Добавить новость
ru24.net
World News
Январь
2025

Yellenová kritizuje Trumpove plány na zriadenie nového colného úradu

0

Americká ministerka financií Janet Yellenová kritizovala plány zvoleného prezidenta USA na vytvorenie nového colného úradu. Donald Trump v utorok oznámil, že v deň svojej inaugurácie 20. januára zriadi federálnu agentúru, ktorá bude vyberať clá, dane a všetky príjmy zo zahraničných zdrojov.

"Vytvorenie zdvojenej štruktúry nevyzerá ako dobrý prvý krok na úsporu peňazí daňových poplatníkov," vyhlásila v stredu Yellenová.

Trump nešpecifikoval, či má nový úrad nahradiť funkcie existujúceho federálneho úradu pre colnú správu a ochranu hraníc alebo daňového úradu IRS.

Yellenová tiež varovala pred Trumpovými plánmi na zavedenie nových ciel. Tie by podľa nej zvýšili náklady na výrobu tovarov a služieb a v konečnom dôsledku by znamenali vyššie dane pre spotrebiteľov v USA.

Trump sa zaviazal, že zavedie veľké clá pre troch najväčších obchodných partnerov Spojených štátov - Kanadu, Mexiko a Čínu - vrátane 25-percentného cla na dovoz z Kanady a Mexika, pokiaľ nezačnú tvrdšie bojovať proti pašovaniu drog, najmä fentanylu, a migrantom, ktorí nelegálne prekračujú hranicu s USA.

Prisľúbil takisto zaviesť clá vo výške 10 percent na globálny dovoz do Spojených štátov spolu so 60-percentným clom na čínsky tovar.




Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus




Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
Елена Рыбакина

Елену Рыбакину «лишили» четвертьфинала топового турнира






В России деятельность психологов взяли на контроль

Рекордный рост добычи и переработки нефти зафиксирован в 2024 году

Форум будущих технологий стартовал в Москве

Гол Солари принес "Спартаку" победу над "Торпедо" в товарищеском матче