Policisté šli pro rváče, co zbili číšníka. Jenže se šeredně spletli!
Policisté do hotelu vtrhli 22. dubna, tedy jen den po brutálním napadení, po němž číšník skončil ve vážném stavu v nemocnici. Muži zákona měli mimo jiné i samopaly, píše Aktuálně.cz.
Těžkooděnci pak zadržené cizince odvedli na služebnu. Tam ovšem zjistili, že se šeredně spletli a zadrželi skupinu turistů z Izraele, kteří neměli s útokem na číšníka absolutně nic společného.
Policisté se Izraelcům za zákrok omluvili. Jeden z turistů, Eli Gershzon, Aktuálně řekl, že policisté zakročili velice tvrdě. "Začali nás bít a drželi nám automatické zbraně u hlav. Šlápli nám na krky, abychom se nemohli hýbat, a spoutali nás," popsal turista.
Těžkooděnci z nich prý navíc strhali oblečení a nechali je jen ve spodním prádle. A ani je prý nelegitimovali. "Jeden z našich kamarádů byl navíc zraněn tak, že musel být odvezen záchrankou do nemocnice," dodává Izraelec a ukazuje lékařskou zprávu, která hovoří o pohmožděninách a zranění zad a kolenou.
Turista dodal, že po ulici pochodoval on i jeho kamarádi v obklíčení těžkooděnců, takže si je kolemjdoucí fotili a natáčeli, což bylo podle Gershzona ponižující a nedůstojné.
Policejní mluvčí Jan Daněk se nechal slyšet, že Izraelcům se policie omluvila a nasazení těžce ozbrojené jednotky vysvětlil tím, že útočníci, kteří zbili číšníka, ovládali bojové sporty.
Izraelci podle Aktuálně už chystají stížnost kvůli brutalitě zásahu, momentálně shánějí advokáta, který je bude v Česku zastupovat. Chtějí mimo jiné písemnou omluvu za utrpěná zranění.
