Добавить новость
ru24.net
World News in Bosnian
Октябрь
2018

May pozvala stranku da podrži njen plan o Brexitu

0
Britanska premijerka Theresa May rekla je danas da pregovori o razlazu s Evropskom unijom ulaze u "najtežu fazu" i pozvala je svoju podijeljenu Konzervativnu stranku da prestane sa svađama oko Brexita i podrži njen plan za budući dogovor o izlasku iz Unije.


U obraćanju posljednjeg dana godišnjeg kongresa stranke u Birminghemu, dan pošto je njen rival Boris Johnson napao njen plan za Brexit, May je istaknula  da bi izlazak iz Evropske unije bez dogovora o razlazu bio "u prvo vrijeme težak" za Britaniju i "loš rezultat" za obje strane i pozvala svoju stranku da se ujedini i da joj pomogne da postigne sporazum o odlasku iz EU.


 "Odlazak bez sporazuma, uvođenje carina i skupih provjera na granicama bilo bi loše rješenje za Veliku Britaniju i za EU", rekla je May mada je odbila da isključi tu mogućnost.


Britanija je najavila izlazak iz EU za 29. mart, a pregovori sa  Unijom su u zastoju.



Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus
















Музыкальные новости




























Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса