Indická poslankyně vyzývá k pití kravské moči, údajně chrání před covidem
Pragya Singh Thakurová, poslankyně z Bhopalu v Madhjapradéši, vychvaluje ve videu široce sdíleném na sociálních sítích přednosti pití kravské moči. "Když vypijeme moč indických krav, sníží to infekci v plicích," řekla poslankyně Thakurová a dodala: "Piji kravskou moč každý den. Proto teď nemám covid."
Poslankyně, která je členkou indické vládnoucí strany BJP, učinila toto prohlášení během návštěvy nemocnice, ve které dohlížela na dodávku 25 kyslíkových koncentrátorů. Navzdory hygienickým opatřením přednesla svůj projev bez ochrany dýchacích cest.
Ve stejně bizarní epizodě z počátku května zákonodárce BJP Surendra Singh také vyzval lidi, aby pili kravskou moč. Uvedl, že lidé by měli míchat 50 ml kravské moči se studenou vodou a denně ji pít, aby dosáhli "přirozené imunity" vůči viru. Zákonodárce si sám nahrál, jak připravuje svůj recept a pije ho. "Lidé by si měli pamatovat Boha a dělat to, co starší generace dělaly, aby takové věci léčily," řekl a zpochybnil vědecký pokrok proti viru.
#WATCH | BJP MLA Surendra Singh in UP's Ballia claimed drinking cow urine has protected him from coronavirus. He also recommended people to 'drink cow urine with a glass of cold water'. (07.05)
— ANI UP (@ANINewsUP) May 8, 2021
(Source: Self made video) pic.twitter.com/C9TYR4b5Xq
Indičtí lékaři se pokusili vyvrátit tvrzení, že exkrementy svatého zvířete hinduismu jsou účinnou alternativní léčbou covid-19. "Neexistuje žádný konkrétní vědecký důkaz, že kravský hnůj nebo moč pracují na posílení imunity proti Covid-19, je to založeno výhradně na víře," Agentuře Reuters to minulý týden řekl dr. JA Jayalal, národní prezident Indické lékařské asociace.
Podle jeho slov je rozmazávání a konzumace těchto produktů spojeno se zdravotními riziky, kdy může docházet k přenosu dalších onemocnění ze zvířete na člověka. Během posledního měsíce čelila Indie obrovskému nárůstu případů covid-19. V pondělí úřady uvedly, že za posledních 24 hodin došlo k 281 386 případům, což je poprvé od 21. dubna, kdy denní přírůstek nakažených klesl pod 300 000.