Ceny energií v minulom týždni klesali, plyn zlacnel o deväť percent
Cena elektrickej energie pre Slovensko dosiahla v piatok (14. 2.) na pražskej burze PXE úroveň 107,34 eura za megawatthodinu (MWh).
To predstavuje oproti predchádzajúcemu týždňu pokles o 4,55 percenta, pričom cena predošlý piatok 7. februára bola na úrovni 112,45 eura/MWh. Elektrická energia mala počas minulého týždňa prevažne klesajúcu tendenciu, pričom najnižšiu cenu zaznamenala v piatok.
Cena zemného plynu s dodaním v marci sa v medzitýždňovom porovnaní taktiež znížila, v tomto prípade o 9,05 percenta.
Zemný plyn s dodaním v budúcom mesiaci sa na holandskej burze TTF predával minulý piatok za 50,685 eura/MWh, pričom predchádzajúci piatok 7. februára dosiahol sumu 55,723 eura/MWh.
Vývoj ceny plynu mal, rovnako ako elektrina, počas minulého týždňa prevažne klesajúcu tendenciu a najnižšiu hodnotu dosiahol v jeho závere. Cena plynu napriek tomu ostala na úrovni nad 50 eur/MWh.