Добавить новость
ru24.net
World News
Март
2022

Crna Gora projektovana da bude ’mala Ukrajina’, kaže Joanikije

0
Mitropoliti crnogorsko-primorski Joanikije izjavio je 13. marta da su "događaji u Ukrajini posledice bezbožništva koje se bilo ukorenilo" kao i da je Crna Gora projektovana da bude „mala Ukrajina“, objavljeno je na sajtu Mitropolije crnogorsko-primorske (MCP).


"Mi moramo da saosećamo sa pravoslavnim narodom u Ukrajini, pre svega da se molimo Bogu za taj narod, koji se, nažalost, međusobno zavadio. A to nam ne deluje nepoznato: i kod nas je mnogo podela i zavada. Pa i Crna Gora je projektovana da bude mala Ukrajina", istakao je Joanikije koji je istog dana služio liturgiju u Sabornom hramu Hristovog Vaskrsenja u Podgorici.


Poručio je da se nada da će se stanje u Ukrajini brzo smiriti.


"Danas je najteže Ukrajinskoj pravoslavnoj crkvi, našoj braći koju predvodi Mitropolit Onufrije. To je kanonska Crkva koja je u jedinstvu sa Moskovskom Patrijaršijom i sa svim drugim Pravoslavnim Crkvama u vaseljeni. Njima je najteže", rekao je Joanikije.




On je, kako je objavljeno na sajtu MCP "pozvao verne na prikupljanje pomoći pravoslavnoj braći u Ukrajini, što su oni činili već u toku današnjeg bogosluženja".


Ruski predsednik Vladimir Putin pokrenuo je vojnu invaziju na Ukrajinu 24. februara.


Tokom 18 dana rata, ruske snage granatiraju veliki broj ukrajinskih gradova.

Prema podacima UNHCR-a, do sada je iz zemlje izbeglo preko dva miliona ljudi.



Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus
















Музыкальные новости




























Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса