Добавить новость
ru24.net
World News
Ноябрь
2024

Ceny elektriny sa opäť zmrazia. Vláda odobrila dotáciu a ďalšiu už chystá aj na plyn

0

Domácnosti ešte stále čakajú, či a akým spôsobom im pomôže vláda s cenami energií. Ak by sa úplne vyplo dotovanie, budúci rok podľa odborníkov hrozí zdraženie.

Napríklad v prípade plynu sa to môže v závislosti od kategórie spolu s efektom vyššej DPH vyšplhať až na 40 percent.

Robert Fico: Ceny elektriny sa meniť nebudú, ďalšími na rade sú ceny plynu.

Minister financií Ladislav Kamenický pred dnešným rokovaním vlády povedal, že nové ceny sa určia podľa toho, aký budú mať prípadné dotácie dosah na rozpočet.

Kabinet má polmiliardovú rezervu a o nej sa uvažuje pri krytí vysokých cien energií. „Napriek tomu, že aj v minulosti sme boli za to mnohokrát politicky kritizovaní, je neúnosné, aby na Slovensku stúpali ceny energií. Teraz som akurát čítal, že napríklad Poľsko dáva päť miliárd zlotých na energopomoc pre ľudí a nebudú tam stúpať ceny energií,“ skonštatoval Kamenický ešte v utorok v parlamente.

Dohoda na ceny elektriny

Ako bude vyzerať pomoc s plynom či teplom by sme sa mali p...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.



Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus




Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
Андрей Рублёв

Рублёв: мой уровень далёк от уровня топ-10






Поезд из Петрозаводска в Москву опаздывает на несколько часов

СК возбудил дело после взрыва в ЖК «Алые паруса» в Москве

Мельницу для переработки пшеницы твердых сортов построят в Ступине к сентябрю

О штрафах за длительный прогрев автомобиля напомнили россиянам