World News in Czech
2021

Hokejisté Sparty jsou blízko postupu, jednu výhru od semifinále je i Třinec

0

Sparťané šli do vedení již ve druhé minutě po gólu Formana a do přestávky nikdo jiný neskóroval. Jenže v druhé třetině domácí zlepšili svou hru a byli odměnění vyrovnávacím gólem Rostislava Olesze.

Hráči Olomouce se dostali ještě do několika dobrých šancí, jenže Alexander Salák Spartu podržel několika vynikajícími zákroky. Do poslední části vstupovali domácí v početní výhodě, avšak ta se jim hrubě nepovedla.

Byl to totiž sparťanský Polášek, kdo se v oslabení gólově prosadil. O dvanáct minut později Olesz už přesilovku využil, jenže Tomášek po minutě a půl vrátil Spartě vedení, které už vítěz základní části udržel.

Po výhře 3:2 tak Sparta vede už 3:0 na zápasy a Olomouc by potřebovala menší sportovní zázrak, aby nakonec do semifinále play-off postoupila.

Jednu výhru od postupu jsou také hokejisté Třince. Oceláři bez problémů přehráli Kometu i v Brně a po výhře 4:1 jsou velmi blízko k semifinále.