Добавить новость
ru24.net
World News
Апрель
2021

Koncerty v Lucerně nebudou, ministr akci zakázal. Organizátoři zuří

0

Iniciativa Cesta ze tmy se spojila s koncertním sálem pražské Lucerny. Na všech chystaných 12 koncertech měli být i diváci, první se měl konat už za týden. Projekt se však neuskuteční. "Bylo nám řečeno, že pokud uděláme ústupek a posuneme akci na květen, ministerstvo tento pilotní projekt podpoří. Definitivní verdikt jsem měl dostat v pátek," řekl hlavní organizátor akce Karel Luxík pro idnes.cz. Luxík se v pátek odpoledne dozvěděl z médií, že ministerstvo projekt zamítlo úplně.


 

Koncerty schválil před časem tehdejší ministr zdravotnictví Jan Blatný. "Celou sérii zahájí Olga Lounová. Pak budou pokračovat třeba Janek Ledecký, Kamil Střihavka, máme tam řadu kapel," řekl před pár dny organizátor Cesty ze tmy Karel Luxík v pořadu Snídaně s Novou.

 

 

"Nemám chuť už nic dělat. Cesta ze tmy končí pro ztrátu důvěry v ministerstvo. Je to podraz, vrcholné papalášství a politikaření," řekl v pátek odpoledne Luxík.

 

Princip koncertů stál na PCR testech, které byly už součástí vstupenky. Všichni návštěvníci by byli před samotným koncertem otestováni v mobilní laboratoři.

 

Cena vstupenky byla 990 korun, z toho 450 korun stál právě PCR test. "Těm lidem, kteří budou pozitivní, vrátíme vstupné a zaplatíme za ně test. Nebudou mít žádné náklady, navíc zjistí, že jsou pozitivní," avizoval ještě ve čtvrtek organizátor.

 

Dvanáct koncertů mělo vyvrcholit plesem pro zdravotníky. Ten se organizátoři rozhodli uspořádat jako poděkování všem, kteří strávili poslední rok boje proti koronaviru v první linii. "Chceme jim poděkovat za jejich práci a vyjádřit náš respekt," doplnil Luxík.

 

Pořadatelé návštěvníkům peníze za zakoupené vstupenky vrátí.

 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin. 

 

V Lucerně se uskuteční první koncert i s diváky. Na video se podívejte zde:

 




Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus




Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
Александр Бублик

Крик сына помешал Бублику. Казахский теннисист попросил семью покинуть трибуны






Московский криминалист СКР выпал из окна Судебно-экспертного центра

Не страх, а начало: доктор Юзуп объяснила, что нужно знать о первой менструации

Мосгорсуд подтвердил 20-летний срок заключения для участника коптевской ОПГ

Империализм на марше: Канада? А почему не Сицилия?