Новости за 21.09.2024

Volby skončily a co dál

Neviditelny pes

Jedno je jisté, volby skončí v sobotu ve dvě odpoledne. Je dobře, že se neodložily.

Těšíme se a chceme se dostat nejvýš kam to půjde, říká před startem soutěže Matěj Pavlis

HC Energie Karlovy Vary

Marie Valentová - Posledním akademickým týmem, který zahájí sezonu je šestnáctka. Svěřenci Bohumíra Sapouška začnou na domácím ledě, kde přivítají nováčka soutěže HC Poděbrady. Stejně jako ostatním týmům, tak i šestnáctce se nevyhnuly změny v kádru a ke změnám došlo i v samotné soutěži. Nejen o tom, jak se naši mladíci těší na sezonu jsme si povídali s Matějem Pavlisem, novým kapitánem týmu.

O první body vyráží Energie bojovat na Spartu!

Filip Mikulášek - Vstup do sezóny energetikům nevyšel. Po dvou zápasech mají na kontě nula bodů a dokonce ještě nevstřelili ani branku. Šanci na reparát dostanou hned v neděli, kdy se představí na ledě pražské O2 arény. Napraví se reputaci proti Spartě Praha? Utkání startuje již v 16:00. Kde utkání sledovat: Online přenos

Junioři ztratili zápas dvacet devět sekund před koncem! Nájezdová loterie vyšla Motoru

Marie Valentová - V sobotním utkání s týmem Banes Motor České Budějovice to bylo jako na houpačce. V první třetině šli díky střele Pepina Langmeiera do vedení energetici a Jihočeši srovnávali. V prostřední části se z vedení radoval hostující tým a srovnávali naši mladíci. Ve třetí třetině vedení pro Energii svým druhým gólem v utkání vystřelil Samuel Šmajda. O tři body karlovarská juniorka přišla v čase 59:31, kdy zápas do prodloužení poslal Marcel Kříž. Jediným úspěšným střelcem v nájezdové loterii... Читать дальше...

Majitel v kabině: Z mužstva cítím, že chce vyhrávat

Daniel Kubelka - Dva zápasy, dvě prohry, dvakrát bez vstřeleného gólu. Energetici ale hlavu nevěší, v základní části mají před sebou ještě spoustu zápasů. Což svými slovy po zápase v kabině potvrdil i majitel Energie Dušan Šenkypl, který hráče povzbudil.

Derby rozhodly poslední minuty duelu

SK Kadaň

Redakce - K a d a ň / Ú s t í n / L - Ve druhém kole třetí nejvyšší soutěže přicestoval do královského města celek z Ústí nad Labem, a skvělých 948 diváků tak sledovalo severočeské derby. Kadaň v utkání dvakrát vedla, ale i přes velkou urputnost a obětavost nedokázala utkání přetavit v body, jelikož dvě minuty do konce vstřelil hostující celek rozhodující branku a sekundu do konce do prázdné branky uzavřel stav duelu na 2:4.

Valaši po dvaceti měsících zdolali Porubu v domácí premiéře

HC Vsetín

Kamila Stříteská Ströer - Valaši v domácí premiéře změřili síly s Porubou. První třetina byla v režii hostujícího celku, který si vytvořil dvoubrankový náskok. Manko dokázali vsetínští hokejisté smazat ve druhém dějství zásluhou Víta Jonáka a Matěje Stříteského. V závěrečné dvacetiminutovce Luboš Rob dokonal valašský obrat a Vsetín se raduje z tříbodové výhry.

HC Vsetín

Jan Tajzler - Vsetínský tým má za sebou domácí premiéru, ve které se mu podařilo otočit původní nepříznivý stav z 0:2 na 3:2. Valaši si tak po delší době připsali cenný skalp ambiciózní Poruby. K vítězství zelenožlutých znovu výrazně přispěl Vít Jonák. Útočník elitní formace nejprve dostal svůj tým na kontakt, aby byl i u zrodu rozhodující trefy, kterou za záda Dolejše dopravil Luboš Rob. O své pocity ze startu základní části i výhledu k dalšímu programu se Jonák podělil v rozhovoru.

Utkání plné branek i karet, liberecké fotbalistky porazily Pardubice 6:3

FC Slovan Liberec

Šimon Knopp - Liberec/Hrádek nad Nisou - Fotbalistky Slovanu nastoupily v pátém kole v domácím prostředí v Hrádku nad Nisou proti Pardubicím. Již po dvanácti minutách si dokázaly vypracovat tříbrankový náskok, a přestože ve druhém poločasu dohrávaly v deseti, dokázaly soupeře porazit 6:3 a získat všechny tři body. Hattrickem se blýskla útočnice Anna Šubrtová.

Béčko podlehlo rezervě Pardubic, rozhodla efektivita

Redakce - Pardubice/Liberec – B-tým Slovanu podruhé v sezoně odchází ze zápasu s prázdnou, opět přitom nevyzrál na soupeře z východu Čech. Naše mužstvo v duelu s rezervou Pardubic (0:2) ztrácelo na útočné polovině, v předfinální a finální části byli domácí úspěšnější. Rozhodly branky těsně před a po přestávce.

A jde to i venku! Teplice - Baník 2:3!

FC Baník Ostrava

Redakce - Tři góly, tři body! To je rovnice, která platila pro utkání Baníku v Teplicích, které Baník ozdobil dvěma výstavními trefami a nadto první ligovou brankou Karla Pojezného. Suma sumárum z toho byl nakonec výsledek Teplice - Baník 2:3!

ODEZVA: K článku L. Jakla o volbách

Ladislav Jakl publikoval na Neviditelném psu Budou příště volby bez volby? Pojmout volby jako souboj dobra a zla je cesta do pekel.

VOLBY: Udivené pohledy z věže ze slonoviny

Odhaduji, že posílí politické subjekty označované za populistické, extremistické, ultrapravicové a vůbec pro slušného člověka nepřijatelné.

BEST OF HYENA: Dvě metody

Pejskům se nechce do deště. Jindy, když otevřu domovní dveře, vystřelí ven, aby zkrátili chvíli, kdy se obouvám.

Деиндустриализация Евросоюза и будущее Армении: Кто стал основным бенефициаром диверсии на «Северных потоках»