Добавить новость
ru24.net
World News
Июль
2024

Raste mot publikum da Pogacar økte Tour-ledelsen: – Kast han i fengsel!

0

Tadej Pogacar rykket fra konkurrentene i den siste bakken og vant den 14. etappen i Tour de France i ensom majestet, 39 sekunder foran Jonas Vingegaard.

Dermed fikk han revansj etter å ha blitt spurtslått av dansken på den ellevte etappen onsdag og økte ledelsen sin i sammendraget. Pogacar er nå ett minutt og 57 sekunder foran Vingegaard i sammendraget.

Oppover målbakken sto publikum tett i tett, noe som fikk TV 2s kommentator og ekspert til å reagere.

– Dette er farlig, sa TV 2s sykkelekspert Dag Otto Lauritzen om den trange veien som tilskuerne åpnet for rytterne.

– Folkene må komme seg vekk, sa Lauritzen videre.

Like etter var det en tilskuer som kastet chips fra en åpen pose mot både Pogacar og Vingegaard.

– For noen idioter, sa Lauritzen, og fikk støtte fra kommentator Christian Paasche.

– De kaster jo det ene og det andre her. Møkkafolk, altså, sa Paasche.

Hendelsen ble også diskutert etter målgang.

– Kast ham i fengsel. Det er så håpløst!, utbrøt TV 2s sykkelekspert Magnus Drivenes da bildene ble vist.

Lederen i den internasjonale rytterforeningen (CPA), Adam Hansen, skriver på X at rytterforeningen vil ta rettslige skritt mot tilskueren.

– Dette er respektløst og kan ikke bli tolerert, skriver Hansen.

For det norske Uno-X-laget var Magnus Cort i bruddet som ble hentet inn mot slutten. Tobias Halland Johannessen ble beste nordmann på 23. plass, fem minutter og 20 sekunder bak Pogacar.




Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus
















Музыкальные новости




























Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса