Ekstremalne upały skłoniły proboszcza parafii Przemienienia Pańskiego w Dąbrówce Wielkiej (woj. łódzkie) do wystosowania apelu do wiernych. Duchowny poprosił osoby chore i źle znoszące wysokie temperatury, by pozostały w domach i uczestniczyły we mszy świętej za pośrednictwem telewizji. Dla parafian przygotowano także wodę przed kościołem.