"Nie będzie najwyższego polskiego odznaczenia dla kogoś, kto gloryfikuje zbrodniarzy z UPA" - napisał Jacek Sasin z PiS, komentując decyzję prezydenta o odebraniu Wołodymyrowi Zełenskiemu Orderu Orła Białego. Z kolei politycy związani z koalicją rządzącą chłodniej oceniają krok głowy państwa. "Putin otwiera szampana" - skwitował eurodeputowany Robert Biedroń.