Добавить новость
ru24.net
World News
Декабрь
2025

V Nemecku sa objavuje nebezpečný trend zvykania si na antisemitizmus

0

V Nemecku existuje nebezpečná miera zvykania si na súčasnú veľmi vysokú úroveň antisemitizmu, povedal predseda Ústrednej rady Židov sídliacej v Berlíne v rozhovore pre agentúru DPA, ktorý bol zverejnený v nedeľu.

„Ide o neprijateľné podmienky,“ povedal Josef Schuster v rozhovore po teroristickom útoku v Austrálii spred týždňa, pri ktorom dvaja muži zastrelili 15 ľudí, z ktorých väčšina bola židovského pôvodu.

Hoci je situácia v Pásme Gazy po predbežnom prímerí z októbra relatívne pokojná, miera antisemitizmu sa neznížila. Naopak, „antisemitizmus v Nemecku prudko vzrástol“ od 7. októbra 2023, keď palestínske militantné hnutie Hamas podniklo útok na Izrael, pri ktorom zahynulo približne 1200 ľudí a ďalších 250 bolo odvlečených do Pásma Gazy.

Izrael následne podnikol masívny útok na palestínske územie, ktorý si vyžiadal približne 70-tisíc obetí.

Austrálsky premiér Albanese sľubuje sprísnenie trestov za nenávistné prejavy

Schuster poznamenal, že údaje ukazujú, že antisemitizmus v Nemecku sa stabilizuje „na vysokej, príliš vysokej úrovni“.

 „Ešte horšie je, že mám pocit, že naša spoločnosť zažíva efekt zvykania si a normalizácie antisemitizmu. To sa nesmie stať,“ varoval.

Schuster zdôraznil, že dialóg je nevyhnutný pre koexistenciu Židov a Palestínčanov, pričom upozornil, že na jeho uskutočnenie musia byť splnené základné podmienky.

„Právo Izraela na existenciu nie je pre mňa predmetom diskusie, (a preto) nemôžem viesť dialóg s ľuďmi, ktorí podmieňujú účasť Židov na spoločenskom živote démonizáciou izraelského štátu,“ uzavrel.




Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus
















Музыкальные новости




























Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса