Добавить новость
ru24.net
World News in Slovak
Март
2025
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nesprávne fungovanie jednotného trhu ohrozuje konkurencieschopnosť Únie, tvrdí slovenské združenie

0

Pretrvávajúca roztrieštenosť pri uplatňovaní jednotného trhu Európskej únie ohrozuje jeho efektívnosť, konkurencieschopnosť a schopnosť účinne slúžiť spotrebiteľom. Rozdielne vnútroštátne predpisy a nedôsledné presadzovanie práv duševného vlastníctva predstavujú problémy pre výrobcov. Uviedlo to v piatok Slovenské združenie pre značkové výrobky.

"Zdôrazňujeme, ako odlišné pravidlá týkajúce sa balenia, označovania, duševného vlastníctva a nekalých obchodných praktík bránia voľnému pohybu tovaru, zvyšujú náklady podnikov a obmedzujú výber pre spotrebiteľov. Rozdielne vnútroštátne predpisy o balení nútia výrobcov vytvárať viacero verzií toho istého výrobku, čo zvyšuje výrobné náklady a environmentálny odpad," uviedlo združenie.

Nedôsledné presadzovanie práv duševného vlastníctva ďalej podľa SZZV vytvára prekážky pre značky a sťažuje ochranu inovácií pred falšovaním. Nekalé obchodné praktiky sú podľa značkových výrobcov taktiež naďalej problémom, keďže rozdiely vo vnútroštátnych pravidlách ovplyvňujú schopnosť dodávateľov spravodlivo konkurovať na trhoch Únie.

V záujme riešenia týchto problémov a posilnenia jednotného trhu vyzvali značkoví výrobcovia Európsku komisiu a tvorcov politík, aby zosúladili predpisy, zvýšili digitalizáciu, posilnili mechanizmy presadzovania pravidiel, zlepšili zapojenie zainteresovaných strán a zlepšili cezhraničnú spoluprácu.

Členovia združenia sú presvedčení, že dobre fungujúci jednotný trh má zásadný význam pre zabezpečenie konkurencieschopnosti Európy na globálnej scéne. "Odstránením roztrieštenosti, prijatím harmonizácie a podporou inovácií môžu tvorcovia politík zabezpečiť odolné a dynamické hospodárske prostredie, z ktorého budú profitovať podniky aj spotrebitelia," uzavrelo SZZV.

Slovenské združenie pre značkové výrobky združuje spoločnosti, ktoré na Slovensku priamo zamestnávajú viac ako 8000 zamestnancov. Tržby členských spoločností na Slovensku spolu za rok 2022 boli viac ako 1,5 miliardy eur.




Moscow.media
Частные объявления сегодня





Rss.plus




Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
Даниил Медведев

Теннисист Даниил Медведев после матча в Дубае возмутился из-за камеры на сетке






Приговор Суханову и Романовскому за 11 млн вымогательства обжалован

"Иисус из УСБ": РАСКРЫТА ТАЙНА: КАК ЕВРОПЕЙЦЫ ХОТЕЛИ РОССИЮ ЗАХВАТИТЬ. СЕНСАЦИЯ! Новости. ЭТО НЕ СЕКРЕТНАЯ ИНФОРМАЦИЯ. Россия, США, Европа могут улучшить отношения и здоровье общества?!

Трамп заявил, что Путин прошел с ним тяжелые времена и охоту на ведьм

Экс-генпрокурор РФ Скуратов заявил, что Березовский мог не допустить убийство Листьева