Добавить новость
ru24.net
World News
Октябрь
2022

Новости за 23.10.2022

Nasz test: Smartwatch Realme Watch 3

Do Rzeczy 

Rewelacyjny stosunek ceny do jakości, klasyczne wzornictwo, duży i czytelny wyświetlacz, dobra bateria oraz możliwość prowadzenia rozmów przez zegarek – to największe zalety nowej wersji budżetowego inteligentnego zegarka chińskiej firmy Realme.

Ojcowie sukcesu

Do Rzeczy 

Iga Świątek właściwie już jest legendą światowego tenisa. Sama przyznaje, że nie osiągnęłaby tego bez taty. Ojcowie stoją za wieloma sukcesami tenisowych gwiazd, jednak czasem ich obsesja sukcesu była dla córek destrukcyjna.

Pan premier trzyma szafę

Do Rzeczy 

Notatnik malkontenta II Zgódźmy się na wszystko, nic nikomu nie mówmy na wszelki wypadek, a potem szybko łapiemy kasę i w długą!

Model turecki a model polski

Do Rzeczy 

Prosto zygzakiem II Jak wiadomo – rzecz jasna od władz Turcji, czyli polityków nieocenionej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju prezydenta Recepa Erdoğana – Turcja radzi sobie z inflacją więcej niż znakomicie. Wprost koncertowo!

„Aktywista”, czyli psuj

Do Rzeczy 

Globalne ochłodzenie II Brytyjskie „aktywistki” rzuciły zupą pomidorową w „Słoneczniki” Vincenta van Gogha – jeden z najcenniejszych obrazów artysty – po czym błyskawicznie przykleiły się do ściany muzeum.

Taran Bolsonaro

Do Rzeczy 

Czy Brazylia utrzyma prawicowy kurs? Krewki Jair Bolsonaro może znów zaskoczyć i wbrew sondażom sięgnąć po drugą kadencję.

Orzeszkowa i Romuald Traugutt

Do Rzeczy 

Historia wiecznie żywa II Znakomita pisarka spotkała się z ostracyzmem towarzyskim po stłumieniu powstania styczniowego.

Pod dwoma banderami

Do Rzeczy 

Realhistorik II 26 listopada 1939 r. wojskowy transportowiec ORP „Piłsudski” wyruszył w rejs do Nowej Zelandii i Australii. Zanim dotarł na miejsce formowania konwoju, polski okręt naciął się na U-Boota. Nie miał najmniejszych szans.



Polski Dziki Zachód

Do Rzeczy 

Sebastian Ligarski II „Nad Odrę na ziemie ojców i dobrobyt” – tak zachęcały Polaków komunistyczne plakaty do osadnictwa na ziemiach uzyskanych w wyniku porozumień w Teheranie i Jałcie pomiędzy przywódcami USA, ZSRS i Wielkiej Brytanii. Osadnicy ruszyli do „krainy mlekiem i miodem płynącej”. Szybko jednak przeżyli zderzenie z rzeczywistością.

Sędziowska rebelia

Do Rzeczy 

Sędziowie proponują nam rozdwojenie władzy sądowniczej – na tych, którzy uznają konstytucję, i na tych, którzy uznają decyzje europejskich trybunałów. Jak to się skończy?

Fatalna reputacja

Do Rzeczy 

Grzegorz Kondrasiuk II W „Komediantach” zespół teatralny jest mikrospołeczeństwem, w pokazowy sposób manipulowanym przez jednego z aktorów.

Polska – archeologiczna potęga

Do Rzeczy 

Polskie odkrycia archeologiczne na świecie II Z prof. Mariuszem Ziółkowskim, archeologiem, dyrektorem Centrum Badań Andyjskich UW rozmawia Piotr Włoczyk.

Sensacyjne odkrycia w Peru

Do Rzeczy 

Wojciech Simon II Polskie odkrycia archeologiczne na świecie II Polscy archeolodzy są znani na świecie z przełomowych osiągnięć nie tylko w Egipcie czy na Cyprze, lecz także w Ameryce Południowej. Profesor Miłosz Giersz i jego żona dr hab. Patrycja Prządka-Giersz dekadę temu odkryli na północy Peru mauzoleum sprzed 1,2 tys. lat, a po nim kolejne niezwykłe grobowce bogatych przedstawicieli kultury Wari pełne skarbów ze złota, srebra i z brązu oraz drogocennych kamieni.

Odkrywca rzeczy nieodgrzebanych

Do Rzeczy 

Wojciech Simon II Polskie odkrycia archeologiczne na świecie II Profesor Karol Myśliwiec – archeolog, egiptolog, erudyta, wykładowca akademicki, miłośnik podróży. Tajniki archeologii poznawał u boku legendy, czyli prof. Michałowskiego. Wykładał w Chile, Japonii, Kanadzie i USA. Brał udział w wykopaliskach zarówno na Cyprze, jak i w Syrii, Sudanie czy Egipcie, a o jego odkryciach czytał cały świat.

Lepszy niż Indiana Jones

Do Rzeczy 

Wojciech Simon II Polskie odkrycia archeologiczne na świecie II Jego odkrycie pełnej malowideł nubijskiej katedry, zwanej „cudem w Faras”, wzbudziło sensację na całym świecie. Profesor Kazimierz Michałowski odnosił wiele sukcesów również na innych stanowiskach archeologicznych. Twórca polskiej szkoły archeologii nie lubił jednak, gdy ktoś mówił, że mu się „poszczęściło”. Bardzo starannie dobierał bowiem miejsca wykopalisk, dzięki czemu odkryte przez niego zabytki budziły podziw zwiedzających z wielu państw.

Polskie perły nad Nilem

Do Rzeczy 

Polskie odkrycia archeologiczne na świecie II Z dr. Wojciechem Ejsmondem, archeologiem z Polskiej Akademii Nauk rozmawia Piotr Włoczyk.

Porcelany żal

Do Rzeczy 

Do zobaczenia II Nie tylko pomniki, znicze i kwiaty, nie tylko dziury po kulach w ścianach kamienic.

Feliks W. Kres

Do Rzeczy 

Pożegnania II Żadne dzieło sztuki niczego nie dowodzi ani niczego nie stwierdza, bo twierdzenia i dowody to dziedzina nauki, nie sztuki” – pisał Feliks W. Kres w „Galerii złamanych piór”.

Новости России
Москва

Косметолог Наталья Рябинова: в чем разница между эстетическим и медицинским трихологом


Pożegnanie z Mockiem

Do Rzeczy 

Moja półka II Swoją najnowszą powieścią Marek Krajewski żegna się ze swoim firmowym bohaterem – Eberhardem Mockiem, pracownikiem Prezydium Policji w niemieckim Wrocławiu.

Auto pełne łgarzy

Do Rzeczy 

Wiesław Chełminiak II Wykluczeni są na topie. Zwłaszcza tacy, którzy dążą do poprawy swego losu, nie oglądając się na prawo i staroświecko pojmowaną moralność.

Chcecie bajki?

Do Rzeczy 

Oglądanie na żądanie II Egzotyka? Sensacja? Styl? Nigdy nie rozgryzłem, dlaczego „Shantaram” pióra Gregory’ego Davida Robertsa stał się w Polsce tak wielkim bestsellerem.

Węgrzy w Paryżu, czyli szalone lata 20.

Do Rzeczy 

Semka z Budapesztu II W szalonych latach 20. liczni artyści węgierscy mieszkali w stolicy Francji lub ją odwiedzali. Trzech z nich uczyniło z odmalowania tamtej zwariowanej epoki artystyczną misję.

Iluzje atomowe

Do Rzeczy 

Zimną wojnę wygrał Zachód. Propagandową wojnę o bombę atomową wygrała Rosja. Trochę pomogli w tym fantaści.

Podzieleni narodowcy

Do Rzeczy 

Inne hasła, inne plakaty i wzajemna niechęć. W środowisku organizującym Marsz Niepodległości doszło do rozłamu. Pytanie, jak wpłynie on na największą patriotyczną manifestację w Polsce.


Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
Уимблдон

Синнер завоевал титул на Уимблдоне, победив Алькараса.






«Динамо» ведёт переговоры о переходе Рубенса из «Атлетико Минейро»

«Турбозавры» поучаствовали в Дне московского транспорта

Аллерголог предупредила о подушках, которые могут вызывать отек Квинке

В Ельце введен режим угрозы атак беспилотников.