31

Новости за 06.08.2024

- Egy góllal vezetnek a svédek

Nepszava

1-5. perc: a magyarok kezdték a mérkőzést az első támadásnál Kuczora lőtt a kapu mellé. A 2. percben Roberts szerezte betörésből az első gólt (0-1). Klujber a kapufát találta el, Roberts viszont nem hibázott (0-2). Klujber csökkentette a különbséget (1-2), Roberts lövését Böde-Bíró védte. Labdát veszítettek a magyarok, Hagman talált a magyar kapuba (1-3), a középkezdés után Szöllősi-Schatzl futott el a bal szélen és szép gólt lőtt (2-3).  (Sport,női kézilabda,párizsi olimpia 2024)

- Golovin Vlagyimir: Ki kell kerülni az ütközéseket

Nepszava

Ki kell kerülni az ütközéseket a svédek ellen - mondta a mérkőzés előtt Golovin Vlagyimir, a magyarok szövetségi kapitánya. - A svédek fizikailag erősebbek nálunk, minden ütközéssel energiát veszítünk. Fontos lesz a labda nélküli mozgás. A kulcskérdés a hatékony védekezés, jó ütemben kell kilépni a lövő játékosaikra. Nem játszottunk még ekkora térben, de ehhez az ellenfél sincs hozzászokva. (Sport,női kézilabda,párizsi olimpia 2024)

- Futballstadionban rendezik a magyar-svédet

Nepszava

A negyeddöntőt az OSC Lille labdarúgócsapatának stadionjában rendezik. A magyarok meccse előtt játszottak a házigazda franciák, akiknek a meccsén 27 ezren szurkoltak a lelátón. (Sport,női kézilabda,párizsi olimpia 2024)