Britský ministr zdravotnictví měl v pandemii jiné starosti: ne nakažené covidem, ale milenku
Hancock také pokrytecky požadoval vyšetření skutečnosti, že uprostřed lockdownu statistik profesor Neil Ferguson, který předpověděl loni na jaře desetitisíce mrtvých, a proto byl nakonec přece jen realizován v Británii lockdown, porušil ustanovení lockdownu a navštívil během něho svou milenku. Neil Ferguson musel proto rezignovat z vládní funkce.
Milenka byla jmenována pochybným jmenovacím procesem a dostávala za své poradenství na část úvazku plat 15 000 liber ročně. Hancock proslul i dalšími kamarádšofty a udělováním kontraktů známým.K tomu píše rozhlasový komentátor James O'Brien:
Někteři lidé zastávají názor, že nevěra politika vyvolává širší otázky ohledně jeho důvěryhodnosti a integrity. Někteří si to nemyslí. Před Borisem Johnsonem tvrdila většina toryů, že jim záleží na "rodině" a dokonce i na "křesťanských" hodnotách. Zjevně jim na nich nezáleželo nikdy. To je to, jaký má význam tzv. "virtue signalling", dávání pokrytecky najevo, že zastávám určité hodnoty.
James O'Brien: Další "technologické lekce". (Boris Johnson byl nevěrný manželce, když mu dávala "technologické lekce" jeho milenka Jennifer Arcuri.)
Novinářka Pipa Crerar: Soukromý život Matta Hancocka je jeho soukromá věc. Jestliže ale vydává peníze daňových poplatníků na to, aby zaměstnal svou dlouholetou kamarádku, s níž pak má milostný poměr, namísto toho, aby řešil pandemii, stává se to naší věcí.