123ru.net

World News in Estonian

Новости от Russia24.pro

Russia24.pro
Добавить новость
Декабрь
2020
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Все новости

Uued piirangud: vohava koroonaviirusega võideldakse poodides

Ohtuleht 

„Meditsiinisüsteemi ähvardab ülekoormus!“ teatas peaminister Jüri Ratas neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, kui luges ette koroonaviirusega seotud süngeid arve. Valitsus püüab viiruse laastamistööd pidurdada, piirates käike kaubanduskeskustesse ja avalike ürituste korraldamist.
Dave Benton enam kontserte ei korralda: see on liiga stressirohke

Ohtuleht 

Dave Benton on tuntud oma korraldatud maagiliste jõulukontsertide poolest. Tema sõnul tekitab jõulumuusika maagilist jõulutunnet ja erilist atmosfääri. “Ma pole neid kunagi korraldanud raha teenimise eesmärgil, vaid et inimesele jõulutunnet pakkuda,” räägib ta. Tänavused jõulud on aga erilised – Benton korraldab Kaarli kirikus 20. detsembril oma viimase jõulukontserdi, kus esinevad ka Aarne Saluveer, ETV tütarlastekool ning Dave koos tütarde Sissi Nylia Benita ja Lisa Jennyfer Benitaga.20 aastat kontserteBenton meenutab... Читать дальше...

Spikker jõuluvanadele

Eesti Paevaleht 

Raamatusõprade soovide täitmiseks peab jõuluvana kingikott sel aastal õige mahukas olema. Letid on väärt kirjandusest erakordselt lookas.

Keskerakonna ustava poliitsõduri langemine

Eesti Paevaleht 

30. novembril langes poliitlahinguväljal Keskerakonna ustav sõdur Kalev Kallo. Aastakümnetepikkustes poliitlahingutes karastunud Kallo jäi lõplikult süüdi altkäemaksu vahendamises ja Keskerakonna ebaseadusliku rahastamise korraldamises.

Sportlaste elu USA ülikoolides: treeningud maskides, pidev testimine ja kojusõidu keeld

Postimees 

USA ülikoolides õppivad ja treenivad Eesti sportlased räägivad, milline on olnud nende elu koroonaviirusest räsitud riigis sügissemestri ajal. Piirangud eri ülikoolides on väga isenäolised – üht testitakse iga päev, teist kord kuus –, ent rohkemal või vähemal määral on omapärane aeg mõjutanud kõiki. Oma kogemusest räägivad teivashüppaja Robin Nool, kümnevõistleja Karel Tilga, korvpallur Ran Andre Pehka ja võrkpallur Jade Šadeiko.

Mudlum: tatrapuder jõululaual

Postimees 

Kuna me niikuinii ei saa kõike kontrollida, siis võiks lõpetada paanitsemise ja tõusta igal hommikul rõõmsa meelega üles ja teha seda, mida veel teha saab, kirjutab kirjanik Mudlum.

Keio Kuhi: sellisel kujul ei peaks mulle korraldama

Postimees 

Eesti Korvpalliliit võttis riski ja korraldas novembri viimastel päevadel meeste EM-valiksarja ühe mulli. Kõva kogemuse võrra saadi rikkamaks, ühtlasi selgus aga, et vaimustav lahendus see just ei ole.

Spordi lühiuudised

Postimees 

«Mina esimene, Dani Sordo teine, Ott Tänak kolmas,» avaldas Hyundai sõitja Thierry Neuville’i oma unistuste esikolmiku Monza MM-rallil.

Marek Strandberg: tagurpidikäik edasi

Postimees 

​Pandeemiaprobleemidest tingitud pinged ühiskondades on ajendanud vajutama kõikvõimalikele restardinuppudele. Hoolimata lootusest, et Ameerika Ühendriikide äsja valitud president on kiirelt lubanud taasliituda Pariisi kliimaleppega ja Euroopa Liidus on vannutud truudust kliimaneutraalsusele hiljemalt 2050 aastaks, ei ole sinna jõudmise teed kaugeltki nii selged.

Juhtkiri: väärteooriatest lahti

Postimees 

Maskivastasus, valimispettuse kahtlustamine USAs, kõikjalt «soroslaste» ja «reptiilide» otsimine – igasuguseid vandenõuteooriaid tuleb praegusel ajal nagu seeni pärast vihma. Ja neid ei levita mitte ainult inimesed tänavalt, vaid ka paljudes riikides eliiti kuulujad, sealhulgas isegi presidendid, mis teeb võitluse väärinfo ja vandenõude vastu väga keeruliseks.

Andres Herkel: kui opositsioon ei segaks

Postimees 

Pärast viimaseid kohalikke valimisi kerkis esile hulk probleeme, mis on seotud omavalitsuste volikogudega, nende poliitilise kultuuriga ja korruptsiooni ennetamisega. Enamasti on need Eestis pikka aega levinud hädad, kuid kolm aastat tagasi toodi need riigikogu ette ja õiguskantsler püüdis teed näidata, kirjutab kolumnist Andres Herkel.

Ungari ja Ukraina suhted käärivad

Postimees 

Ungarlastega asustatud Taga-Karpaatia oblast Ukrainas tekitab kahe riigi vahel pingeid. Viimaste aastate jooksul on suhted halvenenud sedavõrd, et riigid on pidevalt diplomaatilises sõneluses.


Lauluväljakul avati valgusfestival

Postimees 

Tallinna lauluväljakul on eelmisest pühapäevast avatud jõulupark. Täna avati ka tasulise sissepääsuga valgusfestival Võlumaa, mille tarbeks toodi kohale üle 20 tonni valgusteid.

Vandenõuteooriatele on sisse ehitatud vaktsiin

Postimees 

Tartu Ülikooli afektiivse psühholoogia vanemteaduri Andero Uusbergi sõnul on suurem oht vandenõuteooriate küüsi langeda madala haridustaseme ja ühiskondliku positsiooniga inimestel, kelle iseloom ei talu segaseid olukordi. Uusbergi hinnangul võib näiteks maskivastastele üha enamate argumentide esitamine hoopis süvendada nende vandenõuusku ning parem lahendus oleks hoopis ühiseid väärtusi otsida.

Helme: kui referendum ei saa 51 häält, siis tuleb vähemusvalitsus

Postimees 

Pole veel selge, kas abielureferendumi seaduseelnõu esimene lugemine riigikogus lõpetatakse ning eelnõu läheb edasi teisele lugemisele või katkestatakse. Katkestamist pooldavad opositsioonilised Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide fraktsioon, kuid ka valitsuskoalitsiooni kuuluva Isamaa fraktsiooni liikmetest on teada vähemalt neli, Siim-Valmar Kiisler, Viktoria Ladõnskaja-Kubits, Üllar Saaremäe ja Mihhail Lotman, kes ei soovi referendumieelnõuga riigikogus edasi minna. Praeguse seisuga saab valitsuskoalitsioon... Читать дальше...

Riigikontroll kritiseeris KredExi rahajagamise korda

Postimees 

Riigikontroll leiab, et KredExile tänavu riigi lisaeelarvega eraldatud miljardi euro kriisilaenude ja käenduste laiali jagamise kriteeriumid ning eesmärgid on olnud ähmased. KredExi hinnangul aga vaadatakse auditis olulistest faktidest mööda ning ettevõtjateni on tänu meetmetele jõudnud juba 442 miljoni euro ulatuses toetusi.


Слухи, сплетни...