Na startu nebylo většího favorita a Mathias Vacek to suverénně potvrdil. Dlouhou osmačtyřicetikilometrovou časovku proměnil ve svou show, a to i přesto, že polovinu trasy jel bez computeru na řídítkách. „V druhé půlce už jsem věděl, jaké jet tempo. Nakonec mi ani nevadilo, že ta čísla nevidím,“ smál se čtyřiadvacetiletý cyklista poté, co se na národním mistrovství už potřetí v řadě oblékl do dresu s trikolorou.