Добавить новость
ru24.net
World News
Июль
2024

Známa nemecká popieračka holokaustu sa odvolala voči rozhodnutiu súdu

0

Známa 95-ročná popieračka holokaustu Ursula Haverbecková sa odvolala proti odsúdeniu za podnecovanie k nenávisti, uviedli v piatok nemecké média. Informuje na o tom agentúra DPA.

Hamburský súd Haverbeckovú odsúdil v júni na 16 mesiacov väzenia. Ozrejmil však, že štyri mesiace z trestu sa budú považovať za "odpykané" z dôvodu dlhých prieťahov v súdnom konaní.

Do úvahy ale bral aj rozsudok z roku 2022, v ktorom jej berlínsky súd uložil trest odňatia slobody na jeden rok nepodmienečne. Haverbecková bola pre popieranie holokaustu za mrežami už niekoľkokrát.

"Nacistickú babičku" v Hamburgu opäť odsúdili za popieranie holokaustu, na súde šírila svoje názory

Podľa obžaloby Nemka 21. apríla 2015 počas procesu s bývalým príslušníkom SS Oskarom Gröningom novinárom povedala, že koncentračný tábor Auschwitz nebol vyhladzovací, ale pracovný. Počas rozhovoru pre regionálnu televíziu NDR tiež poprela, že by v tábore na území dnešného poľského Osvienčimu dochádzalo k masovému zabíjaniu ľudí.

Podľa historikov pritom nacisti usmrtili iba v koncentračnom tábore Auschwitz-Birkenau najmenej 1,1 milióna ľudí.

Nemecké súdy sa s vyjadreniami Haverbeckovej zaoberali opakovane v priebehu dvoch desaťročí. Prvýkrát ju odsúdili v roku 2004 na zaplatenie pokuty a v roku 2018 išla do väzenia na dva roky.




Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus




Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
WTA

Блинкова проиграла Кесслер в первом круге турнира WTA в Индиан-Уэллсе






Московские бизнесмены похитили 80 миллионов рублей из бюджета Нижнего Новгорода

У основателя финансовой пирамиды «МММ» Мавроди не нашлось наследников

В Петрозаводске 86-летняя бабушка чуть не погибла дома 8 марта

Алексей Улюкаев отказался от снятия судимости: причины и последствия