- Rząd uwolni Węgrów od politycznej i gospodarczej mafii, która splądrowała kraj i zagroziła obywatelom - zapowiedział Peter Magyar. Premier Węgier ogłosił operację "Oczyszczający Ogień", która ma rozliczyć nadużycia rządu Viktora Orbana. Magyar podkreślił, że działania należy podjąć "z najwyższą determinacją i surowością we wszystkich dziedzinach".