjamin Walker i Lenny Henry - to zaledwie trzy z dwudziestu nowych twarzy, jakie zobaczymy w przygotowywanej przez Amazon Studios serialowej wersji „Władcy pierścieni”. Platforma streamingowa właśnie zaprezentowała nazwiska aktorek i aktorów, którzy dołączyli do i tak już obszernej obsady tego największego serialowego przedsięwzięcia wszech czasów.

Gwiazda „Czarnej Pantery” kwestionuje skuteczność szczepień na koronawirusa

Interia.pl 

Oburzenie fanów wzbudził opublikowany w czwartek na portalu społecznościowym Twitter wpis Letitii Wright. Aktorka umieściła w nim link do umieszczonego na YouTube nagrania, którego autor kwestionuje skuteczność i bezpieczeństwo nie tylko szczepionki na koronawirusa, ale i szczepionek w ogóle. Tweet nie jest już dostępny. „Jeśli nie zgadzasz się z powszechnymi opiniami, ale zadajesz pytania i myślisz samodzielnie – zostajesz skasowany” – skomentowała sprawę na Twitterze Wright. Ale na tym temat się nie skończył. Читать дальше...

Koronawirus. Policja kontroluje galerie handlowe

Interia.pl 

- Policjanci cały czas egzekwują przepisy wprowadzone w celu ograniczenia transmisji koronawirusa - poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka. - Dokonujemy również kontroli wspólnie z pracownikami inspekcji sanitarnej – podkreślił inspektor.


Jarosław Makowski: Świat Donalda Tuska odszedł do lamusa. Potrzebujemy innych odpowiedzi

Interia.pl 

- Świat Donalda Tuska, w którym on formułował swoje odpowiedzi na rzeczywistość, właśnie odszedł do lamusa. Dziś potrzebujemy zupełnie innych odpowiedzi - uważa Jarosław Makowski, który ponownie został szefem Instytutu Obywatelskiego, think-tanku Platformy Obywatelskiej. - Nawet jeśli PiS odejdzie, to pisizim zostanie. Trzeba odpowiedzieć na pytanie, co zrobić, by zszyć rozdartą ojczyznę - zastanawia się Makowski w rozmowie z Interią.

Mocny Zniszczoł. Wyjątkowe kwalifikacje

SportoweFakty.wp.pl 

Powtórzył dobrą formę z treningów. Aleksander Zniszczoł po skoku na 125. metr zajął 8. miejsce w kwalifikacjach w Niżnym Tagile. Najlepszy był lider Markus Eisenbichler. Ze względu na sędziów i dyskwalifikacje to były niecodzienne eliminacje.


Слухи, сплетни...