Добавить новость
ru24.net
World News
Май
2025

Po brigados inauguracijos – Vokietijos dėmesys Lietuvai: kancleris dar niekada neturėjo tokio sutikimo

0

Ketvirtadienį Vilniuje įvykus iškilmingai Vokietijos brigados inauguracijai, Vokietijos žiniasklaida vieningai vadina tai istoriniu žingsniu – tiek Bundesvero, tiek visos NATO rytinio flango kontekste. Be to, pranešimuose pabrėžiama, kad Vokietijos kancleris dar niekada nebuvo sulaukęs tokio sutikimo.

„Katedros aikštėje susirinko šimtai gyventojų: vyrai, moterys ir vaikai. Jų nuo vokiečių kareivių neskiria jokia užtvara, nėra lietaus, kuris juos išbaidytų.

Išsirikiavo 10-osios tankų divizijos kariai, žygiavo kariuomenės orkestras. Visi aplinkui mojavo vėliavomis, plojo kalbėtojams, o vėliau, kai virš aikštės žemai praskrido Bundesvero sraigtasparniai, kai kurie net garsiai džiūgavo“, – taip istorinį renginį Vilniuje aprašė Vokietijos naujienų portalas „ntv“.

Leidinys pastebi, kad naujajam Vokietijos kancleriui Friedrichui Merzui tai buvo išskirtinė akimirka – dar niekada jis nebuvo taip nuoširdžiai sutiktas kaip kancleris. Atrodo, kad jam reikėjo atskristi į Vilnių, kad pajustų tokį nefiltruotą palaikymą ir entuziazmą. Tai jau trečioji jo kelionė į Rytų Europą per trumpą laiką – po vizitų Varšuvoje ir Kyjive.

Ceremonijos metu F. Merzas priminė pažadą, duotą prieš metus – dar tada, kai kancleriu buvo Olafas Scholzas. „Kartu su savo partneriais esame tvirtai pasiryžę ginti Aljanso teritoriją nuo bet kokios agresijos. Mūsų sąjungininkų Baltijos šalyse saugumas yra ir mūsų saugumas, – Vilniuje sakė kancleris. – Noriu kreiptis į Lietuvos žmones, mielos lietuvės ir lietuviai, galite pasikliauti mumis, galite pasikliauti Vokietija.“

Pati ceremonija simbolizavo ne tik politinę žinią, bet ir praktinį žingsnį – tą pačią dieną F. Merzas oficialiai pradėjo brigados „Lietuva“ formavimą. Kol kas Lietuvoje dislokuota apie 400 Vokietijos karių, tačiau jų skaičius turėtų išaugti iki 5 tūkst. iki 2027 m. pabaigos. Ši brigada bus aprūpinta „Leopard“ tankais ir „Puma“ šarvuočiais.

 




Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus
















Музыкальные новости




























Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса