Добавить новость
123ru.net

World News in Estonian

Новости от Russia24.pro

Russia24.pro Каталог
Добавить новость

Декабрь
2022
123
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Все новости

Detsembrist saab esitada kalastuskaardi taotlusi järgmiseks aastaks

Postimees 

​Alates järgmisest 1. detsembrist on võimalik soetada veebilehel kalaluba.ee kalastuskaarte 2023. aastaks. Kalastuskaarti saab taotleda ka Keskkonnaameti kontoris kohapeal, sh ka Türil, posti ja e-posti teel. Enne kalastuskaardi taotlemist tuleb veenduda, et oleks esitatud kohustuslik püügiaruanne eelneva perioodi kalastuskaardi eest.

Valgamaa kulbikuningas hakkab kodulinnas kõrtsmikuks

Postimees 

Randel Malm (30) on Tõrvast pärit peakokk, kes plaanib varsti kodulinnas kõrtsi avada. Ta on läbi ja lõhki toidufänn, kes ei kujutaks end üheski teises ametis ette, ent ometi ei ole see olnud päris kivisse raiutud teekond. Nüüd on aga söögitegemine osa tema identiteedist.

Kortermaja remondile võib kuluda neli-viis aastat

Postimees 

Tänavu Põlvamaa ettevõtluse edendaja tiitli saanud OÜ Kinnistu Haldus juhatuse liikmel Rene Kintsiraual on oluline roll selles, et sotsialismiaegne elamumajandus näeb Põlvas nüüd välja sama kena kui maailma kaunimates väikelinnades. Küll aga on keeruline olnud kortermajade püsiasukatele selgeks teha, et renoveerimine toob kaasa nii kinnisvara väärtuse tõusu kui ka parema sisekliima ning et kulud ei tõusegi seejuures kosmosesse.

Ränkel pidi laskma relva ümber teha

Postimees 

Võru suusaklubi esindav laskesuusataja Raido Ränkel pakkus kaasaelajatele maailmakarika sarja avaetapil Kontiolahtis korraliku ehmatuse, kui lõpetas üheksa möödalasuga 97 mehe konkurentsis 93. kohal.

Fix annab kolm aastalõpukontserti

Postimees 

Ansambel Fix annab tänavu kolm aastalõpukontserti: Pärnus, Tartus ja Tallinnas. Juba 1968. aastast tegutsev bänd, kuhu kuulub ka Valga muusikakoolis töötav Evald Raidma, on tänaseni tegus ning valmis saanud kaks uut lugu, mille esmaesitlus toimub just neil kontsertidel. Raadio Elmar hommikuprogrammis rääkis uuest muusikast Väino Land.Veesaar koondab Valgamaa setosid

Postimees 

Nooruses Valgas elanud seto verd näitleja Anne Veesaar sai hiljuti Setomaa sootskadelt ülesande kokku koguda Valgamaal elavad seto juurtega inimesed ja korraldada nende kokkusaamine.

Valga haiglas sündis jälle beebi

Postimees 

Kuigi Valga haigla sünnitusosakond on juba aastast 2018 suletud, on selle aja jooksul pidanud sealsed meedikud kaks korda erakorraliselt siiski sünnituse vastu võtma.

Laanmäe pani karjäärile punkti

Postimees 

Tõrvast pärit odaviskaja Tanel Laanmäe on juba mitu aastat tippspordist eemal olnud, kuid hellitas veel üsna hiljuti lootust sinna naasta. Nüüd on aga otsus tehtud: tippspordiga on kõik. Asi on sedavõrd ametlik, et hiljutisel kergejõustikuliidu aasta lõpu galal tänati Laanmäed panuse eest Eesti sporti.

Valgamaal leiab müügist nii mõisaid kui turismitalu

Postimees 

Kel raskel ajal peaks raha üle olema, see leiab Valgamaa kinnisvaraturult praegu silmapaistvaid pakkumisi. Valikus on muu hulgas kaks mõisahoonet, turismitalu, kohvikuga maja Tõrvas ja ärihoone Valga südalinnas.

Mesikäpp rüüstas jälle sama talu silorulle

Postimees 

Räpina vallas Leevaku külas elav taluperemees Agu Mälberg avastas 10. oktoobri hommikul, et tema lihaveistele söödaks mõeldud silorullid on rünnaku ohvriks langenud. 300 rullist oli lõhutud 59 ja täiesti hävinenud kümme. Sarnane lugu leidis talus aset ka eelmisel aastal.

Selgusid kultuuripealinna põhiprogrammi pääsejad

Postimees 

Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 põhiprogrammi kuuluv Lõuna-Eesti kogukonnaprogramm valis Leader-tegevusgruppide korraldatud taotlusvoorus välja 19 ideed, mis viiakse ellu 2023.–2024. aastal.

Kirjamehe vastsest raamatust õhkub soojust

Postimees 

Põlva kirjamehel, seto juurtega Rainer Rahasepal tuli sel nädalal välja uus lasteraamat – õigemini üks eesti keeles ehk «Mesilane Jako» ja teine neile, kellele armas seto keel süämele om ehk «Miitsirk Jako».

Новости России
Москва

Лайфхак от «Метриум»: Яркость на максимум. Квартира на южной и северной стороне. Что выбрать?


Kolm naist esinevad koos

Postimees 

Kolm Võrumaa muusikut Mari Kalkun, Eva-Lotta Vunder ja Anu Taul annavad homme Rõuge rahvamajas kontserdi «Võtan aega hingata».

Esiettekandele tuleb 11 lugu

Postimees 

Võru kultuurimajas Kannel leiab homme aset Eesti Raadio laulustuudio perekontsert «Kõik on omal kohal».

Stuudio räägib unistustest

Postimees 

Inimesed usuvad, et jõulud on imede aeg, mil täituvad unistused ja soovid. See muinasjutuline jõuluaeg ei ole läinud mööda ka Valga laulu- ja tantsustuudio Joy lastest ja täiskasvanutest.


Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
Кубок Дэвиса

Президент ITF Хаггерти - о введении рейтинговых очков за "Кубок Дэвиса": Мы считаем, что в этом нет необходимости


Отдать дань Неизвестному Солдату

Пернатые под контролем

Собянин сообщил, что посетил линию обороны в зоне СВО

OneTwoTrip: россияне стали чаще отдыхать за границей