2021

Новости за 06.05.2021

Chelsea porazila Real 2:0! Po devíti letech si zahraje finále LM

Mediafax

První utkání dopadlo remízou 1:1. Chelsea byla postupujícímu gólu blízko už v 18. minutě, ale Werner se trefil z ofsajdu. Ve 28. minutě už vše bylo v souladu s pravidly a Werner hlavou poslal odražený míč do prázdné branky a Blues do vedení.

Druhý gól pak pět minut před koncem základní hrací doby přidal Mason Mount a zpečetil postup londýnského velkoklubu.

Real Madrid utrpěl první soutěžní porážku po 19 utkáních, a to se na hřiště vrátila opora Sergio Ramos. V útoku bylo aktivní duo Benzema... Читать дальше...

Amerika podporuje uvolnění patentů na vakcíny. Jde o velkolepý okamžik, reaguje WHO

Lidove noviny

Spojené státy v rámci boje proti pandemii covidu podporují uvolnění patentů na vakcíny proti tomuto onemocnění. Ve středu to oznámila americká obchodní zmocněnkyně Katherina Taiová. USA sice podle ní podporují ochranu duševního vlastnictví, současná pandemie je ovšem globální krizí, která si žádá výjimečné kroky.

Chelsea vymazala Hazarda! Zidanovi nevyšel tah s povadlou hvězdou

iSport.cz

Titán Ligy mistrů je z kola venku! Fotbalisté Chelsea v semifinálové odvetě svalili favorizovaný Real 2:0, po výsledku 1:1 z prvního duelu ve Španělsku si zajistili vstupenku do finále. V sobotu 29. května půjde v Istanbulu o anglickou podívanou, „blues“ v bitvě o celkový primát vyzvou Manchester City. Zinedine Zidane okusil na lavičce Realu první krach před branami finále a nevyšel mu ani tah s nasazením Edena Hazarda.

SESTŘIH LM: Chelsea - Real 2:0. Postup vystřelili Werner a Mount

iSport.cz

Fotbalisté Chelsea po devíti letech postoupili do finále Ligy mistrů. V domácí semifinálové odvetě v Londýně porazili Real Madrid 2:0, úvodní zápas skončil 1:1. Svěřenci trenéra Thomase Tuchela si o nejprestižnější klubovou trofej zahrají s dalším anglickým týmem Manchesterem City, který vyřadil Paris St. Germain. Finále se uskuteční 29. května v Istanbulu.

Podnikatel a trenér Václav Salač kandiduje na místopředsedu za Moravu: Chci vrátit fotbalu důvěryhodnost

Sport.cz

Sedmatřicetiletý Václav Salač úspěšně podniká a trénuje, funkcionaří a hraje v Heršpicích. Rozhodl se kandidovat na funkci místopředsedy FAČR za Moravu. Jak vyplývá z rozhovoru, dovede si představit spolupráci s kterýmkoliv kandidátem na nejvyšší funkci, který udělá pořádek na Strahově, bude se snažit očistit jméno fotbalu a dohlédne až dolů k nejmenším klubům a mládeži, jimž bude pomáhat, jak řekl v rozhovoru pro Právo a Sport.cz.