Добавить новость
ru24.net
World News in Czech
Июнь
2021

Jaké máme zájmy

0
Leo K.

28. 6. 2021 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Prezident Spojených států Joseph, (řečený Joe), Biden se zúčastnil, ještě než se setkal s Vladimírem Putinem, summitu NATO a třídenního summitu skupiny průmyslově nejvyspělejších zemí G7. Jen dva dny před setkáním s ruským prezidentem Vladimirem Putinem kritizoval Biden Moskvu, která se podle něj nechová tak, jak Aliance doufala(?!) Za novou výzvu označil rovněž Čínu. „Chci to vyjádřit jasně: NATO je pro americké zájmy zásadně důležité samo o sobě. Pokud by neexistovalo, museli bychom jej znovu založit,“ řekl Biden. Prohlásil, že Spojené státy jsou zpět a podtrhl důležitost Aliance, která podle něj umožňuje Spojeným státům míru angažovanosti ve světě, jakou by samostatně neudržely. Takto to komentuje český velvyslanec v USA, Hynek Kmoníček:

Hlavním zájmem USA je dokázat v tomto století Číně, že jsou nadále nezpochybnitelným vůdcem v politice, ekonomice i v kultuře, a to nejen západního světa. Tím je dáno, že nemají takřka žádný společný národní zájem s Ruskem, které se ve stejné době musí snažit dokázat, že se po rozpadu SSSR vrátilo do role mezinárodního hráče první třídy, kam ho tlačí jeho rozloha, aktivity a jaderný arzenál. Současně ovšem Rusko ekonomicky žije ve stavu rozvíjející se ekonomiky třetího světa, jež je závislá na přírodních zdrojích.

Soudím, že takhle jednoduché to zase není. Rusko je pro Čínu strategickým partnerem. Ekonomiky obou zemí se vzájemně doplňují a potřebují. Rusko má zájem o čínské investice a Čína zase o ruské přírodní zdroje. Obě země pojí společné zájmy, ať už regionálního či tematického charakteru, a také snaha udržet výjimečnost bilaterálních relací v oblasti bývalých sovětských republik. Faktem je také to, že zahraniční politika Washingtonu sblížila Peking s Moskvou natolik, že obě země v klíčových zahraničně-politických otázkách demonstrují světu svoji strategickou spolupráci. Zároveň je však Rusko také důležitým partnerem pro EU právě vzhledem k přírodním zdrojům, ale také k nenasycenému trhu.

Jak vztah Rusko – Čína, tak vztah Rusko – EU je trnem v oku USA. Měřeno podle absolutní výše HDP po přepočtu dle parity kupní síly je čínská ekonomika od roku 2014 největší na světě, podle nominálního HDP i HDP na osobu ji však zatím ještě převyšuje USA. Velmi podobně je tomu s EU. Ačkoliv v Unii žije pouze 6,9 % světového obyvatelstva, její obchod se zbytkem světa představuje zhruba 15,6 % světového dovozu a vývozu. Unie, díky volnému obchodu mezi členskými státy, je spolu se Spojenými státy a Čínou jedním ze tří největších světových aktérů mezinárodního obchodu. Není tedy divu, že jakékoliv těsnější vztahy s Ruskem rozsvěcují ve Washingtonu červenou kontrolku. Zvláště poté, co EU za Trumpa zjistila, že tak zvané atlantické zájmy jdou mimo ty evropské.

Podobně je tomu ve vztahu EU – Čína. EU je od roku 2003 strategickým partnerem ČLR a vzájemné vztahy jsou stále intenzivnější. Formálním vrcholem vztahů je každoroční summit EU – Čína. Čína považuje EU i po Brexitu za důležitého partnera v multi-polárním světě a uvědomuje si, že EU je velkou světovou ekonomikou. Čína vidí ve vztahu k EU rostoucí potřebu po prohloubení spolupráce v ekonomice, udržitelném rozvoji, globálním řízení a v boji proti terorismu. V zahraniční politice preferuje ČLR (a to i v zájmu svého nerušeného rozvoje) jako hlavní metodu řešení sporů dialog. Klade důraz na pragmatismus a tzv. vzájemně výhodné řešení.V nedávné době se dostala do závěrečné fáze smlouva o vzájemných investicích, kterou ale europarlament odmítl ratifikovat.

Joe Biden letěl do Evropy se slovním vzkazem America is back. Hlavně proto, aby ujistil Evropu, že jí Spojené státy vyjdou (pokud možno) vstříc, když se nebudou vázat ani na Rusko, ani na Čínu. Nezbytně to potřebuje proto, aby se soustředil na indopacifickou oblast, kde začíná Čína dominovat. Nebyla by to snad ani Merkelová (Kohlovo děvče), kdyby věřila slovnímu ujišťování a tak si jak na summitu NATO, tak na slezině v Cornwallu otevřela zadní vrátka. Správně rozeznala zásadní dilema. Buď Západ (s velkým Z) zažene Rusko do kouta a ono se vzdá dědictví po Petru Velikém a utuží spojení s Čínou nebo se bude chovat víceméně pragmaticky a udrží Rusko v Evropě.

„Jsem velkým zastáncem přístupu založeného na dvou pilířích,“ řekla Merkelová po jednáních na summitu NATO v Bruselu. Je správné věnovat větší pozornost rozvíjející se Číně v nové strategické koncepci aliance. Podíváte-li se na kybernetickou hrozbu a zahraniční politiku a vojenskou spolupráci mezi Ruskem a Čínou, je jasné, že tuto zemi nelze přehlédnout. Ale neměli byste to přehánět, musíte najít správnou rovnováhu, dodala. „Čína je soupeřem v mnoha otázkách, ale Čína je také partnerem v mnoha otázkách,“ zdůraznila Merkelová.

Zhruba stejně vyznívá i odstavec 49 na straně 25 závěrečného komuniké ze summitu G7 v Carbis Bay. Je až komické, jak na toto prohlášení reagovala různá media.

China News Service 12. června oznámila, že německá kancléřka 11. června uvedla, že země G7 doufají, že spolupracují se všemi zeměmi v oblastech čelení klimatické změně, biodiverzity a dalších. Zdůraznila, že pokud v těchto oblastech „vyloučíme Čínu“, nikdy nenajdeme řešení.

A německý tisk:
In der ausgehandelten Passage der Erklärung, die der Deutschen Presse-Agentur vorlag, wollen die G7-Staaten gegen unfaire Handelspraktiken Chinas, dessen Menschenrechtsprobleme und harte Hand in Hongkong vorgehen.Gleichzeitig wird aber auch das gemeinsame Interesse an einer Kooperation mit China bei globalen Herausforderungen wie dem Klimaschutz und dem Erhalt der Biodiversität hervorgehoben. Es ist das erste Mal, dass die Kritik an China in einem Abschlusskommuniqué der G7 so deutlich formuliert wird.

V předmětné pasáži závěrečného Prohlášení, jak jej předložila  DPA. chtějí  státy  G7 zakročit proti čínským neférovým obchodním praktikám, proti nedodržování lidských práv a tvrdému jednání proti opozici v Hong Kongu. Na  druhé  straně  existuje  společný zájem na řešení globálních výzev jako je ochrana  klimatu, udržení biodiverzity. Je to poprvé, co závěrečné komuniké G7 obsahuje takto ostrou kritiku Číny.

Je ovšem namístě se ptát koho G7 vlastně zastupuje a komu své poznatky sděluje. Kanada, Francie, Německo, Itálie, Japonsko, UK a USA. Velké ekonomiky? To bylo, jenže svět se změnil. Soudím, že relevantnější je G20.

Totálně se ovšem zesměšnil Jens Stoltenberg po setkání s  Joem Bidenem, když řekl naslouchajícím zpravodajům ohromující zvěst, že Čína nesdílí naše hodnoty. Kupodivu mu to žádný z nich nevytknul (možná proto, že to považovali za zbytečné). Každému, základní škole odrostlému, jedinci je totiž jasné, že

čtyřtisícileté kontinuální trvání Číny je výslednicí jiných hodnot než jsou ty evropské.

Jestli Stoltenberg opravdu věří v nadřazenost západní civilizace a bere ji jako univerzální ideál, kterým lze měřit cokoliv ostatního, nevím, ale je to zjevně nelogické. Je to něco velmi podobného tomu jako bychom tvrdili, že v politice jde jenom o dobro nebo jenom o zlo.

Ale politika (ne politikaření) se tím vůbec nezabývá.

Naopak, politika je (nebo má být) diskusí o různých úhlech pohledu a v řadě ohledů je to také hra o moc. A to už se vůbec nehledí na ctnosti. Pokud je ale něčí vlastní pozice chápána jako „výkvět dobra,“ stává se pozice oponenta automaticky „zlem.“ Jenže tohle černobílé vidění není politika, ale náboženství. Protivník se stává nepřítelem (jeho vše od ďábla jest), proti kterému

je vše povoleno, a jeho vlastnosti (i jeho pouhá existence) ho jenom usvědčují(Urválek)

Takový koncept politiky nevyhnutelně vede k použití nejhorších možných metod. To je ale běžný princip nástroje používaný proti Číně a Rusku, jenom nešikovně použitý „politikem.“ Pokud tak lze Stoltenberga nazývat.

Biden v NATO zdůrazňoval význam pátého článku atlantické smlouvy. „Chci to vyjádřit jasně: NATO je pro americké zájmy zásadně důležité samo o sobě. Pokud by neexistovalo, museli bychom jej znovu založit,“ řekl Biden. Aliance podle něj umožňuje Spojeným státům míru angažovanosti ve světě, jakou by samostatně neudržely.„Pátý článek (Severoatlantické smlouvy) je svatým závazkem,“ řekl Biden o ustanovení, podle nějž všechny spojenecké země přispějí na pomoc napadenému členovi. „Chci, aby celá Evropa věděla, že Spojené státy jsou tady, America is back dodal.

Tak si pátý článek atlantické smlouvy představme:

Smluvní strany se dohodly, že ozbrojený útok proti jedné nebo více z nich v Evropě nebo Severní Americe bude považován za útok proti všem, a proto odsouhlasily, že dojde-li k takovému ozbrojenému útoku, každá z nich uplatní právo na individuální nebo kolektivní obranu, uznané článkem 51 Charty Spojených národů, pomůže smluvní straně nebo stranám takto napadeným tím, že neprodleně podnikne sama a v souladu s ostatními stranami takovou akci, jakou bude považovat za nutnou, včetně použití ozbrojené síly, s cílem obnovit a udržet bezpečnost severoatlantické oblasti. Každý takový útok a všechna opatření učiněná v jeho důsledku budou neprodleně oznámena Radě bezpečnosti. Tato opatření budou ukončena, jakmile Rada bezpečnosti přijme opatření nutná pro obnovení a zachování mezinárodního míru a bezpečnosti.

…jakou bude považovat za nutnou…článek 5 atlantické smlouvy je dostatečně gumový, aby jej mohl potvrdit kterýkoliv člen a aby o něm mohl klidně horovat i Joe Biden. NATO se totiž topí v problémech. Je kritizováno za nevyřešený konflikt řecko turecký, je se stále menší ochotou financováno převážně ze Spojených států a státy EU s výjimkou Polska a pobaltských států stále odkládají cíl pokračovat ve zvyšování výdajů na obranu. Největší státy EU (Francie, Německo) také častěji kladou otázku po adekvátnosti nákladů a užitku. Stále častěji se také objevuji hlasy, že

základem trvalého systému kolektivní bezpečnosti v Evropě může být jenom německo-ruské sblížení,

viz například politický dokument „Německá politika vůči Rusku – význam kontextu EU.“ To je také důvod, proč Američané udělají vše, co je v jejich silách, aby takovému sblížení zabránily poté, co už nemohli v minulosti zabránit sjednocení Německa.

Zahraniční politika obyvatele Spojených států příliš nezajímá. V USA je jedinou legitimitou systému životní úroveň. Ta je ovšem ohrožena několika faktory:

- zbytnělým vojensko-průmyslovým komplexem,

- nepříliš masivním sociálním systémem a poklesem obchodu na světovém trhu ve prospěch Číny a jihovýchodní Asie vůbec.

Už v minulosti na nebezpečí, které představuje extrémně nadměrný vliv zbraňového průmyslu upozorňovali vážené osobnosti. Proto sem vkládám transkript výňatku Eisenhowerova rozhlasového projevu na rozloučenou s prezidentským úřadem.

Transcript of President Dwight D. Eisenhower’s Farewell Address (1961) IV. část

Důležitým prvkem pro udržení míru je naše vojenské zřízení. Naše zbraně musí být mocné a připravené k okamžité akci, aby žádný potenciální agresor nebyl v pokušení riskovat vlastní zničení.[…]

Až do posledního z našich světových konfliktů neměly Spojené státy žádný zbrojní průmysl. Američtí výrobci pluhů mohli časem a podle potřeby vyrábět i meče. Nyní však již nemůžeme riskovat nouzovou improvizaci národní obrany; byli jsme nuceni vytvořit stálý zbrojní průmysl obrovských rozměrů. K tomu je třeba připočíst tři a půl milionu mužů a žen, kteří jsou přímo zaměstnáni v obranném průmyslu. Ročně vydáváme na vojenskou bezpečnost více, než činí čistý příjem všech korporací Spojených států.

Toto spojení obrovského vojenského establishmentu a rozsáhlého zbrojního průmyslu je v americké zkušenosti nové. […] Nesmíme však zapomínat na jeho závažné důsledky. Týká se to naší práce, zdrojů a obživy, týká se to i samotné struktury naší společnosti[…]

Nikdy nesmíme dopustit, aby tíha tohoto spojení ohrozila naše svobody nebo demokratické procesy. Neměli bychom nic považovat za samozřejmé, pouze bdělí a informovaní občané mohou přinutit k řádnému propojení obrovské průmyslové a vojenské obranné mašinérie s našimi mírovými metodami a cíli, aby bezpečnost a svoboda mohly společně prosperovat.

Otázkou nyní je, zda jsou Američané za těchto okolností schopni vzdát se hegemonie,

která jim dosud umožnila žít na úkor ostatních pomocí manipulací s dolarem jako světovou rezervní měnou. V obchodování mezi USA a Čínou existuje cosi jako válečný stav, zatímco systém finančního světa je poznamenán rostoucím oddělením mezi tokem peněz a skutečnou výrobou. Taková situace nemůže trvat věčně. Duch „spolupráce,“ který se pokouší obnovit Biden, je ambivalentní, protože i EU je nepříjemným konkurentem. Stále začínají být zřejmější ambice Berlína se stát hlavním městem Evropy.

Co z toho vyplývá pro malou zemičku, pro nás?

Ideologické brýle nám brání vidět svět jaký je. A jaký tedy je?

Produkční delirium, jsme přece společností služeb – nezajímá nás kdo bude hodnoty vyrábět? Kulturní kolonizace USA, kdy americké filmy, písně, televizní programy tvoří více než polovinu toho, co lze slyšet a vidět po celém světě, zatímco zahraniční produkce v Americe nepředstavuje téměř nic. Všechno zlehčeno sloganem „Don’t worry, be happy!“  Ničení kulturních identit – máme být Evropany, češství je přítěží, technologie jako prostředek moderní neutralizace, únik do neomezená konkurence, ve které logicky vítězí největší, permanentní krize politické reprezentace, trh jako paradigma pro všechny sociální procesy – viz bytová výstavba a především neomezovaný individualismus. Zdá se vám, že přeháním?

Ve zkratce, svět jaký je, je světem ve kterém už nic nemá hodnotu, ale všechno má svou cenu.

Co s tím? Co vyplývá ze světového dění? Když jde do tuhého, jsou zapomenuty všechny řeči o partnerství, nezištnosti a oboustranné výhodnosti. Zoufalý Peroutka píše 5. října 1938:

Malý stát, který se nemůže sám uhájiti proti sousedu mnohokráte silnějšímu, je vždy v té situaci, že se musí spoléhati na něčí slovo. Otázka byla, máme-li se více spoléhati na slovo západu, nebo na slovo Německa, v poslední době dokonce Německa hitlerovského, čili, jak se věci na konec vyjevily, máme-li více důvěřovati v odvahu Francouzů a Angličanů, či v milosrdenství Němců. Kdo to může rozsoudit? Snad nás zklamalo slovo, jež nám bylo dáno na západě. Ale Rakousko bylo zklamáno slovem, jehož se mu dostalo v Německu. Kdo zná program Třetí říše, směřující k spojení všech Němců v jedněch hranicích, jak může považovati za jisté, že by nám bylo Německo vůbec dalo slovo nikdy neusilovati o anšlus sudetských krajů? Zdá se tedy spíše, že jsme měli na vybranou jen mezi dvěma chybami, mezi dvěma risiky, mezi dvojím spoléháním…

Historická zkušenost nám praví, že spoléhat se na velmoci je přinejmenším infantilní naivitou. Žádná mocnost není nezištným dobrodějem. Každá vždy sledovala, sleduje a bude sledovat jenom své vlastní zájmy. Zkusme se podívat pravdě do očí a nenamlouvejme si, že nejsme nyní ve vleku velmocenských zájmů USA, nemluvě o závislosti na Německu. Když jsme v roce 1993 dokončili „budování“ nového státu, ve kterém jsme popřeli téměř všechny zakladatelské ideje T.G. Masaryka, zbývá nám jediné. Zbavit se mýtů (například o dokonalé liberální demokracii, nebo o tom, že neomezíme-li výrobu energie, zhyne civilizace), pojmenovat všechny děje jasně a nedvojsmyslně a zvolna zlepšovat jejich fungování.

Za podstatu fungování státu jsou jmenovány liberální demokracie, svobodné volby, právní stát a lidská práva. Hned s prvním pojmem – liberální demokracie – je problém.

Je to opravdu ještě demokracie, když nařízení, které chrání společnost, tedy drtivou většinu, může někdo napadnout kvůli individuálním „právům?“

Buď je systém demokratický a jednotlivci se podřizují většině, nebo je liberální a jednotlivci se prosazují i proti většině. Jenom z božího dopuštění politici nás omamují názvem liberální demokracie. Jedinou liberalismem uznávanou formou suverenity

je suverenita jednotlivce podle pojetí člověka coby „homo oeconomicus.“

Národy i kultury tak jsou pro liberály pouhé množiny jednotlivců, podstatu jejichž vztahů lze zredukovat na právem vymezené smluvní vztahy a tržní směnu. Takto chápaní lidé už se identifikují nikoliv jako občané, ale jako spotřebitelé.

Politika podle liberálů nemá co omezovat ekonomiku.

Liberalizace ve skutečnosti stojí proti společnosti a vláda politických stran není vládou lidu a tedy to není demokracie. Současným ideálem je Švýcarsko se systémem referend, zajišťujícím skutečnou vládu lidu. Veškeré brojení proti referendům je jen strachem ze skutečné demokracie a snahou o udržení moci oligarchů a partají.

Svobodné volby jsou druhým problémem. Svoje zastupitele do parlamentu totiž nevolíme přímo, ale prostřednictvím struktur, kterým se říká politické strany. A ty rozhodují, kdo bude sedět v parlamentu a kdo vládnout. Čím může společnosti přispět politická strana? Je zřejmé, že toho moc nebude. Žádná z hlavních změn během minulého století nebyla způsobena stranickými aktivitami ani vládními politikami, ale vždy kabinetním způsobem mimo demokratické procesy.

Poměrně jednoduchým způsobem, jak toto napravit, je zkušenost z místních voleb, kde je povoleno panašování. To je způsob hlasování, kdy volič může hlasovat pro jednotlivé kandidáty (i z více volebních stran) nebo i kombinovat hlasování pro stranu a pro kandidáty z různých volebních stran. V tom případě musí mít ale občané přímo ve svých rukou nástroj, pomocí něhož mohou zvrátit vůli svých volených zástupců, pokud se tito zpronevěřují svému poslání.

O Listině základních práv a svobod, která zcela nekonzistentně nahradila masarykovskou humanitu, jsem na těchto stránkách napsal tolik, že je zbytečné, abych se opakoval.

K pirátské expertokracii bych poznamenal, že nikdy nevěřte sloganu „There is no alternative.“ Je to antipolitický slogan, který říká, že všechny politické problémy jsou v konečném důsledku technické,

pro které existuje jen jedno optimální a racionální řešení.

Cílem je nastolit režim administrace věcí místo režimu vlády. Taková představa je chybná. Experti přece mají odpovídat na otázku „jak,“ nikoli „proč.“

Alain de Benoist, francouzský intelektuál, zakladatel myšlenkového směru Nová pravice a hlavní představitel francouzského think tanku GRECE velmi případně říká:

Nevěřím, že se lidé „rodí svobodní a rovní“, a nezajímá mě „hledání štěstí“! Americká zahraniční politika byla často katastrofální, hlavně kvůli její neschopnosti pochopit existenci vnějšího světa. Její představitelé dali vzniknout izolacionismu a intervencionismu. Ale to jsou jen dvě strany stejného univerzalismu, tj.

přesvědčení, že americký systém je nejlepší a jediný možný na celém světě. 

Nevěřím, že USA jsou „svobodnou zemí,“ novou zaslíbenou zemí nebo příkladem, který má každý napodobovat. […] V americké politice je příliš mnoho spin-doctorů, televizních novinářů a kazatelů nedělních škol. […] Totéž platí pro ekonomiku. Nelíbí se mi kapitalistická logika vyloučení, nevěřím v přednosti trhu a tržní společnosti. Mýtus o vítězích, pohled na život jako na trvalou konkurenceschopnost…

Ze zkušenosti s trhem totiž víme, že odráží mocenské vztahy; nevybírá si, co je nejlepší, ale co je nejsilnější. Věřit, že nejsilnější je nejlepší, je sociální darwinismus, přímý opak humanity či její nadmnožiny – civilizace – což je pojem označující vysokou úroveň souhrnu duchovního a materiálního pokroku lidstva.

Dalším adeptem, který zpochybňuje pokrok lidstva, je elitářský a pyšný strach o svět. Co by se muselo přihodit, aby se zelení přestali strachovat a uklidnili se? Nic takového se zřejmě stát nemůže. Zelení si jako svoje rukojmí vzali planetu a jakoukoliv změnu jejího stavu považují za zločin. Je to vlastně anticivilizační hnutí.

Civilizace zanikne, ale jen proto, že se o ni zelení obávají.






Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus



Состоялась церемония вручения премии Men Today Trends

Филиал № 4 ОСФР по Москве и Московской области информирует: Родители 240,5 тыс. детей в Московской области получают единое пособие

В Воскресенске росгвардейцы задержали гражданку, находящуюся в федеральном розыске

Филиал № 4 ОСФР по Москве и Московской области информирует: Родители 240,5 тыс. детей в Московской области получают единое пособие


Витаводород — живая мыслящая материя, основа жизни на Земле

Деликатес в чаше: всего по чуть-чуть

Гастроэнтеролог Садыков назвал дыню натуральным средством от запоров

Регистрация на Международную выставку FASHION STYLE RUSSIA ОТКРЫТА!


Cubs Suffer Another Devastating Injury to Starting Rotation

Chelsea enter Conference League despite speculation they could snub Uefa competition after facing tough financial rules

Chelsea PULL OUT of Alexander Isak transfer race in move which could come at a huge cost to Everton

Mets survive late barrage to beat Yankees in Subway Series opener


Инициатива об увеличении лимитов ОСАГО в рамках европротокола – мнение экспертов

В Москве пройдет 19-я выставка «Интеравто»

"Интеррос", "Атомайз", Эрмитаж и Т-Банк готовят второй этап проекта «Цифровое искусство»

Два водителя погибли в массовом ДТП на обходе Красноярска


All Destiny 2 Prismatic fragment locations

Прохождение элитного подземелья «Лесной алтарь» в Tarisland

'I absolutely suck at video games': Hidetaka Miyazaki discusses how he prepped for Elden Ring: Shadow of the Erdtree

Для Dark and Darker Mobile проходит короткий бета-тест на iOS и Android


Робота водієм у Таксі 571 (Київ)


Повышенный режим готовности введён: Лето запомнится надолго десятку городов

Специалисты, к которым хочется возвращаться. Кем может гордиться Москва?

Задержан хулиган, угрожавший пистолетом охраннику ж/д станции в Москве

В Воскресенске росгвардейцы задержали гражданку, находящуюся в федеральном розыске




Юг Москвы и Подмосковья накрыл сильный ливень

В Воскресенске росгвардейцы задержали гражданку, находящуюся в федеральном розыске

Большому кораблю... | Политический фарс: ждали "единорога", а получили плохое шоу.

«Надеюсь, новый министр наведет порядок!»Интервью с бойцом-связистом "Маркетолог".


Политолог обозначила плюсы взаимодействия РФ и Конго

Задержан хулиган, угрожавший пистолетом охраннику ж/д станции в Москве

Грузия, вслед за Арменией, приняла приглашение на саммит НАТО. Баку предстоит сложный выбор

Сборная Швейцарии обыграла итальянцев со счетом 2:0 в матче 1/8 финала Евро-2024


WTA "кинул" Рыбакину и Швентек

Браво, Даша и Диана! Российские теннисистки одновременно выиграли турниры в Англии и Германии за два дня до Уимблдона

Тарпищев: не стоит переоценивать победу Касаткиной на турнире WTA в Истборне

Уимблдон. 1 июля. Мирра Андреева и Синнер сыграют последним запуском, Медведев стартует в 15:00


Выставка социальной рекламы донорства органов открылась в Казани

Грузия, вслед за Арменией, приняла приглашение на саммит НАТО. Баку предстоит сложный выбор

Задержан хулиган, угрожавший пистолетом охраннику ж/д станции в Москве

Сборная Швейцарии обыграла итальянцев со счетом 2:0 в матче 1/8 финала Евро-2024


Музыкальные новости

Рэпер ST дал напутствие выпускникам на «Алых парусах»

Участники VK Fest смогут проверить свое здоровье на стенде «Будь Здоров»

Гром среди ясного неба: Семья Нетребко и Эйвазова не выдержала испытания «Крокусом»

«Ему плевать»: пентхаус Киркорова в Москве сочли незаконным из-за надстройки



К сообществу инклюзивного бизнеса «Открыто для всех» присоединилось два высокотехнологичных проекта

Повышенный режим готовности введён: Лето запомнится надолго десятку городов

В Воскресенске росгвардейцы задержали гражданку, находящуюся в федеральном розыске

Преподаватель музшколы из Реутова принял участие в шествии баянистов на ВДНХ


Роспотребнадзор запретил купаться на пляже «Динамо» и Головинских прудах Москвы

Камила Валиева поступит в ВУЗ и будет учиться на тренера

Песков рассказал, где будут жить собаки, подаренные Путину Ким Чен Ыном

Бастрыкин велел доложить о расследовании дела по обращению медиков Новоуральска к нему и Путину


Пожилой мужчина погиб при лобовом столкновении с грузовиком в Подмосковье

Питьевую воду продолжают раздавать в столичном метро в связи с жарой

Источник 360.ru: пожар затронул три квартиры в многоэтажке на Алтуфьевском шоссе

Премиальный автомобильный бренд HONGQI представил на российском рынке компактный кроссовер HS3


Песков: собаки, подаренные Путину Ким Чен Ыном, уже адаптируются в Москве

Песков: подаренные Ким Чен Ыном Путину собаки проходят адаптацию в Москве

Песков рассказал, где будут жить собаки, подаренные Путину Ким Чен Ыном

Песков: собаки, подаренные Путину Ким Чен Ыном, адаптируются в Москве





Собянин: Новая поликлиника в Филимонковском районе откроется в этом году

«Раньше не выявлялась»: в Москве у донора обнаружили новую группу крови

Зубной имплантат. Что нужно знать перед операцией

Московские студенты пройдут производственную практику в онкодиспансере в Балашихе


Нариман Джелял переехал из сибирской тюрьмы в Киев


Многие краснодарцы к 25 годам имеют несколько высших образований, семью и бизнес

Контрольный матч. ЦСКА выиграл у "Шинника".

Певец Крид заявил, что бывшие сделали его сильнее

Медальный зачет Игр «Дети Азии» 28 июня: по-прежнему впереди Узбекистан


Посол Беларуси: Визит Лукашенко придал дополнительный импульс развитию двустороннего сотрудничества

Лукашенко рассказал о совместном развитии России и Беларуси

Лукашенко обратился к лидеру Туркменистана



Сергей Собянин подвел итоги конкурса «Лидеры цифровой трансформации»

Сергей Собянин. Главное за день

Собянин: Новая поликлиника в Филимонковском районе откроется в этом году

Собянин: В этом году в ТиНАО будет благоустроено несколько больших зон отдыха


Леус: Аномальная жара и тропические ночи ожидаются в Москве

Синоптик Леус: на Москву надвигается жара до +34 градусов

Многие краснодарцы к 25 годам имеют несколько высших образований, семью и бизнес

Аномальная жара ожидается в Москве в первые дни июля


Артистка «СамАрта» Вероника Львова признана лучшей актрисой на фестивале «Фабрика Станиславского» в Москве

Видео: в Москве на девятом этаже многоквартирного дома произошел пожар

Грузия, вслед за Арменией, приняла приглашение на саммит НАТО. Баку предстоит сложный выбор

А ведь Россия этого не хотела: Путин допустил отправку российского оружия в КНДР и другие регионы в ответ на действия Запада


АО «Транснефть - Север» выпустило молодь атлантического лосося в реку в Архангельской области

В Димитровграде проводят чемпионат России по парусному спорту в классе «микро»

Архангельская область войдет в федеральный историко-культурный туристический проект «Императорский маршрут»

Портативный ТСД корпоративного класса Saotron RT-T70


Выставка-предупреждение «Лицо беды»

В Крыму за сутки зафиксировали 10 пожаров на открытых территориях

Водитель так торопился к морю, что вдребезги разбил о дерево свою жизнь

Севастополь в числе регионов с рекордными ценами на новостройки, Симферополь немного отстаёт


Видео: в Москве на девятом этаже многоквартирного дома произошел пожар

Артистка «СамАрта» Вероника Львова признана лучшей актрисой на фестивале «Фабрика Станиславского» в Москве

Сборная Швейцарии обыграла итальянцев со счетом 2:0 в матче 1/8 финала Евро-2024

Выставка социальной рекламы донорства органов открылась в Казани












Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
Дарья Касаткина

Касаткина и Шнайдер завоевали по трофею, Швейцария выбила Италию на Евро. Главное к вечеру






Mash: блогера Блиновского потребовали признать банкротом

В Москве стартовал фестиваль «День молодежи»

Преподаватель музшколы из Реутова принял участие в шествии баянистов на ВДНХ

RT дал старт II Международному фестивалю документального кино на Выставке "Россия"