Արթուր Ավետիսյանը հաղթեց աշխարհի գավաթի փուլում շրջանցելով Ադրբեջանի ներկայացուցչին
Արթուրի թիմակից Մամիկոն Խաչատրյանն էլ նժույգ-թափերում կայուն մրցելույթներով պայքարն ավարտեց երկրորդ հորիզոնականում։
«Միասնության թևեր» քաղաքական նախաձեռնության ղեկավար, ՀՀ նախկին ՄԻՊ Արման Թաթոյանի ֆեյսբուքյան գրառումը․ «Բակո Սահակյանին, Ռուբեն Վարդանյանին, Դավիթ Մանուկյանին, Դավիթ Բաբայանին և...
51-ամյա տղամարդը ձերբակալվել և կազմված փաստաթղթերի հետ ներկայացվել է նախաքննական մարմին:
Կառավարությունը շաբաթներով չի կարողանում ձևակերպել դիրքորոշում սեփական քաղաքացիների նկատմամբ ցմահ ազատազրկման դատավճիռների վերաբերյալ։
Սա խիստ մտահոգիչ իրավիճակ է, և այս խնդրին առավել հանգամանորեն արժե գոնե անդրադառնալ իրավագետների որևէ ընդլայնված գիտաժողովում ...
Հայաստանի 1 շնչին ընկնող ՀՆԱ-ն աճել է ավելի մոտ 2,5 անգամ:
«Շվեդները պետք է լքեն Իրանը հիմա, քանի դեռ կարող են, և ոչ թե սպասեն», – գրել է նախարարը սոցիալական ցանցերում։
«Նորից եմ կրկնում՝ Վենսը չի եկել որևէ բան քննարկելու, այդ ամենն արդեն քննարկված, արված է վաղուց, և երբ Ադրբեջանին հանձնեցին Արցախն այդ տարօրինակ պատերազմի միջոցով, ռուսներն էլ տեսան, որ տարօրինակ պատերազմ է, զորք մտցրեցին ու կանգնեցրեցին, բայց այդ պատերազմն ահավոր մի երևույթ էր, այսինքն՝ նախօրոք ծրագրած՝ ինչպես հանգիստ հանձնել ամբողջ Արցախը, և հանձնեցին՝ ինչպես նվազեցնել դիմակայությունն Ադրբեջանին, ինչպես զորքերը դասավորել այնպես, ռազմավարական կամ տակտիկական տեղաշարժեր անել, որ մարդիկ հանգիստ, զբոսնելով եկան... Читать дальше...
Այսօր դատարանը հստակ արձանագրեց՝ մեղադրանքը հիմնավորված չէր, և ինձ արդարացրեց։
Վիրավորը Տավուշի մարզի բնակիչ 20-ամյա Արամ Խաչատրյանն է, ով հիվանդանոց է տեղափոխվել Սևան քաղաքի Նաիրյան փողոցից ու մինչ պարզում էին դեպքի հանգամանքները, հիվանդանոցից ահազանգ է ստացվում, որ վիրավորը գիտակցության չգալով մահացել է։
Սևանում այսօր սպանված Արամ Խաչատրյանը Տավուշի մարզի Վերին Ծաղկավան համայնքի բնակիչ էր, պայմանագրային զինծառայող։ «Նյուզ»-ի տեղեկություններով, Արամը 6 ամիս ծառայելուց հետո դիմել էր...
ԱՄՆ Գերագույն դատարանն անօրինական էր ճանաչել Թրամփի սահմանած զանգվածային մաքսատուրքերը։
Պատասխանը Եռաբլուրից է հնչում՝ մեր բոլոր մահապարտ-հերոսների անունից՝ ՌՈԲԵՐՏ ԱԲԱՋՅԱՆԻ ՎԵՐՋԻՆ ՀՐԱՀԱՆԳՈՎ… Եվ մենք՝ ողջերս, այն չկատարելու իրավունք չունենք։
Վրաց Ուղղափառ եկեղեցին (ՎՈՒԵ) աշխարհի ամենահին քրիստոնեական եկեղեցիներից մեկն է։ Վրաց Ուղղափառ եկեղեցու առաջին ղեկավար համարվում է Անդրեաս Առաքյալը, ով քրիստոնեությունը բերեց Սև ծովի արևելյան ափեր։ Իսկ առաքյալների հավասար լուսավորիչ սուրբ Նունեի (Նինա) ջանքերի շնորհիվ 326 թվականի մայիսի 1-ին քրիստոնեությունը հռչակվեց Վրաց թագավորության պետական կրոն: Ուստի շուտով Վրաստանում կնշեն Ուղղափառության ընդունման 1700-ամյակը։
Փետրվարի 17- 23-ը Գերմանիայի Կոտբուս քաղաքում անցկացվում է Աշխարհի գավաթի առաջին փուլը։
«Մայր Հայաստան» կուսակցության անդամ Դերենիկ Մալխասյանի ֆեյսբուքյան գրառումը․ «Եթե իրար կողք դնես Հայաստանում վերջին օրերի քրեական խրոնիկայի մի քանի դեպքեր, կարող է սարսափահար լինես։...
Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում փետրվարի 16-ին 41-ամյա տղամարդը հայտնաբերվել և ներկայացվել է նախաքննական մարմին, որտեղ տվել է խոստովանական ցուցմունք: