World News in Czech
2021

Bayern Mnichov i Dortmund berou tři body. Darida dostal červenou

0

Fotbalisté Bayernu nastoupili na hřišti Werderu Brémy, kteří nastoupili i s dvěma Čechy v sestavě. Jenže brankář Jiří Pavlenka musel míč ze své sítě lovit hned třikrát a k bodům nepomohl ani Theo Gebre Selassie, který odehrál 63. minut.

Bavorský velkoklub rozhodl o vítězství už v první půli, kdy se trefil Goretzka a Gnabry. Po změně stran se navíc prosadil i Lewandowski a domácí pouze snížili v posledních minutách. Bayern tak nadále vede ligu, Brémy jsou dvanácté.

Dařilo se i Dortmundu, který se ale s Herthou hodně natrápil. První gól přišel až v 54. minutě a definitivní tečku dal výsledku v nastaveném čase Moukoko. Hodně tomu pomohla také 80. minuta, kdy červenou kartu uviděl Vladimír Darida, který šlápl na kotník Marca Reuse. Borussia se tak posunula na páté místo, Hertha se stále trápí na 15. místě a má stejně bodů jako Mohuč, která by v současné chvíli šla do baráže.

Již zmíněná Mohuč právě zvítězila nad Freiburgem 1:0 a dýchá se jí o něco lépe. Hosté i tak jsou stále na osmé pozici. Uspěl i Union Berlín, který porazil Kolín nad Rýnem 2:1 a sahá po příčkách zaručující evropské poháry.

Debakl opět schytalo Schalke, které deklasoval Wolfsburg 5:0. Domácí jsou tak na třetí pozici. Tým z Gelsenkirchenu stále suverénně poslední.