World News in Czech
2021

Kváča má další nulu! Liberec je krok od postupu. Potřetí uspěla i Boleslav

0

Liberec vstoupil do zápasu velmi dobře. V sedmé minutě se prosadil zásluhou Petra Jelínka. Ten napřáhl na vrcholu levého kruhu a propálil Mazance mezi rukou a tělem.

Ještě v první třetině odskočili hosté na rozdíl dvou gólů. Po 17 sekundách využil přesilovou hru Michal Bulíř, kterého našel krásným pasem Michal Birner.

Už ve 24. minutě bylo prakticky rozhodnuto. Obrovskou chybu si totiž připsal Marek Mazanec. Za brankou zastavil kotouč, následně ho poslal přesně na hokejku Machala Bulíře, který vyjel od zadního mantinelu a zasunul kotouč do odkryté branky.

Bílí Tygři tak zvítězili podruhé za sebou 3:0 a stejným poměrem vede v celé sérii. Petr Kváča zaznamenal druhé čisté konto a hokejisté Mountfieldu čekají na branku už více než 168 minut.

Mladá Boleslav vlétna do zápasu na ledě Pardubic ve velkém stylu. Už ve třetí minutě otevřel skóre Joona Jääjskeläinen. Dynamo dokázalo srovnat ještě v první třetině, kdy se z dorážky radoval Anthony Camara.

Ještě před první sirénou ale vrátil vedení hostům využitou přesilovou hrou střelou z mezikruží Jakub Kotala. Východočeši se ale nadále nevzdávali a opět srovnali krok.

Z vyrovnání se radoval Andrej Kosticyn, který využil dobré práce u mantinelu ud Tomáše Zohorny. Krásnou akci ale po půlhodině hry předvedl David Šťastný a poslal Středočechy opět do vedení.

Zápas zápasu byl hodně emotivní, ale hosté nakonec třetí srovnání už nedopustili. Do prázdné branky se trefil Jakub Kotala, který se tak trefil podruhé v zápase.

Mladá Boleslav tak může už zítra slavit postup do semifinále. Po vítězství 4:2 vede v celé sérii 3:0.

Pondělní výsledky čtvrtfinále play-off:

Mountfield HK - Liberec 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Branky: 7. P. Jelínek (Vitásek, Knot), 19. Bulíř (Birner, Gríger), 24. Bulíř.

Pardubice - Mladá Boleslav 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Branky: 15. Camara (J. Kolář, A. Kosticyn), 24. A. Kosticyn (T. Zohorna, Vála) – 3. Jääskeläinen (Claireaux, Cienciala), 19. Kotala (A. Zbořil, Šťastný), 30. Šťastný (Ševc), 60. Kotala.