Добавить новость
ru24.net
World News
Ноябрь
2024

Stellantis opätovne zastaví výrobu v závode Mirafiori, ktorý vyrába aj autá Maserati

0

Automobilka Stellantis opätovne zastaví výrobu vo svojom historickom závode Mirafiori v Turíne. Ten vyrába elektrický model Fiat 500 a dve športové vozidlá Maserati.

Uviedol to v piatok zdroj z odborov, ktorý tak potvrdil predchádzajúce správy z talianskych médií. Informovala o tom agentúra Reuters.

Výrobu v závode Mirafiori, ktorá bola v dôsledku slabého dopytu pôvodne pozastavená od polovice septembra do 1. novembra, spustili tento týždeň.

Ako však zdroj odvolávajúci sa na "dôverné informácie" uviedol, mala by sa opätovne zastaviť, a to na celý december.

Zdroj dodal, že vedenie Stellantisu to zatiaľ oficiálne odborom neoznámilo, zdá sa však, že vzhľadom na informácie od dodávateľov a iných zdrojov sa ďalšiemu prerušeniu výroby nebude dať vyhnúť.

Zdroj z odborov tak potvrdil skoršie informácie talianskeho finančného denníka Milano Finanza. Ten uviedol, že montážnu linku pre Fiat 500 spustili v pondelok (4. 11.) so zníženou produkciou 170 vozidiel denne.

Zároveň bolo rozhodnuté, že výroba sa zastaví na celý december a "opätovne spustí po 7. januári". Zdroj z odborov zároveň dodal, že decembrové zastavenie produkcie bude zahrnovať aj vozidlá Maserati. 

Stellantis, podobne ako mnohé ďalšie automobilky, zápasí s viacerými problémami, najmä s nízkym dopytom po drahších elektrických autách. Ďalšie ťažkosti automobilke spôsobuje silná konkurencia z Číny.




Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus




Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
Кори Гауфф

Кори Гауфф проиграла Марте Костюк во втором круге «тысячника» в Дохе






В Подольске ко Дню Победы окажут адресную помощь ветеранам и обновят мемориалы

Почти пять тысяч юных москвичей изучают моду в секциях и кружках

Сотрудники Росгвардии задержали подозреваемую в краже шоколадной продукции из подмосковного гипермаркета

Самолет авиакомпании Binter подал сигнал бедствия в небе над Испанией