Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan podziękował we wtorek Polsce za wspieranie procesu akcesyjnego Ankary do Unii Europejskiej. - Mam nadzieję, że to wsparcie będzie trwało nadal - powiedział po spotkaniu z prezydentem RP. Karol Nawrocki oświadczył z kolei, że Turcja jest jednym z najważniejszych partnerów i sojuszników naszego kraju.