Добавить новость
ru24.net
World News
Май
2025

Slovensko: Obvinění z podněcování k nenávisti

0
Slovenská policie obvinila muže, který, zahalený v ukrajinské vlajce a se sekerou v ruce, tvrdil, že vrazil „poslední hřebík do rakve premiéra Roberta Fica“. Dnes to uvedl slovenský ministr vnitra Matúš Šutaj-Eštok.

„Důkazem, že policie podniká kroky, je obvinění této osoby z podněcování. Ze stejného trestného činu byla obviněna i další osoba, což potvrzuje nulovou toleranci k projevům nenávisti,“  řekl.

Již dříve místopředseda slovenského parlamentu Tibor Gašpar upozornil na videozáznam, na kterém muž s ukrajinskou vlajkou na ramenou a sekerou v ruce slovensky říká, že „do Ficovy rakve byl zatlučen poslední hřebík“. Podle Gašpara byla nahrávka pořízena 8. května v Bratislavě na protivládní demonstraci.

Promo článek: 
Promo článek

číst dál




Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus
















Музыкальные новости




























Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса