„Studentai papuolė į pinkles“: jauni medikai gavo naują priežastį išvažiuoti iš Lietuvos
Dar balandžio viduryje medicinos studentai Seimo nariams dalino simbolinius bilietus atvykti į regionus. Taip jie reiškė nepritarimą tuo metu pradėtoms svarstyti Medicinos praktikos įstatymo pataisoms, susijusioms su gydytojų rezidentų siuntimu į šalies regionus. Tačiau nei akcijos, nei apeliacijos į jauno žmogaus laisvę nepadėjo: birželį Seimas uždegė žalią šviesą naujai tvarkai.
Bet jaunieji medikai dar nenuleidžia rankų ir sako, kad įstatymas nebuvo tinkamai išdiskutuotas. „Matome pavojų, nes įstatymas buvo priimtas labai greitai. Net poveikio analizė neatlikta“, – Lrytas sako Jaunųjų gydytojų asociacijos (JGA) valdybos narė Erika Abromavičiūtė.
