Добавить новость
ru24.net
World News
Сентябрь
2024

Na ďalšiu debatu s Harrisovou je už príliš neskoro. Už sa hlasuje, vysvetľuje Trump, prečo účasť odmietol

0

Americký republikánsky prezidentský kandidát Donald Trump v sobotu odmietol návrh demokratickej protikandidátky Kamaly Harrisovej, aby sa stretli v ďalšej debate, a povedal, že je na to už "príliš neskoro". Správa pochádza z tlačovej agentúry AFP.

"Problémom ďalšej diskusie je to, že je jednoducho neskoro, hlasovanie sa už začalo," povedal republikán na zhromaždení v štáte Severná Karolína. Poukázal na to, že už v troch štátoch prebieha predčasné hlasovanie.

Harrisová prijala pozvanie od stanice CNN do októbrovej predvolebnej debaty. Oznámil to v sobotu jej volebný tím, ktorý zároveň vyzval jej rivala Trumpa, aby sa pridal.

Harrisová vyzvala Trumpa na ďalšiu debatu, ktorá by sa konala 23. októbra na CNN

"Donald Trump by nemal mať problém s týmto súhlasiť. Ide o rovnaký formát a nastavenie ako pri debate CNN, na ktorej sa zúčastnil v júni a uviedol, že v nej zvíťazil, keď chválil moderátorov, pravidlá a sledovanosť CNN," uviedla predsedníčka volebného tímu Harrisovej Jen O‘Malleyová.

Druhá debata, na ktorú Harrisová prijala pozvanie, sa mala uskutočniť 23. októbra. Harrisová a Trump sa stretli v prvej a zrejme v jedinej spoločnej predvolebnej debate, ktorú vysielala stanica ABC, 10. septembra.

Trump absolvoval v júni debatu tiež so súčasným americkým prezidentom Joeom Bidenom, ktorý krátko na to odstúpil zo súboja o prezidentský post. Prezidentské voľby sa v USA uskutočnia 5. novembra.




Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus
















Музыкальные новости




























Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса