Добавить новость
ru24.net
World News
Июль
2024

Krajne pravicová Konfederácia v Poľsku protestovala proti dohode s Kyjevom

0

Politici z poľskej krajne pravicovej strany Konfederácia koruny poľskej protestovali vo štvrtok pred dolnou komorou poľského parlamentu proti bezpečnostnej dohode o spolupráci, ktorú nedávno podpísal poľský premiér Donald Tusk s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Správa pochádza z agentúry PAP.

Na akcii, ktorú zorganizovala KKP pod heslom "Prestaňte zaťahovať Poľsko do vojny, ktorá nie je naša", sa zúčastnilo zhruba 25 ľudí.

K protestu sa vyjadril poľský minister zahraničných vecí Radoslaw Sikorski. Na platforme X uviedol, že na akciu narazil cestou do práce, Konfederácia však podľa jeho slov nejavila ochotu vypočuť si argumenty vlády.

Tusk a Zelenskyj podpísali predmetnú dohodu 8. júla vo Varšave. Obdobné dohody už s Kyjevom podpísalo množstvo krajín, ako prvé to bolo ešte v januári Spojené kráľovstvo a po ňom napríklad Nemecko či Francúzsko.

Dohodou sa stanovuje, že Poľsko bude naďalej podporovať Ukrajinu vojenskou pomocou a obe krajiny si budú vymieňať skúsenosti s cieľom posilniť svoje obranné kapacity a spoluprácu v zbrojárskom priemysle. "Dohodli sme sa tiež... na vytvorení a výcviku ukrajinskej légie na poľskom území," informoval vtedy Zelenskyj.




Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus




Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
ATP

Даллас (ATP). 1/2 финала. Рууд встретится с Муньяром, Пол – с Шаповаловым






Сотрудник инспекции по маломерным судам попался на взятке

Ефимов: более 150 тыс кв м новых объектов образования построят в СЗАО

Mash: Сгоревшее здание Электрозавода собирались закрыть до Нового года

Тяжело пострадавший в ДТП с автобусом Lux Express в России гражданин Эстонии скончался