Добавить новость
ru24.net
World News in Czech
Июль
2024
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Prsteny a hodinky moci. Které smart gadgety používají čeští byznysmeni?

0

V rámci ankety Forbes jsme se zeptali, které smart gadgety používají Jaroslav Beck, Martin Žufánek, Jana Lvová, Petr Kasa, Jan Sýkora, Lubo Smid a Božena Řežábová.

Zdraví, spánek, okysličení krve, teplotní senzor, bankovnictví. Dnešní chytré gadgety mají mnoho podob a umějí skoro nekonečnou řadu funkcí a způsobů monitoringu. Při dlouhodobém měření dokážou třeba poznat, že na jejich majitele něco leze ještě předtím, než začne cítit příznaky. Mnozí pak na základě dat mění svůj den či nashromážděná data sdílejí s lékaři.

Gadget se stává součástí života, stává se nutností, zálibou i závislostí. Co je pro jejich uživatele nejdůležitější a jaké gadgety jim vyhovují?

Jaroslav Beck

Pomohlo mi to pochopit, jak zůstat co nejvíce produktivní.

Foto Jiří Turek, Jana Jabůrková

1. Které chytré gadgety jste zkoušel a proč máte ty současné?

Používám kombinaci Apple Watch Ultra a Oura Ringu. Dříve jsem používal také Veri senzor, abych věděl, jaké jídlo mi razantně zvyšuje hladinu cukru.

2. Jak dlouho je používáte a jak dlouho trvalo, než jste si zvykl?

Tuto kombinaci používám zhruba tři roky.

3. Jak nakládáte s daty, které vám zařízení ukazuje?

Pomohlo mi to pochopit, jak zůstat co nejvíce produktivní a celkově v dobré náladě bez dalších suplementů a nějaké zásadní námahy. Stejně tak jaké jídlo na mě nemá dobrý vliv, co se týče klidové tepové frekvence nebo zvýšení hladiny cukru. To vše má vliv i na kvalitu spánku. 

Martin Žufánek

Mám rád svoje gadgety.

Foto Michael Tomeš

1. Které chytré gadgety jste zkoušel a proč máte ty současné?

Jako správný nadšenec jsem vyzkoušel velkou řadu různých vychytávek a postupem času zůstal u těch, které mi pomáhají se zdravím a spánkem. Jde o aktuální model Apple Watch Ultra, chytrý prsten Oura a panel s červeným světlem Mito Light Biohacker 4.0.

U Apple Watch je to jednoduché, jde o prodlouženou ruku mého telefonu, kterou ani nepovažuju za gadget, ale za nutnost. Hodinky používám výhradně jako měřič fyzické aktivity a tepové frekvence, s níž mám dlouholeté problémy.

Oura mi pomáhá pochopit spánek a co vše jej dokáže rozhodit. Nedostatek spánku je moje největší slabina a nejvíc na to trpím. S tím mi pomáhá i každodenní terapie červeným světlem pomocí panelu Mito Light. Díky němu se mi podařilo srovnat cirkadiánní rytmus a zlepšovat regeneraci po cvičení. Za dvacet minut mě to dokáže docela slušně nakopnout dál.

2. Jak dlouho je používáte a jak dlouho trvalo, než jste si zvykl?

Apple Watch mám od jejich představení a od té doby je nosím. Mám tedy dlouholetá data o své kondici. Musel jsem si ale na jejich nošení dlouho zvykat. Jsem milovník a sběratel klasických mechanických hodinek, které nasazuju zcela automaticky po ranní hygieně. Když jsem je musel nahradit digitálkama, trvalo to.

Začal jsem dokonce nosit Apple Watch na pravé ruce a na levé mechanické, ale to už moc nedělám. Lidé na to divně koukali. A já se přitom pouze snažím pochopit své zdraví pomocí chytrých hodinek.

Naopak Oura padla na prst jako ulitá a od první chvíle nevím, že prsten mám. Letos spolu slavíme tři roky nonstop nošení. Červené světlo zkouším teprve od letošního jara, ale zapadlo do mé každodenní rutiny naprosto přirozeně.

3. Jak nakládáte s daty, které vám zařízení ukazuje?

Data jsou ze všeho nejdůležitější. Bez dat, výsledků jakéhokoli snažení, se nikam neposuneme. Pár lidí mi řeklo, že by se mi lépe spalo, kdybych nevěděl, co mi na to řekne nějaký prstýnek. Ale jak se zlepší sportovec bez stopek? Jak se posunete při hubnutí, když nemáte váhu?

Měření a data jsou fakt důležitá a bez nich to jde mnohem hůře a pomaleji. Kupříkladu data z hodinek pravidelně posílám svému kardiologovi a ten podle toho upravuje medikaci. Až tak je to propojené.

Poslední měsíce mám konečně pokles klidové tepové frekvence a když jsem to poslal panu doktorovi, tak upravil dávku léku ze sta miligramů na 25. Bez těch dat bychom to nevěděli a třeba rok, do další kontroly u doktora, bych zbytečně baštil moc silné léky. Mám rád svoje gadgety.

Jana Lvová, Mastercard

Na platební prsten si zvykám dobře a ráda jej nosím, protože se mi líbí jeho vzhled.

Foto Mastercard

1. Které chytré gadgety jste zkoušela a proč máte ty současné?

Co se týče gadgetů, tak jsem velká průkopnice ve využívání platebních funkcionalit, které se snažím zkoušet jako první. Co se týče jiných funkcionalit, tak jsem asi dost pozadu.

Mám platební prsten, který jsem si již kdysi vyzkoušela v Anglii. Teď používám platební prsten od firmy Niceboy, který jsme před pár měsíci uvedli nově na český trh.

Při běhání a rychlé chůzi používám hodinky Garmin Forerunner 265, které jsem si vybrala před Apple Watch a Fitbit kvůli přesnosti měření pulsu a trasy pomocí GPS technologie. Mám starší model, který má základní funkčnost, mně ale stačí.

2. Jak dlouho je používáte a jak dlouho trvalo, než jste si zvykla?

Na platební prsten si zvykám dobře a ráda jej nosím, protože se mi líbí jeho vzhled. Můj prsten zatím kromě plateb nic jiného neumí, ale prý bude za chvíli i prsten, který bude měřit různé ukazatele vašeho zdraví či spánku.

Hodinky nosím jenom při sportu. Musím se ale přiznat, že asi nevyužívám všechny funkcionality. Mně jde hlavně o měření rychlosti, vzdálenosti, času, pulsu a trasy.

3. Jak nakládáte s daty, které vám zařízení ukazuje?

Myšlenka nonstop sledování tělesných funkčností, pokud nemám zdravotní problém, mě moc neláká. Přijde mi, že by mě to spíše stresovalo, než přineslo zdravotní výhody. Navíc si nedokážu představit spát s prstenem nebo hodinkami. Takže se prozatím spoléhám spíše na pravidelné zdravotní kontroly a naslouchání signálům svého těla.

Data, která mi ukazují hodinky, používám pouze pro úpravu mého sportovního výkonu. Po sportu se ráda podívám na uběhnutou trasu a počet spálených kalorií. Motivuje mě to k dalším výkonům. Data s nikým nesdílím, protože nevím, jak by mi to mohlo pomoci.

Petr Kasa, Pilulka

Zvykl jsem si velmi rychle.


1. Které chytré gadgety jste zkoušel a proč máte ty současné?

Historicky jsem zkoušel už mnoho gadgetů, nejdůležitější je pro mne spolehlivost a výdrž baterie. Proto jsem jako rekreační sportovec zakotvil u modelu Garmin Venue 3. Jsou to již několikáté garminy, které používám, a jsem velmi spokojen.

2. Jak dlouho je používáte a jak dlouho trvalo, než jste si zvykl?

Chytré hodinky používám již mnoho let, aktuální model je minimálně pátý. Zvykl jsem si velmi rychle. Nejprve jsem je používal na sport, poslední roky jsem si zvykl i na funkce, které sledují primárně zdraví a fyzickou kondici.

3. Jak nakládáte s daty, které vám zařízení ukazuje?

Výsledky z hodinek sleduji pravidelně a výstupy konzultuji se svými lékaři. Mám několik oblíbených hodnot, na které se dívám skoro každý den. Například kvalita spánku, variabilita srdečního tepu nebo okysličení při sportu.

Jan Sýkora, WOOD & Co

S lékaři nemám problém data sdílet, ale zatím je to moc nezajímá.

Foto Michael Tomeš

1. Které chytré gadgety jste zkoušel a proč máte ty současné?

V současnosti používám chytře samonabíjející se hodinky Sequent, což je projekt, v němž jsme i investory. Jsou superlehké, vypadají jako normální hodinky a nikdy se nemusejí nabíjet. 

2. Jak dlouho je používáte a jak dlouho trvalo, než jste si na ně zvykl?

Používám je zhruba tři roky. Ale úplně spokojený jsem se stávajícím modelem Sequent SolarCharger – solárně nabíjející se.

3. Jak nakládáte s daty, které vám zařízení ukazuje?

Přes data se snažím o trošku zdravější životosprávu. Tedy moc pozdě nevečeřet, méně alkoholu a trochu se hýbat. S lékaři nemám problém data sdílet, ale zatím je to moc nezajímá.

Lubo Smid, STRV

Za poslední čtyři roky, co kvalitu spánku sleduji, se mi každý rok o kousek zlepší.

1. Které chytré gadgety jste zkoušel a proč máte ty současné?

Celkově rád zkouším nové věci a baví mě získaná data analyzovat a dělat různé experimenty, abych si vyladil své fungování každý den. Takže jsem toho za poslední roky vyzkoušel opravdu hodně. Dneska nosím trojici zařízení, která mám na sobě každý den – Apple Watch Ultra, Oura Ring třetí generace a Whoop.

Každé je lepší v určitém aspektu, a proto stále používám všechny tři. Apple Watch používám převážně na měření sportovních aktivit. Whoop pak dokáže nejlépe analyzovat spánek a regeneraci po náročném tréninku. V Oura mám nejdelší historii dat a přijde mi to jako nejuniverzálnější zařízení.

2. Jak dlouho je používáte a jak dlouho trvalo, než jste si na ně zvykl?

Apple Watch používám přerušovaně od jejich první verze. Ouru konzistentně poslední čtyři roky a Whoop jsem si pořídil až na začátku letošního roku. Nevím, na co jsem tak dlouho čekal. Je to pro mě taková radost, že nebylo náročné ani jedno ze zařízení zařadit do svého fungování. Každopádně přidaná hodnota se zvyšuje s tím, jak dlouho člověk zařízení používá. Není tak důležité srovnání s ostatními, ale se sebou samotným.

3. Jak nakládáte s daty, které vám zařízení ukazuje?

S lékaři data sdílím spíš výjimečně. Bohužel stále nejsou systémy tak propojené a lékaři zvyklí na to, že bych je mohl jen pozvat do mého Apple Health například. Takže většinu dat používám k vlastní analýze a zároveň vybraná data sdílím s různými AI nástroji.

Díky tomu, že už mám data za několik let, tak vidím, jak se díky implementovaným změnám postupně mé výsledky lepší. Za poslední čtyři roky, co kvalitu spánku sleduji, se mi každý rok o kousek zlepší. To samozřejmě nejde donekonečna, ale zatím se to daří díky novým návykům, které na sobě zkouším.

Božena Řežábová, Gamee

Foto Jiří Turek, Jana Jabůrková

Já moc chytré gadgety nepoužívám. Přijde mi, že se pak lidé příliš spoléhají na gadget a klidně i vypnou mozek. Potřebují gadget, aby jim řekl, jestli se vyspali nebo jim není dobře.

To je samozřejmě schválně přehnané. Je to ale trochu jako závislost na navigaci. Když jezdím stále jen s navigací, cestu si prostě nepamatuju, nemusím, město neznám.




Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus



Суд в Москве отправил владельца заведения с шаурмой под домашний арест

Владислав Овчинский: жители дома на Радужной улице начали переезд в новостройку по программе реновации

19 июля: какой сегодня праздник, что было в этот день

Певец Дмитрий Камский готовит к релизу новый сингл "Песня Земли"


Сеть клиник «Будь Здоров» открывает новое направление лечения — ВМАС-терапию

Заводы АО "Желдорреммаш" выбирают лучших в своей профессии

Заинтересовавший Владимира Путина хит семьи Рыбачевых презентовали на радиостанциях «Газпром-Медиа»

Стиль бохо для жаркого лета: примеры ярких образов


Surya set to pip Hardik , emerges as dark horse for India's T20I captaincy

Faculty of International Journalism and Mass Communications Eurasian International University is conducting an additional intake of applicants!

Suspect arrested for ‘threatening to kill Trump and his VP pick JD Vance’ in Florida days after assassination attempt

Biden's anger bleeds through as party weighs his future


О нем написана книга: проект внедрения Итилиум номинирован на конкурс «1С:Проект года»

Готовность моста через Каму – 80%

На мосту в створе улицы Мясищева ведется гидроизоляция

Письмо генеральному прокурору и отмена выборов - чем может обернуться избрание нового главы города Сочи?


Интервью AppTime с компанией Innova: релиз Gran Saga в России, внутриигровая оплата и «Масленица» в корейской MMO

Yesterday I ignored 10 tornado warnings to finish a Destiny 2 raid, didn't get the exotic drop, and disappointed my fiancée. Is there some sort of lesson here?

I didn't expect my favorite cozy MMO to do a crossover with a Finnish children's series

CD Projekt's Pawel Sasko tells the inspiring tale of how an Estonian beet farmer in Australia became a senior quest designer on The Witcher 4


Фотомагазин PYN: ваш надійний партнер у світлі та фотографії


Shaman назвал выступление у посольства США ответом РФ на блокировку на YouTube

Скиппинг и танцы: как тренировки со скакалкой влияют на физическое здоровье

Shaman объяснил, почему выступил у посольства США в Москве

Декларация Человекоцентричности




Вернет молодость и снизит воспаление: диетолог Писарева рассказала о пользе черники

Вспышка листериоза перекинулась с Канады на США

Владислав Овчинский: жители дома на Радужной улице начали переезд в новостройку по программе реновации

Российское правительство рассматривает изменение экспортных пошлин на СУГ


Долгожданные спринтеры

В Госдуме предложили ввести запрет на продажу алкоголя вблизи пляжей

Посольство назвало голословным выпадом заявление Госдепа про Россию как "тихую гавань для хакеров"

В мире: Авантюры США запустили ракетную гонку в Европе и Азии


«Завоевать медаль для страны». Хуркач перенёс операцию на колене и думает об Олимпиаде

Олимпиаду в Париже не покажут по ТВ в России

Рублева призвали успокоиться

Саснович вышла в четвертьфинал турнира WTA-250 в Будапеште


68-летний туляк занял 2 место на Чемпионате России по легкой атлетике

Москва. Народная приемная КПРФ в ВАО. Кто ответит за гибель лошадей при пожаре в Лосином острове?

В ФСБ раскрыли детали участия экс-посла в СССР в покушении на Гитлера

В мире: Авантюры США запустили ракетную гонку в Европе и Азии


Музыкальные новости

В СВАО на фестивале можно попить чайку под музыку Вивальди

На посольстве США появился флаг России: Концерт-митинг певца Shaman обещает быть "жарким"

Народный артист России Игорь Бутман: «В джазе не надо ничего понимать»

Подопечная Басты: стало известно, с кем встречается Элджей после брака с Ивлеевой



Декларация Человекоцентричности

Москва слезам не верит: в ТПП РФ подержали инициативу по защите прав предпринимателей

Shaman назвал выступление у посольства США ответом РФ на блокировку на YouTube

Shaman объяснил, почему выступил у посольства США в Москве


Москва слезам не верит: в ТПП РФ подержали инициативу по защите прав предпринимателей

Заводы АО "Желдорреммаш" выбирают лучших в своей профессии

Заинтересовавший Владимира Путина хит семьи Рыбачевых презентовали на радиостанциях «Газпром-Медиа»

Объявлены судейские бригады на матчи первого тура МИР РПЛ


В Москве мужчина извинился за бизнес по сливанию бензина с каршеринга

Четыре улицы в Москве стали пешеходными 20 и 21 июля

Схема движения транспорта изменится в центре столицы

Состоялась премьера песни Натали Орли «Это такая сила»


Кремль: Россия и Северная Корея работают по достигнутым в Пхеньяне договоренностям

Заинтересовавший Владимира Путина хит семьи Рыбачевых презентовали на радиостанциях «Газпром-Медиа»

Семьи работников заводов АО "Желдорреммаш" стали призерами федерального конкурса «Это у нас семейное»

Стали известны даты визита Махмуда Аббаса в Россию





Скиппинг и танцы: как тренировки со скакалкой влияют на физическое здоровье

Особенности монтажа унитаза для инвалидов и людей с ограниченными возможностями

Невролог Григорьев: Женщины страдают мигренью в три раза чаще мужчин

Врач-стоматолог Татьяна Сумцова: какие меры профилактики помогут от трещин


"Так и не дошли": Зеленский пожаловался на задержку поставок истребителей F-16

Сийярто: Зеленский хочет втянуть НАТО в конфликт

Зеленский: Запад так и не отправил Киеву обещанные истребители F-16


Скиппинг и танцы: как тренировки со скакалкой влияют на физическое здоровье

Молодёжное первенство. ЦСКА вырвал победу в дерби у "Динамо", "Зенит" проиграл дома "Чертанову".

Ротенберг о матче звезд КХЛ и НХЛ: «Не терпится увидеть коллег-тренеров, ребят, с которыми прошли огонь и воду, играли на ЧМ, побеждали на Олимпийских играх»

Эстафету к годовщине Олимпийских игр 1980 года провели в Химках


Лукашенко назначил «смотрящих» за будущими президентскими выборами

Лукашенко назначил своих уполномоченных представителей в Минске и регионах

Лукашенко утвердил окончательный состав уполномоченных представителей главы государства в областях и Минске



Собянин: Благодаря программе реновации будут созданы новые места для отдыха

Сергей Собянин сообщил о начале реставрации фасадов дворца Дурасова

Собянин: Умные камеры помогают улучшить движение по МКАД и другим магистралям

Собянин объявил о начале строительства станции метро "Рублево-Архангельское"


Космонавт Антон Шкаплеров поддержал инициативу возвести памятник в Алешкинском лесу

Москвичам пообещали на будущей неделе классическую июльскую погоду

Как менялся курс ETH в истории и какой прогноз Ethereum можно ожидать

Объединившись, сохраним животный мир для будущего


«Желтый» уровень опасности объявили в Москве из-за грозы до вечера 20 июля

Из Владимира в Москву и обратно теперь можно доехать быстрее по М-12

В Госдуме предложили ввести запрет на продажу алкоголя вблизи пляжей

В мире: Авантюры США запустили ракетную гонку в Европе и Азии


Пассажир самолета в Пулково открыл аварийный люк из-за жары в салоне

Собянин объявил о начале строительства станции метро "Рублево-Архангельское"

АО «Транснефть - Север» обеспечивает надежность производственной инфраструктуры в четырех регионах

ТСД SAOTRON RT41 GUN: практичный, производительный, надёжный


В чем особенность приготовления лапши вок?

Краеведческое посвящение «Здесь артековская слава начинала свой поход»

Час духовности «Приняла крещенье Русь»

Выставка-персоналия «Замечательный русский беллетрист» к 250-летию со дня рождения М.Н.Загоскина, русского писателя и драматурга


68-летний туляк занял 2 место на Чемпионате России по легкой атлетике

Москва. Народная приемная КПРФ в ВАО. Кто ответит за гибель лошадей при пожаре в Лосином острове?

Жена Милоша Биковича поделилась трогательными фото сына

Долгожданные спринтеры












Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
Большой шлем

Теннисистку из Красноярска допустили до Олимпиады в Париже






Посольство назвало голословным выпадом заявление Госдепа про Россию как "тихую гавань для хакеров"

Из Владимира в Москву и обратно теперь можно доехать быстрее по М-12

Долгожданные спринтеры

«Желтый» уровень опасности объявили в Москве из-за грозы до вечера 20 июля