Były poseł Platformy Obywatelskiej Piotr Fogler poinformował, że odsyła swój Złoty Krzyż Zasługi prezydentowi Karolowi Nawrockiemu w ramach protestu wobec odebrania odznaczenia Wołodymyrowi Zełenskiemu. Jak zaznaczył, robi to jedynie symbolicznie i tak naprawdę nie ma zamiaru oddawać odznaczenia.