Добавить новость
123ru.net

World News in Estonian

Новости от Russia24.pro

Russia24.pro
Добавить новость

Все новости
Colombia sissiliider teatas juhikohalt lahkumisest

Postimees 

Colombia viimase vasaksisside rühmituse Rahvuslik Vabastusarmee (ELN) liider Nicolas Rodriguez Bautista teatas juhikohalt lahkumisest tervisliku seisundi tõttu, edastasid neljapäeval uudisteagentuurid.

Musta mandri pikk ootus lõppes

Postimees 

Eile lõppes Keenias 19 aastat kestnud ootus, kui Prada moemaja pealike poeg Lorenzo Bertelli startis Ford Fiesta WRCga Safari võidukihutamisele.

Kontaveit läheb Inglismaal aina paremasse vormi

Postimees 

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 27.) teenis Inglismaal Eastbourne’i tenniseturniiril eile raske 2:6, 7:6 (2), 7:5 võidu šveitslanna Viktorija Golubici (WTA 72.) üle ning pääses poolfinaali.

Lauri Vahtre: Kaimar Karu postitus on ehe näide populismist

Postimees 

Eestil on vaja hoolivaid inimesi? Muidugi. Ja kaasavaid, sallivaid ning avatuid ikka ka. Justkui me seda ei kuuleks hommikust õhtuni. Sellist sõnavahtu oskab toota iga kirjaoskaja inimene. Mis motiividel Kaimar Karu seda teeb, jääb segaseks, aga see pole ka eriti oluline, kirjutab ajaloolane Lauri Vahtre (Isamaa).

Henri Zeigo: jätkuv kultuuritus meie teedel

Postimees 

Kas teile ei tundu, et liiklus maanteedel on muutunud viimasel ajal tavatult närviliseks? Ma vähemasti ei mäleta, et oleksin pidanud enam kui kümneaastase juhtimisstaaži juures nii palju kordi teeperve poole hoidma kui sel aastal, et vältida vastassuunas sõitva autoga kokkupõrkamist, kirjutab arvamustoimetaja Henri Zeigo.

Eften toob turule uue laiapõhjalise kinnisvarafondi

Postimees 

Eesti jaeinvestoril oli seni kinnisvarasse investeerimiseks võimalik kas korteri rentimine või mõni väiksem ja piiratud strateegiaga kinnisvarafond, milleks on börsil noteeritud Baltic Horizoni kinnisvarafond ja samuti börsil noteeritud kinnisvarafond Eften III. Mõlemad on aga orienteeritud üsna kitsale kinnisvarasektorile. Näiteks börsil noteeritud Efteni III fond keskendub suuresti kuni kümne miljoni euro väärtusega objektidele.

Moderna tekitas juba viienda miljardäri

Postimees 

Pärast seda, kui eelmise aasta alguses koroonapandeemia puhkes, on USA biotehnoloogiakompanii Moderna aktsia teinud väga lennuka tõusu, tekitades viimastel nädalatel juba viienda miljardäri.

Tunne Kelam: tagasipöördumine normaalsusse?

Postimees 

Kuni koroonapandeemia põhjusi ammendavalt ei selgitata, ei saa olla kindlust, et uute globaalsete kriiside puhul ei takerduta analoogilisse hämamisse, kirjutab poliitik Tunne Kelam (Isamaa).

Rait Pihelgas: biojäätmete kogumine on samm rohevalla poole

Postimees 

Ühiskonnas on toimunud tugev muutus, üha enam räägitakse keskkonnahoiust ja rohepöördest. Enamik meist mõistab looduse väärtust ja muret selle säilimise pärast. Kõnealuse teema juures teeb mulle muret äärmustesse kaldumine. Muudatusi tuleb alati analüüsida ja selgitada nende väärtusi, seda ka iga inimese vaatest. Peame mõistma, et ühiskond ei saa toimida ilma mõistliku ja juhitava majandusmudelita. Seega tuleb meil leida hea kesktee, kirjutab Järva volikogu esimees Rait Pihelgas (RE).

Kaspar Kurve: Kaimar Karuga «peaaegu nõus»

Postimees 

Lugesin huviga endise ministri Kaimar Karu arvamusartiklit, mille keskne sõnum oli, et praeguste parteilaste tuim ja enesekeskne suhtumine Eesti arengule kaasa ei aita. Ehk lühidalt: Eesti ei vaja praeguseid poliitikuid, sest summa summarum on nad kõik oma erinevuses ühtemoodi kasutud. Mulle Kaimar Karu meeldib, kirjutab Erakonna Eestimaa Rohelised kaasjuht Kaspar Kurve.

Hispaania valitsus maadleb Kataloonia probleemiga

Postimees 

Hispaania filosoof Ortega y Gasset märkis 20. sajandi alguses: «Kataloonia probleemi ei saa lahendada, seda saab ainult välja kannatada.» Praegused katalaanide iseseisvuslastele armuandmisega seotud arengud ei aita samuti probleemi klaarimisele kaasa.

Võidutuld jagati igasse Eesti maakonda

Postimees 

23. juunil toimus Paides täies mahus Kaitseliidu korraldatav võidupüha paraad. Paraadil oli rivis ligi 800 kaitseliitlast, naiskodukaitsjat, noorkotkast ja kodutütart koos liitlasvägede esindajatega.

Jaanidel kõmises kõu ning langesid rekordid

Postimees 

Suurt äikesetormi ja rahehoogu ennustati Eesti taevasse juba teisipäeval, ent siis jäi kõik tulemata. See-eest kolmapäeval sai mitmes maakonnas tunda nii äikest, tugevat tuult kui ka raju vihma, samas purustasid kaks Eesti linna sajandivanused juuni kuumarekordid.

Politsei ja pääste jaanipäev: joobes juhid ja vägivald

Postimees 

Jaanipidustused möödusid politseil ja päästjatel töökalt: kahe päeva jooksul reageeris politsei 108 lähisuhtevägivalla juhtumile ja kõrvaldas liiklusest 81 alkoholijoobes juhti, kutselised ja vabatahtlikud päästjad said aga jaanilaupäeval 486 väljakutset, mida on ligi 100 väljakutset rohkem kui mulluste jaanipühade ajal.

Merkeli ja Macroni idee jahmatas Eesti poliitikuid

Postimees 

Kolmapäeval tegid Saksamaa ja Prantsusmaa vahetult enne Euroopa Liidu Brüsseli tippkohtumise algust ettepaneku kaaluda kohtumist Vene presidendi Vladimir Putiniga, kes möödunud nädalal kohtus Genfis USA riigipea Joe Bideniga. Selle vastu on aga Eesti ja ka teised liikmesriigid.

Sõrmejäljesüsteem istub pommi otsas

Postimees 

Kui pärast viimast suuremat töökatkestust mai lõpus suudeti olukord veel päästa, siis uut katkemist süsteem sisminister Kristian Jaani (Keskerakond) sõnul enam üle ei elaks – kasutusel on viimased andmesalvestusseadmete ja akude varuosad, mida turult enam ei leia.


Слухи, сплетни...