Добавить новость
ru24.net
World News
Ноябрь
2024

Podarilo sa im skrotiť Huliaka? Jeho účasť na koaličnej rade je už vyriešená, od Fica dostali slovo aj inde

0

Kým sa problém so zaradením Národnej koalície nevyrieši, odmieta Rudolf Huliak a jeho dvaja kolegovia podporovať koaličné návrhy. Povedal to sám predseda hnutia Huliak pre denník Postoj. Reagoval tak na utorkové stretnutie s premiérom Robertom Ficom zo Smeru.

K dohode medzi politikmi však nedošlo. Huliak žiada od vlády možnosť účasti na koaličných radách a aspoň jedno ministerstvo z rajóna SNS.

„Predseda SNS Andrej Danko nám ho pred rokom prisľúbil, máme k tomu zmluvu,“ vysvetľuje poslanec Pavel Ľupták z Národnej koalície. Podľa neho vládu tým nevydierajú, iba si pýtajú, na čo majú nárok. „Huliakovci“ hovorili v posledných týždňoch o tom, že by preferovali envirorezort, ale v zásade pre nich nie je dôležité, aké ministerstvo to bude.

„Sami nemáme záujem o exekutívne pozície, my si dosadíme vlastného odborníka a ostaneme v parlamente,“ hovorí Ľupták.

Premiér zatiaľ na tieto podmienky nepristúpil. Huliak tlačí na vládu silou svojich troch hlasov v pléne. Podpora koalície tak klesá na 76 poslancov, čo je krehká väčšina.

Za akých podmienok to plánujú hrať?

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 75% na dočítanie.



Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus




Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
ATP

Роттердам (ATP). 1-й круг. Хуркач борется с Коболли, Медведев сыграет с Вавринкой, Циципас – с Майо






Пока Илон Маск думает про Марс, Америка разваливается на глазах

Брянские волейболисты завоевали «бронзу» на чемпионате России

Эксперт Раевский оценил возможность убийства Саркисяна с помощью геометки

Депутат Никитин рассказал, как получить пенсию 110 тысяч рублей