Добавить новость
ru24.net
World News in Czech
Январь
2025
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
28
29
30
31

Dejte děti na online hřiště. Zjistíme, v čem jsou dobré, tvrdí český startup Playful

0

Odešli z korporátů, aby budovali vzdělávací platformu pro děti. Letos si chce český startup Playful říct o investice až čtyř milionů eur a zamířit na zahraniční trhy.

Nechte si děti hrát a uvidíte, že je u toho zvládneme hodně naučit. To by ve zkratce mohlo být lákadlo českého startupu Playful, který chce u dětí propojit společné hraní počítačových her s nenápadným, ale efektivním učením soft skills i sociálních dovedností. Navíc s přímou zpětnou vazbou rodičům.

Princip zážitkového učení je v případě Playful mířený na skupiny dětí ve věku osm až dvanáct let. Skupina dětí ve potká v online prostoru u speciálně navržených týmových her. Každá z nich má unikátní téma, které děti formou hry učí o práci s rizikem, strategickém přemýšlení či schopnosti adaptovat se na náhlé změny.

Klíčovou postavou v každé hře je kouč. Ten na průběh hry dohlíží a týmy sestavuje tak, aby jednotlivému dítěti poskytl maximální osobní rozvoj. Tvůrci projektu si stojí za tím, že takzvané soft skills, jako je emoční inteligence či schopnost řešit problémy a vést týmy, budou na budoucím trhu práce vlivem automatizace důležitější než kdy dřív. Navíc se jim tradiční školství prakticky nevěnuje.

„Hry jsou mocný vzdělávací nástroj a přitom jako společnost přehlížíme jejich potenciál. To je obrovská škoda a vidíme v tom díru na trhu. Hry dokážou vzdělávat zábavně, efektivně a v našem pojetí připravují děti na rychle se měnící svět budoucnosti, kde jsou klíčové dovednosti jako kritické myšlení, týmová spolupráce a řešení komplexních problémů,“ říká jeden z trojice zakladatelů a současný CEO firmy Ondřej Mrkus.

Podle toho dnes rodiče podstatné roli technologií v životě dětí rozumějí, nechtějí ale, aby svůj čas trávily jen vysedáváním u YouTube nebo hraním Robloxu.

„Mnozí rodiče také chtějí vědět, v čem jsou jejich děti nadané, aby jim mohli pomoci vybrat ten správný směr pro další studium. Součástí Playful je i sledování talentu dítěte. Pomáháme rodičům a dětem lépe pochopit jejich silné a slabé stránky a nasměrovat je k dalšímu rozvoji,“ slibuje Mrkus.

U toho se také představa vzdělávacího byznysu pro 21. století před dvěma lety zrodila. Ostatně k ní měl profesně blízko. Jako lektor zaměřený na rozvíjení kreativity a inovativního myšlení vedl školení ve firmách jako IKEA, E.ON či v České spořitelně. Na pražské Univerzitě Karlově pak vedl seminář zaměřený na podnikání. Sám také jako kouč v projektu působí.

Mrkuse vhodně doplnil současný CTO projektu Filip Kopecký, který přinesl do Playful technologické know-how. Zkušený softwarový vývojář pracoval jako ředitel rozvoje technologií na pražském letišti a ještě před tím pomáhal vybudovat z pozice IT ředitele módní platformu Zoot. Pozici CTO zastával v také v Shoptetu či HOPI.

Třetím dílem do skládačky se ukázal být investor Jan Šamal, kterého projekt zaujal a zainvestoval do něj. Šamal v minulosti vybudoval Ayudate, platformu sdružující odborníky v oblasti zabezpečovacích a sdělovacích technologií i logistiky pro železniční dopravu. Stojí také za firmou Nimble Energy, která se věnuje řešením pro velkokapacitní bateriová úložiště.

Foto Playful
Rozhraní jedné z her na platformě Playful, kterou si děti mohou zahrát.

V současné době má Playful k dispozici základní funkční verzi svého produktu, ke které plánuje přidávat další moduly. Posbíral zatím vyšší desítky platících klientů, podle Mrkuse je ale jen na českém trhu potenciál dostat se až k nižším desítkám tisíc. Čtvrtletní členství pro jedno dítě přitom vyjde na 3600 korun.

Díky online prostředí ale startup plánuje už letos rozšíření nabídky na další evropský trh. Celkem by v roce 2025 chtěli mít v programu kolem tisícovky dětí, pro ziskovost potřebuje Playful dosáhnout na šest set aktivních uživatelů.

Letos v březnu by měl Playful otevřít investiční kolo, ve kterém si chce říct o dva až čtyři miliony eur, které vloží do zavedení pokročilých technologií a na start budování globální uživatelské základny. Skutečně globální výsledky by trojice zakladatelů ráda viděla v roce 2027.

Zakladatelé Playful počítají s tím, že jejich byznys pomohou efektivně škálovat nástroje umělé inteligence, které usnadní práci především koučům.

„Tvoříme chytré nástroje, které promění kouče v ‚super-kouče‘. Automatizujeme rutinní úkony, jako je nastavování týmů, a zavádíme umělou inteligenci, která pomůže se syntézou poznámek o dětech a dalšími aspekty. Naším cílem je umožnit koučům soustředit se na to, co dělají nejlépe – osobní zpětnou vazbu a přímý kontakt s dětmi,“ říká Filip Kopecký.

Podle toho směřuje platforma Playful k poloautomatizaci, která koučům umožní sledovat najednou více skupin dětí. Také Mrkus vidí v AI potenciál pro revoluci v osobnostním vzdělávání. Dává prý totiž vyniknout stránkám a talentům dítěte, které by pedagog ve škole možná neocenil.

„Obrovskou radost nám dělá zpětná vazba rodičů. Říkají, že jejich dítě zažilo úspěch v kolektivu, kde by třeba ve škole mohlo být považováno za rušitele. Tam, kde školní systém vnímá energii jako problém, my vidíme potenciál a snažíme se ho povzbudit,“ doplňuje Mrkus.

The post Dejte děti na online hřiště. Zjistíme, v čem jsou dobré, tvrdí český startup Playful appeared first on Forbes.




Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus




Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
WTA

Российская теннисистка Касаткина вылетела из топ-10 рейтинга WTA






Красноярец Дамир Идиятулин – обладатель Зимнего кубка РДС по дрифту

Вильфанд: январь 2025 года в Москве станет самым теплым в истории

Синоптики сообщили о теплой и ветреной погоде в Москве 27 января

Собянин: Russpass стал одним из главных инструментов продвижения туризма